PDA

Zobacz pełną wersję : Ciężkie początki



_Pawel_
13-06-08, 09:27
Mam pytanie, chodzę na siłownie jakiś czas- niezależnie jakie mięśnie ćwiczę: klatek, plecy odczuwam straszne zmęczcie rąk a mięśnie które są ćwiczone jakoś nie się nie mączą. Co może być przyczyną?

a drugie pytanie: przez ten krótki czas jaki chodzę nie odczuwam poprawy siły. Jak by robić tak że ćwiczenia na siłowni swoją drogą a w domu pompki do upadłego codzienne- przyniesie to jakiś efekt siłowy ?

Damian st-ce
13-06-08, 10:54
1.Możliwe że źle wykonujesz ćwiczenia. Za często stosujesz ruchy oszukane ( nie pracuje mięsień który powienien).


2.Myśle że nie przyniesie dobrego efektu, ponieważ nie bedziesz miał czasu na regeneracje. Zostań przy samej siłowni. I najważniejsze - odpoczynek i regeneracja.

Cielu7
13-06-08, 11:16
j/w trening regeneracja i dobrze trzymana dieta zdobywanie masy czy siły jest procesem długotrwałym.

pimols
13-06-08, 12:19
ja tez tak mam jak cwicze klate i trica to potem nie moge sobienawet dupska podetrzec ale przynajmniej wiesz ze sa efekty;d
a trenuj na poczatku 3x w tyg dieta i regenaracja i efkety beda;d

47
13-06-08, 12:38
widocznie słabe ręce masz

lukemaster
13-06-08, 12:45
ja tak miałem przy cwiczeniu lewego motyla przyciąganie sztangi w opadzie cyz jak to sie anzywa ze czułęm ze moge wiekszy ciezar wyjebac ale wyslizgiwał mi sie z ręki heh a prawą reką normalnie

Minias
13-06-08, 15:17
jak masz słabe ręce to dorzuć do treningu przedramie i będzie w porzadku, ja miałem problem z nadgarstkami bo jak brałem większy ciężar na bica to mi coś przeskakiwało w nadgarstku i strzelało, ale zaczołem ćwiczyć bardziej dokładnie i wolniej i włączyłęm nadgarstki do treingu i przeszło. Pozdro

_Pawel_
13-06-08, 20:48
a jaki powinien być przyrost np bicepsa w ciągu miesiąca (w pierwszych miesiącach ćwiczeń)?

lachu
13-06-08, 21:37
to wszystko zalezy. w ktorych pierwszych miesiacach jest dieta jaka?
jest dobry trening ?
jaki!?
jak se regenerujesz?


kazdy byle jaki głupi czynnik zewnetrzny jak i wewnetrzny ma wpływ na przyrosty.

slim shady
13-06-08, 22:29
zalezy od organizmu, napoczątku nie miał przyrostu mięsni tylko siły potem łapa nagle skoczyła i to bardzo prawie jak po jakis sterydach

_Pawel_
14-06-08, 07:29
ja chodzę 2 msc i nie ukrywam ze nie widzę żadnych poprawy ani siły ani masy. Ze mnie to może być problem bo jestem chudy i dużo jem- dosłownie jedzenie przechodzi przeze mnie jak prze piec C.O (ektomorfik), a jak wiadomo przy tej budowie trudno osiągnąć efekt... no chyba ze macie jakieś rady?

slim shady
14-06-08, 10:36
ułóż porządną diete w tym celu udaj sie do działu dieta, trening na mase i troche cierpliwości i napewno będa efekty

terrorsiejem
14-06-08, 12:07
1.słabe rece cwicz ręce
2.wrzuc ten swój trening nieszczęsny :D

_Pawel_
15-06-08, 10:28
nie znam nazwy wszystkich ćwiczeń to napisze jak to wygląda
1)
-wyciskanie na ławce prostej
-wyciskanie na ławce skośnej
-rozpiętki

