PDA

Zobacz pełną wersję : moj trening i male watpliwosci



mich_omz
25-08-06, 08:35
kontakt z silownia mialem juz z 3 miesiace temu chodzilem gdzies z 2 tygodnie, na ogol uprawiam duzo sportu, nie wiem czy to ma duze znaczenie
na silownie chodze juz 3 tydzien w tym miesiacu (po przerwie)
jesli chodzi o moj plan, wyglada on mniej wiecej tak (bede improwizowal bo nie znam profesjonalnych nazw)

poniedzialek:

klata: wyciskanie na sztandze poziomej 4x 12, skosnej glowa do gory 4x12 oraz rozpietki 4x12
biceps: mala sztanga na stojaco 4x12, na siedzaco (modlitewnik) 4x12
brzuch 4x20


wtorek:
triceps: takie urzadzenie na ktorym wykonuje 3 rozne cwiczenia polegajace na ciagnieciu uchwytu w dol (2 razy) i 1 raz ze sznurkiem na boki
kazde cwiczenie robie 4x12 - wszystko stojac
plecy:
na siedzaco
uchwyt na szeroko z gory za plecy 4x12
uchwyt wasko z gory przed klatke 4x12
na stojaco przy laweczce w lekkim rozkroku jedna noga na lawce 4x12 przyciaganie hantelka (1 reka i zmiana)

i tak na przemian do piatku i w sobote i niedziele mam przerwe

nie robie nog gdyz codziennie gram w noge a nie lubie grac ze zmeczonymi nogami


do tego codziennie kaptury 2 ciezkie hantle 3x12

-----------

i teraz moje pytania i watpliwosci:

1. chcialbym gdzies wcisnac barki mozecie mi powiedziec "z czym" daje to najlepsze efekty?
2. chcialbym zeby moje miesnie zaczely "rosnac" a slyszalem ze takie cwiczenia ktore robie na np. triceps nie daja takich efektow i trzeba je zamienic na cwiczenia ze sztanga robiac na laweczce w poziomie tzw. francuza - czy to prawda?

2. mam 189cm wzrostu 17 lat i waze cos kolo 76-79kg, waga mi sie waha, nie wiem czy to ma znaczenie ale na klate biroe 55kg i teraz sprawa jestem szczuply wrecz nie wiem czy chudy wydaje mi sie ze samym jedzieniem masy nie zrobie zreszta wszystko musze sobie robic sam a kucharzem nie jestem ;) , znajomy mi polecic brac cos na mase "Mega Mass XXL - Odzywka" + kreatyna + Dextrose - czy moze mi to zaszkodzic? nie za wczesnie? mozesz polecic dokladne produkty?

3. strasznie ciezko robi mi sie brzuch... polecicie mi jakies cwiczenia? wielu ich chyba nie ma


chodzi mi glownie o rzezbe ale wiadomo ze to trzeba miec z czego zrobic

prosze Was jesli napisalem jakies glupoty to nie komentujcie tego zle, przeszukalem troche tematow... w kazdym pisane jest co innego i czasami nie rozumiem o czym dokaldnie jest mowa
jesli mozecie prosze was o szczegolowe badz w prostym jezyku wyltumaczenie tego co chcecie (badz nie) mi przekazac

jesli chodzi o diete
na ogol jadlem malo teraz staram sie jesc praktycznie wszystko co mi daja: oprocz tego jem duzo owocow: banany, winogrona


jesli ktos z was bylby tak ambitny prosze moze o jakis plan treningowy
przeczytam kazda wasza odpowiedz dla mnie to wazne - jesli macie do mnie pytania to piszcie

czekam na wasze odpowiedzi
pozdrawiam

Mattt
25-08-06, 09:08
hej

Zestaw odżywek jaki proponuje ci kolega jest dobry tylko że na odżywki dla ciebie jest narazie za wcześnie i to za dużo!!
Czy możesz poświęcić więcej dni na siłownie w tygodniu?? jak tak to ci ułoże plan :mrgreen: bo dwa dni to nie za dużo :neutral:

mapet
25-08-06, 09:19
On pisze że ćwiczy cały tydzień do piątku tym planem na przemiennie.

mich_omz
25-08-06, 10:47
dokladnie ;)
Mattt to jesli mozesz to prosze o ten plan ;)

a co o tym sadzi reszta z was ?
znacie moze pytania na punkty ?

mapet
25-08-06, 11:05
Z takim stażem to powinieneś robić trening ACT masz go w tematach podwieszonych. I przede wszystkim zadbać o dietę.

sławo
25-08-06, 15:18
no dokładnie staż masz jeszcze mały i raczej powinieneś się zabrać za ogólnorozwojówkę
poznałbyś ćwiczenia i nauczyłbyś sie poprawnej techniki

potem dopiero plan na mase a skoro jesteś szczupły i pewnie masz szybką przemiane proponuje plan trzy dniowy

pon
klata -bic
środa
plecy -tric
piątek barki -nogi

co do odżywki to chyba nie ma takowej bo chyba jest albo mega mass albo mass xxl
ale odżywke mógłbyś jeść nie widze przeciwskazań ale pamiętaj to tylko uzupełnienie diety
o kreatynie narazie zapomnij bynajmniej na pół roku

plany na masę znajdziesz napewno jest ich tu sporo jak nie to spróbuj coś sam ułożyć

tu masz atlas ćwiczeń napewno nie zaszkodzi
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

mich_omz
25-08-06, 16:23
ok ok ;)

mozecie mi jeszcze powiedziec... czy moj plan moze wygladac tak?

