PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatki



PKPL
10-06-08, 15:52
Chcilbym zaczac cwiczyc, a spotkalem sie z roznymi opiniami. Co myslicie o poczatkach w wieku 16 lat, nie urosne albo co ? :lol: A jak zaczynac to od czego ?

terrorsiejem
10-06-08, 16:05
wiek jes tw pytke :) możesz zacząc chodzbu od zaraz. idziesz na siłownie robisz przez 2-4 tygodnie trening ogólnorozwojowy,układasz sobie diete http://www.e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=8 poczytaj sobie tam :) puzniej układasz sobie trening. obydwie te rzeczy wrzucasz na forum do odpowiednich działów z proźbą o sprawdzenie :)

PKPL
10-06-08, 16:23
Dzieki. Takie delikatne treningi: pompki, brzuszki, jakies podciaganie to robie od dawna, ale nieregularnie, ale co do tego ogolnorozwojowego, to co musi byc na takiej silowni dokladnie, bo mam jedna blisko, ale za dobrze wyposazona to ona nie jest, a jak mam placic to wczesniej wole isc i sprawdzic co tam jest. To co ma tam byc ? (wiem tyle, ze atlas jest, ale zepsuty :D).

terrorsiejem
10-06-08, 16:31
idz do pana instruktora i powiedz że chcesz sobie zafundowac trening ogólnorozwojowy i pan powinien cie przecwiczyc :) w ogólnorozwojówce musisz stopniowo przyzwyczajac mięśnie do stałego wysiłku to znaczy robic duzo powtórzen w serii np4x15 ale niewielkimi obciążeniami.Najlepiej ze 4 razy w tygodniu i codziennie po jednym cwiczeniu na jedną partie mięśni.

PKPL
10-06-08, 16:55
Tak, ale ten "Pan" to taki "Pro" jest troche :lol: Da ktos link, albo powie co dokladnie i jak robic ? Bo z tym "Panem" moze byc problem :D

PKPL
11-06-08, 10:12
Znalazlem chyba: Ławka, Stojaki, Gryf, Gryf łamany, Sztangielki, Obciążenie - starczy ??? I jakas dieta do tego ogolnorozwojowego ma byc ? I cos jeszcze musze wiedziec ?

Sory, ze post pod postem, ale by nie bylo widac.

rdk
11-06-08, 13:10
wszystko zależy od Ciebie, wszystkim da się ćwiczyć, są tu na pewno zwolennicy atlasów, maszyn wyciągów etc. i powiedzą że to mało, ja mam identyczny zestaw u siebie w domu i myślę że spokojnie starczy... w twoim wieku powinieneś walczyć z wolnymi ciężarami [czyli maszyny odstawiasz] żeby nauczyć się techniki, ruchu i pozwala to ogólnie rozwinąć ciało bo oprócz wyciskania musisz się skupić na odpowiednim "prowadzeniu" ciężaru.

Dieta powinna być - poczytaj dział odpowiedni do tego ;)

PKPL
11-06-08, 19:59
No to na taki trening ogolnorozwojowy to co mam robic ??? Jakis linek, albo cos ?

slim shady
11-06-08, 20:10
tu masz wszystko http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273

PKPL
11-06-08, 21:14
Dzieki, ale ten arkusz kalkulacyjny ma rozszerzenie .xls i nie wiem jakim to programem odczytac ???

hans87
11-06-08, 21:33
tak jak koledzy mówią dieta + trening ogólnorozwojowy, tylko nie taki jak kolega "terrorsiejem" pisze bo to raczej do ogólnorozwojówki się nie zalicza. Cwiczysz przez 6-8 tyg. 3 razy w tyg. Na takim treningu robisz po jedym ćwiczeniu (4 serie po 10 powt.) na kazdą partie mięsni np. przysiady ze sztangą, wspięcia łydek, wyciskanie na plaskiej, wiosłowanie sztangą, wyciskanie sztangi za głowy, uginanie ramienia z hantelkami, prostowanie ramienia z hantelką. To byłoby na tyle. pozdro
-

PKPL
11-06-08, 22:15
OK, to robie to co powiedziales, jak by cos jeszcze wpadlo do glowy to wal :D Fenks, masz SOGa :D

PKPL
11-06-08, 22:18
I jakie odstepy pomiedzy seriami i powtorzeniami ?

rdk
11-06-08, 22:32
excell

hans87
11-06-08, 22:59
przerwa między seriami 1 min, między ćwiczeniami 2 min. pozdro
ps. w wspięciach łydek rób 4 serie po 20 powt

aliszon
11-06-08, 23:58
Czesc. Poradzcie co lepsze dla kobiety trening obwodowy czy na wybrane partie miesni. U mnie nie ma sie kogo zapytac bo to silownia z wyposarzeniem ale bez trenera.

hans87
12-06-08, 00:07
Czesc. Poradzcie co lepsze dla kobiety trening obwodowy czy na wybrane partie miesni. U mnie nie ma sie kogo zapytac bo to silownia z wyposarzeniem ale bez trenera.

