PDA

Zobacz pełną wersję : Plan Treningowy Początkującego



KrL
08-06-08, 23:26
Witam Serdecznie
Chciał bym... Prosił bym o ułożenie planu treningowego.
Kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć, co robić, waląc prosto z mostu JESTEM ZIELONY.
Chodzę od 2 tyg na siłownie i kompletnie nie wiem co i ile robic.
Chcę rozwinąć mięśnie klatki piersiowej, rąk (biceps i triceps), ramion, plecy i brzuch. Problem jest taki ze nie mogę wykonywać ćwiczeń obciążając kręgosłup (np. zamiast stać przed lustrem i machać sztangą, wykonuje ćwiczenia na biceps na modlitewniku itp) wiec proszę wziąć to pod uwagę ponieważ chciał bym jeszcze urosnąć.
Chcę tez pogodzić dwie rzeczy, mianowicie siłę i wygląd.
Mam 17 lat, 161cm wzrostu, ważę 58kg i mam do dyspozycji 5 dni w tygodniu.
Chcę tez zacząć brać jakiś odzywki które wspomogły by podstawowe zapotrzebowania organizmu (tylko nie wiem jakie, typowe dla początkującego :)
No z grubsza mówiąc chodzi mi o to żeby to było napisane przejrzyście i było naprawdę skuteczne


to chyba wszystkie potrzebne informacje.
proszę o fachową pomoc

terrorsiejem
09-06-08, 18:31
więc tak . trening masz w podwieszonych tematach ale tam zerkniesz gdzieś za tydzien poniewasz narazie powinieneś robic trening ogólnorozwojowy i jak już przyzwyczaisz mięśnie do wysiłku dopiero układasz sobie trening :) ułuż sobie diete (to podstawa bez tego nie zaczynaj cwiczyc) nie myśl narazie o żadnych suplementach jak już to gainer(węglowodany i białka) ale żeby dał ci efekty musisz miec ułorzoną diete.

prokopek
09-06-08, 18:36
I tak w ogóle to gdzie zgubiłeś nogi w swoim treningu ? ;< I wyciskanie sztangi raczej nie obciąża tak bardzo kręgosłupa.

terrorsiejem
09-06-08, 18:47
no racja... musisz cwiczyc wszystkie partie ciała możesz jedynie zmniejszac intensywnośc ale o tym jak pisałem już za tydzień (conajmniej) :) jak narazie poczytaj podwieszone tematy zapoznaj sie co sie z czym je itp.