PDA

Zobacz pełną wersję : proszszsze o pomoc :):)



jarzo
19-06-08, 16:58
siema ... waze ok 60 kg i nie chciałbym sie bawic w jakąś super diete ale czy taka by mi cos dała ?? :
śniadanie- płatki owsiane z mlekiem

2 śniadanie - kakao

obiad- piersi z kurczaka z ziemniakami i jakas surówka albo jajko sadzon z ziemniakami lub cos z ryżem


kolacja- kanapki z szynką i jajkiem :)

ps- nie smiejcie sie :P

impp
19-06-08, 17:21
raczej do pupy ta dietka. Na śniadanie płatki jak najbardziej, ale z mlekiem niektórych strasznie zmulają, więc można jeść z sokiem pomarańczowym, ale jak chcesz mleko też może być ., ale dobrze jakbyś dorzucił do tego jakieś białko, powiedzmy 2 jajka, kakao możesz sobie odpuścić, zamiast tego nagotuj sobie kurczaka, albo jakiegoś innego chudego mięsa i ryżu i zjedz to w 2 posiłkach (nie zapomnij też o warzywach), na kolacje, ale taką pod wieczór a nie już na noc to kanapki mogą być .. ale z ciemnym pieczywem a zamiast szynki poproś mamę albo kogoś niech kupi kawał schabu i go upiecze :) w późniejszych godzinach raczej nie jedz już węgli ale na noc dobrze będzie jak zjesz tuńczyka, robi się na szybkości bo ja np, wrzucam do miski puche tuńczyka, wkroje troche cebuli i dodam do tego oliwy z oliwek, za smaczne to to nie jest ale tuńczyk na noc jako długie białka jak najbardziej.

MhL
19-06-08, 18:02
Zapraszamy do dzialu Dieta, poczytaj w podwieszonych o diecie na mase.

Rynju
19-06-08, 19:23
jak nie chesz diety to kioeruj sie zasadmi
Jedz czesto (2-3 godziny przerwy) i dobre posilki (nie cukry proste, nie bialka rosilnne, nie tluszcze nasycone) i stosuj piramide weglowodanowa (rano duzo weglowodanow im blizej wieczora tym mniej a wiecej bialka)

slim shady
19-06-08, 23:41
to bardziej dieta na redukcje i mozesz tylko schudnac po tym

pw
20-06-08, 07:26
Jedynymi tłuszczami jakich powinno się unikać to tłuszcze trans. Tłuszcze nasycone są korzystne dla osoby ćwiczącej.

Rynju
20-06-08, 08:54
tluszcze nasycone nie sa dobre odkladja cholesterol. Dobre sa wielonienasycone (omega-3) i jednonienasycone (oliwa z oliwek)

pw
20-06-08, 12:23
Poczytaj szerzej o tłuszczach nasyconych, ale w zastosowaniu u sportowców, nie o tym jakie mają skutki stosowania u szarego człowieka.

pw
20-06-08, 12:23
stosowania w nieodpowiednich proporcjach u szarego człowieka*

Rynju
21-06-08, 00:00
naspial:
waze ok 60 kg i nie chciałbym sie bawic w jakąś super diete

Wiec czemu mam jego diete porownywac do sportowca?

pw
21-06-08, 16:16
ryniu w tym poście i w kilku powyżej pokazałeś tylko swoją niewiedzę. Nie wiem czy boli Cie to że masz ją mniejsza ode mnie, czy na tyle jesteś przywiązany do badań/artykułów piszących o nasyconych jako 'złe'.

JNKT, WNKT, NKT
Dla organizmu najbardziej naturalne są NKT, z nich powinno się czerpac większą ilość energii przy dietach ckd,tkd,ud2...
Nasycony jest niezbędny organizmowi, proporcje na diecie zbilansowanej powinny być 1/1/1 / 2/1/1 pewnie tez nie wiesz dlaczego 2 akurat dla JNKT. Pisząc unikaj nasyconych, ośmieszasz się. Jeśli masz dobrą znajomość języka angielskiego, chęci i czas to polecam ksiażki światowego dietetyka Lyla Mcdonalda.

LUKI
21-06-08, 16:48
Zgadzam sie z Pawlem, nasycone tez sa potrzebne. Mowi sie o nasyconych zle rzeczy, to fakt bo w nadmiarze sa niekorzystne dla zdrowia, ale stosujac zle proporcje tych tluszczy to tak wlasnie jest. Nasycone powinny stanowic ok 20% zapotrzebowania dziennego na tluszcze, chociaz sa rozne teorie. Maja m.in. znaczny wplyw na gospodarke hormonalna itd. Wiec w nadmiarze wszystko szkodzi, biorac nawet pod uwage wielonienasycone, w nadmiarze sa niebezpieczne dla zdrowia, nie bede pisal na czym to polega ale w skrocie "przykladaja reke" do powstawania kamieni zolciowych, a takie niby zdrowe... Ale podkreslam ze w rozsadnych dawkach i nasycone i wielonienasycone maja korzystny wplyw na organizm. Bo czasami slyszy sie mlodych chlopakow.. bo jeden drugiemu powiedzial ze slyszal ze tran czy omega3 sa super zdrowe i trzeba je lykac i lykaja ile sie da bo to zdrowe..hehe pozdrawiam

pw
21-06-08, 23:33
Cześć Luki
Zgadza się, tylko kamienie nerkowe spowodowane przez omega3 są przyczyną zbyt dużej ich ilości w diecie. Nadmiar wszystkiego szkodzi.
ryniu polecam stronę apz.pl - znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów. W tym również o tłuszczach.

LUKI
21-06-08, 23:42
Dokladnie o-3

No czesc dawno mnie tu nie bylo..

LUKI
22-06-08, 00:30
A wracajac do tluszczy to stosunek powinien wygladac 1:1:1 i tego nalezy sie trzymac. A temat tluszczy to bardzo szeroki temat do omawiania wiec lepiej sie w to nie zaglebiac i pozostanmy przy ogolnych zagadnieniach

Rynju
22-06-08, 11:07
mowcie co cchceicie ja do nasyconych jestem zle nastawiony i nie polecam. Tyle co np. z 6 zoltek dziennie z jaj wystarczy

PuaPAj
22-06-08, 13:51
PW a slyszalales o diecie tluszczowej wg profesora Kwasniewskiego(nie mylic z olkiem:P) Moj ojciec ktory okolo 3 lat byl wegetarianinem zaczal odczuwac dziwne objawy (non stop bylo mu zimno) Poradzil sie lekarza ktory stwierdzil iz jest to typowa przypadlosc u wegetarian i zaproponowal wlasnie ta diete ktora OPIERA sie na tluszczach nasyconych ktorych nie laczymy z weglowodanami. Moj ojciec stosuje ja kolo3-4 miesiecy i o dziwo daje bardzo dobre efekty-poprawilo mu sie samopoczucie cholesterol skoczyl tylko minimalnie. Wiec Ryniu nasycone tluszcze nie sa wcale zabojstwem;] Pozdro

pw
22-06-08, 14:06
ryniu jeśli rozwijasz się w dziedzinie odżywiania, to zmienisz zdanie.

Rynju
22-06-08, 16:34
pupaj tez znam taki przypadek stosowania tej diety (koles jechal na golonkach ciagle!)
pw dla mnie osobie ktora nie chce sie bawic w diete jak sama napisala nie warto sie doszukiwac pozytywnych aspektow nasyconych. A po prostu odwiesc go jedynie odnich. Niech opiera sie na podstawach zywieniowych a nie zamiast np. oliwy z oliwek je smalec ;)