To zalezy jakie czesci ciała chcesz sobie poprawić. Jesli jestes dziewczyną to zapewne uda, pośladki, łydki i brzuszek... nie widze problemu zeby wykonywać ćwiczenia na te partie. Do tego dorzucisz jakies cwiczenia aerobowe (bieganie, plywanie, skakanka, rower) jesli masz problemy z tłuszczem.
ps. tak na marginesie załóż swój temat w dziale trening, bo jak mod zobaczy ze zadajesz pytanie w czyims to bedzie zle ;) pozdro

aliszon
12-06-08, 08:44
sorrki ze sie tu wladowalam nie zakladajac swojego tematu .... poprawie sie :) pozdrowionka ps. dzieki za odpowiedz i podpowiedz

Sargon
12-06-08, 09:54
Np. taki trening. Robisz jedną serię przysiadów, wyciskania
itd. potem drugą serię od początku wszystkie ćwiczenia
1.Przysiady ze sztangą - 3 serie po 8-10
2.Wyciskanie na ławce - 3 po 10
3.Wiosłowanie ze sztangą - 3 po 10
4.Wyciskanie na barki hantli - 3 po 10
5.Uginanie ramion ze sztangą - 3 po 8-10(moga być hantle)
6.Francuskie wyciskanie sztangii leżąc - 3 po 8-10

Sargon
12-06-08, 10:00
Zapomniałem dodać, że to trening na 4 tygodnie ;)


PZDR

PKPL
12-06-08, 11:15
I nie robic NIC innego ?


PS. Na silownie zamierzam chodzic 6 dni w tygodniu, do okolo 22.06, a pozniej musze sobie zrobic przerwe na 3 tygodnie gdzies. Jak wroce, to wracam do 6/7. Ukladam sobie diete, znaczy probuje :D

Sargon
12-06-08, 12:34
Mięśnie potrzebują odpoczynku. Chodź trzy albo cztery razy w tygodniu, tak aby były dwa dni odpoczynku. Np. Ćwiczysz poniedziałek wtorek i czwartek i piątek.
Po tej przerwie zrób dwa tygodnie ogólnorozwojówki i zmień plan na mase.


Nie robić nic innego tylko dorzucić jakiś trening na brzuch wg uznania

PKPL
12-06-08, 14:48
Dzieki, masz SOGa :D

terrorsiejem
12-06-08, 17:20
tak jak koledzy mówią dieta + trening ogólnorozwojowy, tylko nie taki jak kolega "terrorsiejem" pisze bo to raczej do ogólnorozwojówki się nie zalicza. Cwiczysz przez 6-8 tyg. 3 razy w tyg. Na takim treningu robisz po jedym ćwiczeniu (4 serie po 10 powt.) na kazdą partie mięsni np. przysiady ze sztangą, wspięcia łydek, wyciskanie na plaskiej, wiosłowanie sztangą, wyciskanie sztangi za głowy, uginanie ramienia z hantelkami, prostowanie ramienia z hantelką. To byłoby na tyle. pozdro
-

3-4 tygodnie wystarczą. Czyli tak jak mówiłem po jednym cwiczeniu na jedną partie :) powturzenia jak na redukcji. przysiady ze sztangą,wiosłowanie sztangą, coś mi sie nie wydaje żeby to byly cwiczenia dla początkujacego,chyba że ten owy początkujący nie lubi swojego kręgosłupu.

aliszon
12-06-08, 18:28
dzieki za podpowiedz ale moze glupio gadam jakos malo tych cwiczen i to na 4 tyg. wiem wiem kazda chciala by juz miec efekty. POZDRO

Sargon
12-06-08, 21:54
Właśnie takie błędy są początkujących, ze im się wydaje że mała liczba ćwiczeń itp. nie zda egzaminu. Moje też takie były.

terrorsiejem nie wydaje mi się zeby jakieś inne ćwiczenia na plecy są w stanie przygotować do treningu na mase. Z tym szanowaniem kręgosłupa to idąc za twoim tokiem myślenia to jak przejdzie na mase to co najwyżej hantle będzie podciągał w opadzie.

PKPL
12-06-08, 22:00
Probuje ulozyc diete, w kalktulatorze mam tekst: "Aby dodac produkt do rozkladu posilkow wystarczy wpisac jego numer w odpowiedniej komorce oraz wpisac jego wage", tu jest problem, bo tam nie moge wpisac numeru, nie znajac hasla, ktore jest potrzebne do odblokowania pisania w tych okienkach zablokowanych. Skas wziasc to haslo, bo bez niego nie uloze diety ???

terrorsiejem
12-06-08, 22:02
czemu ? poczatkujący robią drastyczne (można tak powiedziec) błędy treningowe a każdy kto cwiczy wie czym one sie kończą w przypadku cwiczeń obciążających kręgosłup i nigdy nie polece początkującemu przysiadów ze sztangą wiosłowania sztangą itp. równie dobrze może od razu robic martwy ciag. Dróga wada jaką robią poczatkujący-za duże ciężart 99% świerzaków bierze ciężary cięzsze od tych jakie mogą podnosic do czego to doprowadza ? Do różnych komplikacji. na plecy równie dobrze można sie przecież podciągac przyciągac wyciąg górny itp. Jest wiele bezpieczniejszych cwiczen jakie można wykonywac w treningu ogólnorozwojowym nie mając jeszcze wyrobionej techniki i nawyków.

terrorsiejem
12-06-08, 22:16
I nie robic NIC innego ?


PS. Na silownie zamierzam chodzic 6 dni w tygodniu, do okolo 22.06, a pozniej musze sobie zrobic przerwe na 3 tygodnie gdzies. Jak wroce, to wracam do 6/7. Ukladam sobie diete, znaczy probuje :D

musisz przestudiowac zagadnienie "regeneracja"

PKPL
12-06-08, 22:20
Juz przestudiowalem, zmienilem plan. Teraz tylko problem z tym ulozeniem diety.