2)
-hantle przed siebie i góra dół na przemian
-hantle z bolku i tez góra, dół
-unoszenie gryfu do klatki (góra) i wyprostowanie rąk (dół)
-na atlasie- ręce usztywnione w łokciach i samych przedramieniem- prostowanie i zginanie

3)
na atlasie: "wciąganie gryfu" za głowę i wyprostowanie rąk
z hantlami: jedna noga oparta kolanem na ławce druga prosta i hantel góra dół raz jedna ręka+druga
mięśnie nóg

proszę sie nie śmiać z wytłumaczenia- jest całkiem fachowe ;p

47
15-06-08, 11:11
to czy spalasz szybko czy nie nic nie ma do siły.
widocznie masz słabą psychike

_Pawel_
15-06-08, 11:49
a co ma do tego psychika... i a wydaje mi sie że spalanie ma jak najbardziej bardzo dużo z masą...

terrorsiejem
15-06-08, 13:13
psychika ? bardzo dużo.
jakie robisz powturzenia ?
najlepiej wybierz sobie jakiś trening z działu trening bo ten nie przypomina treningu :)

47
15-06-08, 14:29
no głodomorkiem nie mozna byc bo wiadomo ze nie będzie siły, no ale ja cwicze bez diety i wcale nie jem jakoś super a siła jakos idzie.

_Pawel_
15-06-08, 19:12
powtórzenia staram sie 3*12 powt. Ale w rzeczywistości to 3 seria jest ok 8-bo już pary nie ma nie więcej...

a co kryje sie pod pojęciem "psychika" - myślimy tu o z byt szybkim poddawaniu się czy coś innego...?

terrorsiejem
15-06-08, 20:13
to robisz powturzenia na żeźbe.poczytaj tematy podwieszone. Psychika-niektórzy sądzą że to grunt tego sportu i ja jestem zwolennikiem tej teorii. Przed kazdym wyjściem na siłownie powinieneś przygotowywac sie jak na wojne :) ja za każdym razem mam załorzenie że tym razem podniose więcej i sie udaje :)

_Pawel_
15-06-08, 20:48
a jest sens robić ćwiczenia na rzeźbę jak nie ma sie dużo pary w rękach ?

terrorsiejem
15-06-08, 21:23
teoretycznie nie ma . rób mase .

_Pawel_
16-06-08, 19:22
mówicie o odpowiedniej regeneracji- co przez to rozumiecie?

pimols
16-06-08, 22:14
mówicie o odpowiedniej regeneracji- co przez to rozumiecie?
miesnie musza dopaczac zregenrowac wlokna po treningu dlatego nie mozna codziennie ciwczyc

tm7
16-06-08, 23:48
wykonuj cwiczenia poprawnie techniczne tak aby pracowal dany miesien, musisz wzmocnic pozatym przedramiona

terrorsiejem
17-06-08, 17:10
mówicie o odpowiedniej regeneracji- co przez to rozumiecie?

cały proces budowania mięśni polega na uszkodzeniu ich i odnowieniu wzmocnionych. Proces ten trwa kilka dni i dlatego nie cwiczy sie jednej partii mięśni kilka razy w tygodniu.

tm7
17-06-08, 19:14
po pierwsze to tak jak kolega pisal wez sobie jakis trening na mase z podwieszonych , bo ten twój dziwnie wyglada, wykonuj go solidnie na kazdym treningu z odpowiednim obciazeniem , sila powinna sama przyjsc z czasem , a pozniej masa , ale do tego trzeba checi i wytrwalosci , z taka budowa jak ty potrzeba ich jeszcze wiecej , nie bedziesz widzial niesamowitych efektow po 2 miesiacach cwiczen bez zadnej diety , tym bardziej ze jestes ektomorfik

_Pawel_
17-06-08, 20:14
nad dietą właśnie pracuję... http://e-kulturystyka.info/showthread.php?p=124309#post124309