PDA

Zobacz pełną wersję : Poradzcie



SilverSnow
13-06-08, 17:34
Mam taki problem zacząłem chodzić na siłke wczesniej ćwiczyłem tenisa 5 lat i zastanawia mnie czy moge brać już jakieś białka czy coś w tym stylu nie chodzi mi o jakieś wspomagacze tylko o jakieś witaminki itp

hans87
13-06-08, 17:37
białko jak najbardziej... jesli nie dostarczas odpowiedniej jego ilosci w pozywieniu. pozdrawiam

Symu
13-06-08, 18:34
"wczesniej ćwiczyłem tenisa 5 lat" - przestałeś??

Jak najbardziej mozesz brać białeczka czy witaminy jeśli nie dostarczasz ich wystarczająco dużo z pożywienia.

SilverSnow
13-06-08, 18:50
z tenisem to jeszcze nie wiadomo troche mnie już nudzi takie granie, wole zacząć chodzić na jakieś sztuki walki lub samoobrona.
A mogli byście poradzic odrazu jakieś witaminki czy białko bo ja nie znam sie na tym zabardzo a też nie chce kupić czegoś co będzie za mocne dla mnie :>

A i jescze jedno sory za głupie pytanie ale co to ten SOG? :P

tom
13-06-08, 19:16
sog to takie... zreszta sam nie wiem...:)

bialko/gainery to jedzenie w proszku

Symu
13-06-08, 19:24
Jak gainera to monster massa polecam. Jak białeczko to matrixa syntraxa lub optimum gold standard ostatnio w sensownych cenach na allegro chodza. Witaminki olimp vita min plus raczej stykna.

Z tenisem to zrób sobie 2 miechy przerwy zeby odpoczac i graj dalej mowie CI, ja przestalem trenowac i żałuję teraz :P

Co do soga to też nie mam pojęcia od czego to skrót, wiem tlyko że w pasku na dole można wstawić :D

SilverSnow
13-06-08, 19:42
Symu ludzie mi to samo mówią co do tenisa :P
A co do tych vitamin i białek czy gainerów nie mam zabardzo kasy więc moge na jedno sie zdecydować nie jestem jakoś bardzo dobrze zbudowany więc nie wiem co mam brać zastanawiam sie nad tym gainerem czy białkiem ale nie wiem co mniej szkodzi a co daje lepszy efekt

Symu
13-06-08, 23:23
No bo taka prawda ja miałem dość tenisa ale to tzw wypalenie było. Niestety myślałem że to mnie znudzilo już maksymalnie a teraz wracam do tego sportu i zaluje bardzo ze przestalem grac.

Żaden z nich nie szkodzi tak wprost, cukry w gainerach jedynie moga Cie lekko przytluscic jesli masz do tego predyspozycje. Pamietaj ze to ma byc tylko uzupelnienie diety, jesli nie masz kasy to odpusc narazie witaminki

SilverSnow
14-06-08, 10:25
No to Białko jest na mase? a Gainer żeby sobie lepszą sylwetke wyrobić?

Symu
14-06-08, 12:01
ani jedno ani drugie. Wszystko zależy jak wykorzystasz to w diecie. Gainer to białko +weglowodany , a białko to białko :D
Przyjęło się żę gainer jest na masę ale prawda jest taka że białeczko często pije się do posiłku np. z ryżem i mamy w miarę dobry posiłek. weglwodany zawarte w gainerach sa nie najlepsze jakości (wlasciwie nieduzo im do cukru brakuje ) co powoduje że osoby mające tendencje do zatłuszcania nie powinny ich używać.

Czyli dla leniwych aginer, a dla dbajacych o jakos i sklad miesnia bialeczko +ryz :P i musisz to dopasowac do swoich brakow w diecie: brakuje bialak -kupujemy bialeczko, brakuje wegli i bialka -kupujemy gainerka.

SilverSnow
14-06-08, 13:07
O to dobrze mi to napisałeś bo ja czasami moge zjeść pare cheseburgerów słodycze itp i wgl nie grubne nie mam tendencji do tycia wręcz jestem chudy i cięzko mi co kolwiek zrobic zeby przybrać na masie a próbowałem więc dla mnie chyba ten gainer lepszy ponieważ chyba brakuje mi białka i węgli :D