PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia, trener



Blackphoenix
17-06-08, 22:00
Witam w te wakacje planuje zacząc chodzić na siłownie (o ile mi zapał nie spadnie ). Mam 18 lat , 188 cm i 80kg. Tak myśle że dobrze by było aby na początku miał kogoś kto da mi jakieś wskazówki na tej siłowni , tzn. jakis instruktor , moje pytanie jest takie czy mozna własnie na siłowniach wynając sobie takie indywidualne lekcje z trenerem ?

I takie drugie pytanie , jestem wysoki i szczupły , mam troche że tak powiem obawy ze jak przyjde na tą siłownie to tam wszyscy będę mieli ze mnie beke bo większość napakowana a ja taka chudzinka ( jak dziecko z podstawówki w liceum ;P ) Czy taka atmosferka panuje na siłowniach czy raczej nie ?

Blackphoenix
17-06-08, 22:07
aaa i jeszcze dodam ze zalezy mi głównie na rzeżbie a na masie bardzo mało , chciał bym mieć figure V

Symu
17-06-08, 22:13
Zajecia ztrenerem to bardzo dobry pomysł pokaże ci jak wykonywać ćwiczenia. Nie na każdej siłowni jednak go znajdziesz- warto wcześniej przedzwonić i raczej w fitness clubach sa trenerzy niz w osiedlowkach ale i tu mozna spytac.

Rzebic cos czuje ze nie masz z czego :P masuj potem sie wyrzezbisz. Franka Zane wazyl 95kg przy wzroscie 180 i on mogl powiedziec ze mial V-ke:D

Co do atmosfery to nie widziałem żeby z kogoś jeszcze brechtali u mnie na siłce -osiedlowa, a w fitness clubach tym bardziej. No chyba że sa przypadki ze ktos wrzuci na siebie 300kg po czym krzyczy "ratunkuu!!" lub lata bez koszuli :D.

HellKnight
17-06-08, 22:16
Zeby miec rzezbe, najpierw nabierasz mase zeby miec w czym rzezbic (: To niezbedne.

A na silce, osobiscie sie nigdy nie spotkalem, by ktos sie smial. Po to jest silka zeby nabrac miesni, od czegos se zaczyna... To ze ktos jest chudy nie jest powodem do smiechu. Czesto bylo tak ze przypakowani lysole dawali mi rady np, co jesc i takie tam. Niczego sie nie boj (:

slim shady
17-06-08, 22:27
weź jakiegoś kumpla co ćwiczy i niech on Ci doradza o ile sie zna, tak ja wyżej nappisano musisz miec mase żeby rzeźbić, nie masz sie czego bac nit sie z nikogo nie śmieje chyba ze trafisz na jakies dzieciaki co sie podniecają kretą i myślą ze sa napakowani ale raczej mało takich

Blackphoenix
17-06-08, 22:46
dzięki za rady :)

007
17-06-08, 22:47
Będziesz musiał uważać żeby nikt cie nie nadepnął bo pękniesz jak ołówek.he he.

A tak na serio to dobry pomysł z osobistym trenerem i żaden wstyd.Dodatkowo pytaj trenera o diete,rodzaje treningów,odżywki,itp.aby ci dopasował co jest dla ciebie najbardziej odpowiednie.

Raczej bardziej polecam na początek profesjonalną siłke.

Blackphoenix
17-06-08, 23:12
znalazłem własnie w necie "Studio rekreacji" w moim mieście , które posiada dość dobrze wyposarzoną siłownie i instruktorów :) więc lada dzień dowiem sie co i jak i być moze wykupie karnet bo w wakacje jest promocja :)

PuaPAj
18-06-08, 22:23
Na poczatek poradz sie trenera ale takze poszperaj w internecie, mozesz kupic jakies czasopismo kulturystyczne. Na poczatku trener sie przyda ale pozniej juz sam bedziesz wiedzial jak dobierac trening diete i suplementacje do swojej osoby. Nikt nie zna Cie lepiej niz ty sam;) Pozdro

Izba
18-06-08, 22:47
Trener to wręcz idealny trener. Jak sie dowiesz to powiedz ile taka przyjemność kosztuje ;D I nie ma obaw, zeby ktos z Ciebie brechtal.

ps. Ty masz 188cm i 80kg i jestes hudy jak patyk mowisz?

