PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie(a)



inson
14-06-08, 22:32
Cześć. Mam kilka pytań, co do poszczególnych ćwiczeń i treningu. Ćwiczę od 2 tygodni i nie wiem czy aby na pewno wszystko robie dobrze, aby uzyskać mój zamierzony efekt. No więc na początek-mój wzrost 185cm, waga 80 kg. Nie jestem gruby, ani jakiś chudy, ale masy trochę mam. Chcę zyskać rzeźbę jak najszybciej się da Przeważnie każde ćwiczenie na siłowni robie prócz ławeczki...bo niestety miałem złamaną lewą rękę 2 razy, w tym raz w łokciu na wylot, i zalecenie lekarza było takie, że nie mogę zbytnio obciążać tej ręki, tak więc nawet nie chcę ryzykować. Dzisiaj nawet spróbowałem, to sztanga zaczęła mi się cała bujać, bo lewa ręka jakoś dziwnie mi drżała... To jest jedyne ćwiczenie, którego nie robię i nie zamierzam, bo później mi jej już nie poskładają Na innych przyrządach robię normalnymi ciężarami wszystko, także tam problemu nie ma. To teraz kilka pytań.

-jakie ćwiczenie może mi zastąpić, to, czego nie robię na ławeczce
-ile powinienem robić powtórzeń itp. (teraz przeważnie każde ćwiczenie robię 3 serie po 13/15 razy)
-jakie ćwiczenia są najważniejsze aby zyskać rzeźbę
-w następnym miesiącu planuję kupić jakieś koksy, bo na razie chcę przystosować mięśnie do wysiłku, tylko teraz nie wiem co, bo nie chcę żeby szło mi w masę. Brałem kiedyś nitrobolon, to efekt szybko znikał-tyle że ćwiczyłem w domu

Z góry dzięki z odp.

lachu
15-06-08, 10:40
ale jakich cwiczen dokładnie nie robisz??
bo jak nie robisz wypychan sztangi - to to cwiczenie mozesz zastapic pompkami. a rozpietki rób na buterfla'ju.

fanatykkkk
15-06-08, 11:11
na rzezbe mozemy trenowac nawt 6 razy w tygodniu po dwa razy na dana partie ciala.powt kolo 15-12na duze partie i jakies 12-9 na male partie..,proponuje po 3-4serie z aerobami np.bieganie ,pluwanie itp. no i co jeszcze najlepiej zebys wykonywal cwiczenia izolowane to bedzie nie tak zle....czego nie mozez cwiczyc dokladnie??