pon: klata + bic + brzuch
wtorek: tric + plecy
sroda: wolne
czwartek: klata + bic + brzuch
piatek: tric + barki
sobota: wolne
niedziela: wolne

a to dlatego gdyz lepiej bylo by mi chodzi ze znajomym gdyz on chodzi w te dni



i teraz pytanie czy to nie za malo np. barki i plecy robie tylko 1 raz w tygodniu?

dlaczego niewskazane jest branie kreatyny?
i ostatnie mozecie mi dac dokladna nazwe produktu ktora mi polecacie na poczatek i ile kg na mase? najlepiej z allegro

dzieki za odpowiedzi

sławo
25-08-06, 16:39
jeśli chcesz ćwiczyć 4 dni w tygodniu
to plan taki

pon klata
wto plecy
czwa barki nogi
piąt tric bic

pamiętaj że nalezy ćwiczyć najpierw duże partie mięśniowe a potem małe no może być wyjątek barki nogi bo tak przeważnie się to ćwiczy

ćwicz jedną partię mięśniową raz na tydzień

to że chcesz ćwiczyć dwa razy w tygodniu wszystko to z tego może byc tylko efekt odwrotny od zamierzonego

dlaczego nie jest wskazane branie kredki bo masz staż prawie żaden i na początku wszystko idzie dobrze bez tego jak przyjdzie pierwszy zastuj to wtedy jak najbardziej

nazwa produktu to mass xxl
tu masz nie szukaj po allegro bo i tak taniej nie znajdziesz
http://sklep.pakernia.pl/product_info.php?products_id=284

mapet
25-08-06, 16:39
i teraz pytanie czy to nie za malo np. barki i plecy robie tylko 1 raz w tygodniu?
Tak właśnie się ćwiczy tylko raz w tygodniu partie mięśni.


dlaczego niewskazane jest branie kreatyny?
i ostatnie mozecie mi dac dokladna nazwe produktu ktora mi polecacie na poczatek i ile kg na mase? najlepiej z allegro


Bo na kreatynę jest jeszcze za wcześnie. I na odżywki raczej również. Radzę zadbać o dietę i na 100% będzie ci szło wszystko w górę bo na początku zawsze idzie.
Pozdro.

Mattt
25-08-06, 16:43
Wiem że nie chcesz robic nóg ale zamieściłem ci je w planie jak by cie tak pokusiło :mrgreen:
wegług mnie jeżeli uprawiasz już jakieś sporty i to dość długo to twoje mięśnie są już przyzwyczajone do wzmorzonego ruchu. :mrgreen: więc możesz pominąć ogólnorozwojówke
A plan możesz stosować 4-dniowy(to jest moja propozycja dla ciebie) :mrgreen:
PONIEDZIALEK
Klatka:
Wyciskanie sztagi leżąc 4x10
rozpiętki na skosie 4x10
wyciskanie hantli leżąć 4x10
Triceps:
Francuzkie wyciskanie sztangi leżąc 3x10
Francuzkie wyciskanie hantli siedząc 3x10
Pompki na poręczach 3x max
WTOREK
Nogi
Przysiady 4x10
Wykroki z hantlimi 4x10
wyprosty nóg na maszynie siedziąc 4x10
Wspięcia na palce 4x max
Brzuch:
brzuszki 4x max
unosznie wyprostowanych nóg na poręcach 4 x max
CZWARTEK
Barki
Wyciskanie sztangi za głowy 3x10
Unoszenie hantli do przodu stojąć 3x10
To samoo tylko że hatle unosisz w bok 3x10
Biceps
Uginanie ramion z sztagą 3x10
Uginanie ramion z hantlami 3x10
Modlitewnik 3x10
PIĄTEK
Plecy
Podciąganie na drążku nadchwytem 4x max
Ściąganie drążka za kark 4x10
unoszenie hantli do tłowia w opadzie 4x10
Wyprostowania na rzymskiej ławce 4x10

sławo
25-08-06, 16:51
Mattt, jak sobie wyobrażasz pożadnie przecwiczyć plecy jak dzień wcześniej jest robiony bicek

barki nie ma nic na tylne aktony'
plecy po co ściąganie drążka jak wcześniej robił podciąganie

Mattt
25-08-06, 16:59
no wiesz potem kolega ma weekend wolny na regeneracje. Co byś zmienił w tym planie?? i jakie dałeś by ćwiczenie na tylne aktony?? no ja moge jeszcze zaproponować unoszenie hantli w opadzie :mrgreen: o zamiast sciągania drążka może robic martwy ciąg(ale lepiej niech nie robi tego narazie, ja ćwicze 3 lata i podchodze dalej do tego ćwiczenia z respektem)

sławo
25-08-06, 19:25
no ale co z tego że ma potem wolny wekkend nie przećwiczy dobrz pleców bo bicki będą zmęczone
zawsze duże partie potem małe

no właśnie zamiast unoszenia do przodu unoszenie w opadzie
zamiast ściągania wiosłowanie sztangą w opadzie

co do mc to się przełam a nie pożałujesz

mich_omz
25-08-06, 23:40
i teraz dieta... jak sie za to zabrac?

sławo
26-08-06, 08:01
z dietą to do diety

Rascal albo Luki ci pomogą

mich_omz
26-08-06, 15:13
ok wiec czekamy :P

mapet
26-08-06, 15:27
ok wiec czekamy :P
Na co? Na zbawienie chyba, albo na zlitowanie. :mrgreen:

sławo
26-08-06, 16:03
ale oni ci mają pomagać w diecie a nie w treningu chodzi mi o działy tam załóż temat :wink:

mapet
26-08-06, 16:09
Po za tym to oni mają Ci pomagać a nie wszystko za Ciebie zrobić. Sam najpierw spróbuj sobie ułożyć dietę a oni Ci ją tylko sprawdzą i ewentualnie poprawią błędy. Wszystko co powinieneś wiedzieć przy układaniu diety masz w dziale "dieta".