PDA

Zobacz pełną wersję : planowanie diety (73kg)



Maciej1991P
09-06-08, 20:09
witam
jako że koledzy z tego forum uświadomili mi że dieta jest najważniejsza to nie zostało mi nic innego jak zwrócic sie o pomoc w jej zbudowaniu niezbedne informacje to mam 17 lat, ok 173/5 cm wzrostu 73kg wagi. nie jestem szczupły ale nie mam tez dużo tłuszczu tylko mały brzuszek hehe więc mysle że diete można rozpisać bardziej na przyrost masy mięśniowej. dodam że wczesniej tez cwiczyłem ale bez diety. codziennie zmagam sie z srednim wysiłkiem fizycznym np jazda na rowerze ok 20 km, noszenie skrzynek (piwo, cola) itp. itd. jeszcze nie biore zadnych dopingów oraz odzywek ale mam zamiar. Proszę także napisać jakie odzywki mam brać np białko, kreatyna itp.
pozdrawiam
Maciej:)

pimols
09-06-08, 20:36
napoczatku tylko dieta ewentualnie jakis gainer do jej uzuplenienia no i zobacz se w podwieszonych kalkulator kcal oraz masz tez przykladowe diety tylko zmien ilosci i git;d trening tez masz przykladowy w dziale trening jbc;D

prokopek
09-06-08, 20:38
Jak na razie to najwyżej jakiś gainer możesz kupić. Z kreątyna poczekaj około 2-3 miesięcy. Potem możesz zrobić sobie pierwszy cykl.

terrorsiejem
09-06-08, 20:54
tak szczerze mówiąc to ja na twoim miejscu z kreatyną poczekał bym z rok do stagnacji. W sumie to na miejscu każdego bym tak zrobił bo ja już nie moge i żałuje :)

Maciej1991P
09-06-08, 22:29
nie no teraz to mnie rozwaliliście na sucho juz cwiczyłem wiec mi to nie potrzebne tym bardziej ze jestem osoba aktywna fizycznie. co do gainer to mi on nie potrzebny bo mam 3kg nadwage a w tym przypadku masy mi nie potrzeba. mam taki pomysł kreatyna+ bialko oraz w miare dobra dieta i powinienem odniesc jakis sukces. co do odzywiania sie to jaki posiłek mam miec najbardziej pozywny. bo z racji tego ze jestem w tech zywienia to uczono nas ze sniadanie ale tu chyba trzeba rozlozyc np na 5 posilków a kazdy z nich po trochu czy dobrze mysle?

prokopek
10-06-08, 07:19
Ale po co Ci ta kreatyna w momencie gdy masz jeszcze duże przyrosty na sucho ?? Kulturystyka to nie jest dziedzina sportu gdzie wszystko idzie raz dwa i na efekty trzeba czekać.

terrorsiejem
10-06-08, 11:38
od poczatku :) nikt za ciebie nie ułorzy diety (chyba) musisz zrobic to sam i wkleic do sprawdzenia. Mili starsi koledzy (albo młodsi też) naniosą na twoją diete ewentualne poprawki. Jedyna odżywka jaką ci polece na ten czas to gainer ewentualnie białko albo carbo ale wszystko to zalerzy od twojej diety i braków w niej. Jak przysiądziesz do układania diety to skumasz co ci bedzie potrzebne żeby uzyskac bilans kaloryczny na plus.