PDA

Zobacz pełną wersję : jaka pora dnia na trening????



mrozikhg
06-06-08, 22:18
witam.chcialbym sie zapytac czy jest jakas okreslona pora dnia, ktora jest najlepsza na trening?? co na nia wplywa i dlaczego??

007
06-06-08, 22:24
Jak dla mnie to nie wcześniej niż 1 h po pierwszym posiłku i nie później niż o 16tej można zaczynać trening.Jeśli jesteś chudy to lepiej po obiedzie a jak gruby to lepiej przed obiadem oczywiście posiłek przedtreningowy powinien być.Tak ja to widze ale zdania są podzielone.

47
07-06-08, 08:20
wg mnie wlasnie przed obiadem - bo obiad uzupełnia w organizmie to co smy stracili ćwicząc

terrorsiejem
07-06-08, 09:20
najlepszą porą jest rano ale mało kto ma do tego mozliwości.

007
07-06-08, 09:20
Trawienie trwa kilka dni w zależności od tego co zjesz i jaką masz przemianę.Wstępne wchłanianie niektórych składników między innymi białka dzieje się podczas trawienia wstępnego w żołądku. Dlatego stosuje się 5-6 posiłków.

Przed obiadem jak i po obiedzie należy się mniej więcej podobny posiłek,czyli dzielisz swoje zapotrzebowanie na ilość posiłków i starasz się to dostarczyć w równych porcjach.To jest standard reszta zależy od innych czynników

tm7
07-06-08, 09:29
czlowiek ma najwiecej energii z rana , wiec najlepiej kolo 11 cwiczyc , kiedys cwiczylem od 20 do 22 bo taka mialem mozliwosc , ale pozniej zasnac nie moglem

stegano
07-06-08, 09:58
To wszystko zależy od wielu czynników... praca, szkoła, poziom wytrenowania. W moim przypadku najlepsze efekty zawsze mam przy porze wieczornej, ze względu chociażby na pracę.

mrozikhg
07-06-08, 10:12
no teraz beda wakacje i chcialem wlasnie cwiczyc rano bo wieczorkiem zawsze chce sie gdzies wyjsc na boisko do kolegow itp.

stegano
07-06-08, 10:19
To kiedy trenujesz, tak naprawdę nie ma większego znaczenia, naważniejszy jest trening i co siebie na nim dajesz, no i oczywiście dieta. Reszta to kosmetyka.

Krzychu999
07-06-08, 14:02
trening powinien być o takiej porze aby móc zjeść posiłek potreningowy i przynajmiej jeszcze jeden

lukemaster
07-06-08, 14:33
ja tam trening zaczynam najwczesniej o 20stej tylko to jest troche lipa bo jak skoncze trening 22 to potem głódny jestem..a jak zjem sporo to spac nie moge ...i wogółe lipa tak pó\zno jesc bo potem sie odkłąda na brzuchu fat

stegano
07-06-08, 18:04
ja tam trening zaczynam najwczesniej o 20stej tylko to jest troche lipa bo jak skoncze trening 22 to potem głódny jestem..a jak zjem sporo to spac nie moge ...i wogółe lipa tak pó\zno jesc bo potem sie odkłąda na brzuchu fat

No rzeczywiście trochę późna pora, ale zawsze możesz nocną porą w drodze do kibla, wciągnąć jakiegoś gajnera, ja tak robie na cyklach masowych :)

pimols
07-06-08, 18:14
No rzeczywiście trochę późna pora, ale zawsze możesz nocną porą w drodze do kibla, wciągnąć jakiegoś gajnera, ja tak robie na cyklach masowych :)
gainera na noc niezle i potem masa tluszczowa

stegano
07-06-08, 18:20
Nie jest tajemnicą że spora ilość kulturystów zapodaje posiłek nocny (w czyklach na mase)

Jaco90
08-06-08, 22:29
Przy treningu na mase , przeważnie ostatni posiłek składa się z sera twarogowego półtłustego , tak też jest w moim przypadku ;]
A powracając do tematu , ja ćwicze od 18 do 19:30 i jest ok ;]