Sam mam 188cm i 86kg i wyglądam jak ,,opona" xD

Blackphoenix
18-06-08, 22:49
jestem szczupły - taki normlany. Pozatym te 6 kg wiecej do dość sporo :P

Izba
18-06-08, 22:55
W sumie masz racje, ale ja mam słabą przemiane materi.. Co ja gadam w ogóle jej nie mam xD

Teraz robie cykl na redukcje więc zobaczymy co z tego będzie.
Nie zapomnij napisać ile wyniesie Cie trener, bo sam ciekawy jestem ;]
Pozdrawiam !

terrorsiejem
18-06-08, 23:05
bierzesz jakiegos "większego" kolege i cwiczysz :)

007
19-06-08, 06:02
W sumie masz racje, ale ja mam słabą przemiane materi.. Co ja gadam w ogóle jej nie mam


Możliwe że masz grupę krwi A co się często wiąże z małą produkcją soków trawiennych i nie tolerancją niektórych pokarmów

Izba
21-06-08, 10:52
Mam:
A rh+

cube
21-06-08, 11:07
Wiem że u mnie na siłce jest trener i nie jest jakis mega drogi.

Co do atmosfery. Jak zaczynalem to z ziomkiem czulismy sie troche niepewnie wsrod tej ekipy;) Ale wiara do nas dochodzila- łapa- łapa.
Pozatym jesli widzieli ze zle robie jakies cwiczenie to mi pomagali nawet ci najwieksi. Czasem sami prosza o pomoc.Pozdro.

Symu
21-06-08, 13:24
Ja tez A RH+ i typowy ekto:D


Na silowni zazwyczaj stala ekipa wiec nabiera sie pewnosci siebe po jakims czasie.

terrorsiejem
21-06-08, 16:13
mi na początku pomagali inni bywalcy na siłowni bezinteresownie. Poprostu podchodzisz pytasz. Nie ma sie czego bac :)

007
21-06-08, 16:20
Ale nadwaga występuje najczęściej u ludzi z grupą A.To się wiąże z naszymi przodkami i ich sposobem odżywiania.Teraz mamy inne przyzwyczajenia a z tego co piszą w mądrych książkach to kiedyś dawno temu ludność posiadająca grupę A prowadziła wegetariański styl życia i wcinali ryby.Sam znam kilka osób ekto z grupą A ale wszystkich co znam i mają problem z nadwagą to właśnie mają grupę A.

Blackphoenix
22-06-08, 10:40
A co możecie powiedzieć o ludziach z grupą krwi 0 Rh+? :)

Symu
22-06-08, 12:13
Kiedys sie rozpisywal na ten temat Dr. Ford specjalista Megabola i teoretycznie jakis tam autorytet. Mnie jakos jego teorie nie przekonuja, a badania na ten temat z tego co wiem nie sa zbyt obszerne i wszystko to tylko przypuszczenia.

007
22-06-08, 12:30
Według tych przypuszczeń wyszły wnioski że jeśli ktoś ma grupę krwi 0 i ma nadwagę to raczej to jest spowodowane nie problemami z regulacją trawienia tylko z nadmiernym obżeraniem się.To wszystko nie jest do końca udokumentowane i jak to w życiu bywa przychodzą nowe teorie które później są badane ale według mnie można się na tym zaczepić i co nieco wynieść na przyszłość. Wydaje mi się że budowa ekto po jakimś czasie może się gruntownie zmienić dlatego że jak się pozamykają nasady w kościach to one nadal rosną gdzieś do 35tego roku życia ale powiększają swoją masę.Tak na przykład mój kolega był strasznie chudy i wysoki przy grupie krwi B.Tak było do 26tego roku życia a od zeszłego roku przy tym samym sposobie odżywiania ( i zaznacze że gościu nic nie trenuje ) przytył z około 70 kg na 90 kg a jego barki zdecydowanie się poszerzyły,nogi miał jak zapałki a teraz spodnie mu się na tyłku prują i wcale nie przytył na brzuchu tylko po całości spuchł.

Blackphoenix
22-06-08, 20:54
będę wdzięczny jak powiesz mi 007 co to jest ta budowa ekto :)

007
22-06-08, 20:59
EKTO to skrót od EKTOMORFIK

To już chyba wyjaśnia ?

Blackphoenix
22-06-08, 21:04
dzięki :) nawet nie wiedziałem że jest taki podział sylwetek

Symu
22-06-08, 22:55
Kurde rzeczywiście nie za bardzo to jakoś na forum wywieszone a to podstawy. Zajmę się tym w tym tygodniu.

