PDA

Zobacz pełną wersję : Gromadzenie się wody w mięsniach



hans87
13-06-08, 18:04
Gdzieś czytałem że jak się bierze monohydrat (kreatyne) to trzeba dziennie pic duzo wody, ponieważ woda podczas cyklu będzie gromadzila się w mieśniach. I teraz pytanie, to dobrze jak woda gromadzi sie w mięsniach? bo podobno jak sie koksuje to tez mięsnie są wielkie bo gromadzi sie w nich woda, a to nie jest dobre. Proszę speców o opinnie bo ja jestem z tego zielony. Pozdrawiam:)

Symu
13-06-08, 18:15
pić dużo wody trzeba z innego powodu - zabezpieczenia nerek. Woda podskórna się gromadzi, dobrze to nie jest ale czy w jakimś stopniu szkodliwe....raczej nie.

hans87
13-06-08, 18:17
czyli rozumiem że po cyklu na monohydracie mięsnie są spompowane bo jest w nich woda? pozniej jakos ona zejdzie czy jak to jest?

Symu
13-06-08, 18:22
Nie do końca, zależy też od jakości produktu i indywidualnych predyspozycji. Po creapure ta retencja jakby była mniejsza albo mi się wydawało. Ogolnie nie jest to aż tak zauważalne jeśli nie masz ekstremalnie niskiego BF-u. Ja często po mono tylko na wadze to zauważam. Woda zejdzie a mięśnie zostaną.

hans87
13-06-08, 18:31
rozumiem... ale i tak po cyklu bedą jakies spadki w masie niestety:)
ile mam pic wody bedąc na cyklu mono?

rrrt22
13-06-08, 18:31
hmm zalezy tez od diety.. po kretka bez diety to tylko dopalacz .. bez dobrej diety sa duze spadki i niema sensu brac , samo picie wody nieda duzo ..

Symu
13-06-08, 18:35
Wody mysle ze z 3 litry stykaja - ja sam tyle pijam. To co kolega wyżej powiedział to też prawda. Spadki po mono da się zniwelować do zera dobrą dietą.

hans87
13-06-08, 18:49
oki dzięki za informacje :)