Blackphoenix
23-06-08, 19:55
Dziś byłem zobaczyć siłownie moją :) Widać że fajna atmosferka , rano jest mało ludzi więc będę się czuł troche bardziej swoboniej. Lekcja z trenerem kosztuje 60 zł , ale Pan z siłowni powiedział że takie ogólne rady itd itp są za darmo :) przy lekcji za 60 zł to przez godzine trener przy nas stoi dokładnie mowi co i jak.

cube
23-06-08, 21:15
Nie tylko stoi ale pilnuje żebyś po każdym treningu ledwo do chaty doszedł i sie nie obijał :D Jak idziesz na silke to zwroc uwage kto jest Twoim trenerem bo to dosc wazne. W końcu on bedzie Cie w tej karierze prowadzil. Jakos nie mam zaufania do rozpisek ktore sie w necie znajduja. Co 1-2 miechy mam ukladane indywidualnie rozpiski. Narazie nie robie cwiczen ktore bede obciazac moj kregoslup. Pozdro

007
23-06-08, 21:33
Nie tylko stoi ale pilnuje żebyś po każdym treningu ledwo do chaty doszedł i sie nie obijał :D Jak idziesz na silke to zwroc uwage kto jest Twoim trenerem bo to dosc wazne. W końcu on bedzie Cie w tej karierze prowadzil. Jakos nie mam zaufania do rozpisek ktore sie w necie znajduja. Co 1-2 miechy mam ukladane indywidualnie rozpiski. Narazie nie robie cwiczen ktore bede obciazac moj kregoslup. Pozdro

Trochę nie zrozumiałem tego tekstu.

Powinieneś robić ćwiczenia które stabilizują postawę co nie znaczy że musisz się brać za duże ciężary

Blackphoenix
27-06-08, 11:21
Mam pytanko :)
zależy mi na dokładnie takiej sylwetce:

http://frillr.com/files/images/CAETANO_PADIAL2.preview.jpg

Możecie ocenić tą sylwetkę ? Jak długo czasu potrzeba by taką osiągnąć (jestem szczupły i wysoki )? I teraz taki głupie pytanie koleś na zdjęciu szedł w rzeźbę czy tez w masę?

terrorsiejem
27-06-08, 11:46
masa i żeźba. Ile czasu ci to zajmie to zalerzy od ciebie ale napewno ponad rok.

bld
27-06-08, 12:11
U mnie instruktor na poczatku stal i mi mowil co i jak a nawet motywowal mnie tak ze nie mialem prawa sie obijac. Ile za to zaplacilem? nic, zalezy na kogo trafisz. Jak koles sie wczuwa w to co robi to Ci bezinteresownie pomoze.

Symu
27-06-08, 15:00
Koles na zdjeciu ma niezla niedowage tak na moje oko, raczej nic specjalnego. Zalezy od genetyki w ile takie cos osiagniesz. Endo bedzie trudniej to osiagnac, a dla ekto jest to typowa sylwetka po paru miechac ewentualnie roku.

Blackphoenix
27-06-08, 18:21
kurcze... az wstyd się przyznać ale przez to ze przez 1,5 roku nie ćwiczyłem na WF ( z powodu operacji ) mam 0 kondycji :/// co z tego że mogę przejechać bez zmęczenia 30 km na rowerze skoro myślałem ze padnę przy 3 dniu A6W :/

Symu
27-06-08, 18:38
Normalne :D ale mnie A6W to lipa lepiej zwykle brzuszki z obciazeniem a kaloryfer rosnie (pod tluszczem :D) i do tego aeroby.

007
27-06-08, 18:58
Jeśli ten koleś ze zdjęcia jest przybliżony do twojego ideału to ci powiem że robie na budowie i wszyscy co cokolwiek dźwigają i cały dzień coś robią bez diety,na kacu,palą fajki i jedzą pasztet z chlebem wyglądają dużo lepiej.he he :D

Blackphoenix
27-06-08, 19:00
już nie przesadzaj : PPP
nie każdemu zależy by być napakowanym :) zresztą nie wiem jak mi sie zmieni gust po chodzeniu na siłownie ; ]]

Symu
27-06-08, 19:08
Oj zmieni sie :D Powiedziałbym "choroba zawodowa", ciagle za mało.

Adasisko
27-06-08, 21:47
A czy z grubych też się nie śmieją?

Symu
27-06-08, 22:00
Z nikogo sie nie smieja, na siłowni chodzi o to żeby się właśnie zmienić.

Adasisko
27-06-08, 22:22
Jest wspominka o grupach krwi i przyznaję, że mam A Rh+

bld
28-06-08, 16:48
smiac to sie moga z tych co siedza w domu i mysla ze sie samo zrobi

007
28-06-08, 17:00
Jest wspominka o grupach krwi i przyznaję, że mam A Rh+


Co chcesz wiedzieć w tym temacie ?

cube
28-06-08, 18:34
Mam pytanko :)
zależy mi na dokładnie takiej sylwetce:

http://frillr.com/files/images/CAETANO_PADIAL2.preview.jpg

Możecie ocenić tą sylwetkę ? Jak długo czasu potrzeba by taką osiągnąć (jestem szczupły i wysoki )? I teraz taki głupie pytanie koleś na zdjęciu szedł w rzeźbę czy tez w masę?


Jak bedziesz cwiczyl systematycznie to po roku bedziesz zadowolony. Musial bys sie do brzucha przyłożyc bo kolo ma dobrze wyrzeźbiony.
Pozdro