PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy mógłbym zacząć ??



jarzo
06-06-08, 16:19
mam pytanko .... ćwicze 3 mies mam 15 lat i nie weim czy mógłbym wziąść już jakieś odżywki.....rodzice mi napewno nie pozwolą no ale nie muszą o tym wiedziec .... :P:P prosze o odpowiedzi :)

prokopek
06-06-08, 16:33
Wg mnie odżywki powinieneś zacząć brać za 2-3 lata ? Wiem że wakacje się zaczynają i chcesz przy kozaczyć na plaży o.O Ale po co zaczynać w tak młodym wieku ? o.O Ćwicz na sucho z dietą też są dobre efekty =]

ErWeider
06-06-08, 16:35
odzywki mozesz zaczac brac tak kolo 16-17 lat ale zanim je zaczniesz jesc to cwicz tak przynajmniej okolo rok na sucho. teraz wystarczy Ci dobra dieta i ewentualnie mozeszk upcisobie jakis gainer i bedziesz mial aepwno efekty.

terrorsiejem
06-06-08, 18:22
jesli masz diete to możesz ale tylko gainera. Nie bierz narazie kreatyny ani innych wynalazków bo zmarnujesz pieniadze z dwóch powodów:
a)za krótki staż
b)za mało lat

Rickey
06-06-08, 22:24
j.w.
W tym wieku nie ma sensu brać krety a nawet jeśliby wiek pasował to i tak staż jest za mały:P W tym wieku możesz bardzo dużo osiagnąć z dobrym treningiem i dietą:)
Pozdro!!

Sosnalol1705
06-06-08, 22:27
a ja uwazam ze moze juz wziasc kreatyne :) cwiczy juz 3 miechy lepiej jak by nic nie brał ale jak cos zapoda to nic sie nie stanie o ile ma naprawde 15 lat a nie 14 :P

007
06-06-08, 22:29
Możesz brać odżywki ale pod warunkiem że to będą odżywki nie coś więcej .Wpierw musisz stosować dietę a dopiero później uzupełniać braki z odżywek w ilości nie przekraczającej 30% dziennego spożycia.

slim shady
06-06-08, 22:35
szkoda marnowac tak szybko potencjału i dotego staz za krótki mozesz sie narazie ograniczyc do białka/gainera po za tym jak za szybko zaczniesz to bedziesz za kazdym razem chciał cos mocniejszego i mozesz dojsc do sterydów

jarzo
07-06-08, 10:24
hmm... a nie wiecie jak mógłbym przekonac rodziców do gainera??

007
07-06-08, 10:30
Moi rodzice nigdy nie zaakceptowali odżywek które brałem i zawsze mówili na nie pasza dla koni.A jak im mówiłem że połowa tego co gotujecie nie nadaje się do jedzenia to była wojna.Odżywki i tak brałem tylko zawsze się krzywili jak przylazłem do domu z nową puszką :D

ciacik
07-06-08, 10:35
Ja troche temu tez mialem taki problem bo stary mowil ze to sztuczne chemia i w ogole:p Ale do gainera przekowalem do w ten sposob ze dalem mu do przeczytania sklad i przekonywalem ze to bezpieczne i sie udalo:) Niedawno to nawet sam go namowilem zeby sobie kupil l-karnityne bo sie chlopak odchudza:)

terrorsiejem
07-06-08, 10:41
żadnych supli no kur*a on ma 15 lat i cwiczy 3 miesiące. Jeszcze mu sie ta zabawa znudzi do wakacji.

Rickey
07-06-08, 13:37
Zgadzam się z przedmówcą. Odżywki w tym wieku to głupota i nie powinno się gościa do tego zachęcać. On powinien w tym wieku ćwiczyć lajtowym treningiem z dietą a nie brać się za odżywki!!
POzdro!!!

jarzo
18-06-08, 19:11
Pora odświeżyć wątek ... :):) nie wiem czy dobrze robie ale chciałbym kupic gainera na drugi miesiąc wakacji ... wiem ze sie przypaliłem :P ...mama powiedziała że jeżeli lekarz wyda zgodę to bede mógł :):) do jakiego lekarza isc ...do rodzinnego ?? (nawet nie stara , fajna lekarka ) ...a może do apteki ??

tm7
18-06-08, 20:58
daj se siana z tym gainerem , weź sie lepiej za diete , wyjdzie ci na dobre

Rickey
22-06-08, 22:34
Jeśli jestes pewny, że twój lekarz rodzinny zna się coś na odżywkach to możesz iść. Na gainera nie powinien nic mówić, ale jesli jest zielony to nie idź do niego, bo tylko pogorszy sprawę i bedziesz mial jeszcze gorszą kosę z odżywkami.
Pozdro!!

thomas_figo
22-06-08, 22:40
jak mialem 15 lat i zaczynalem przygode z silka to po kazdej silownii pilem litr mleka i jadlem pare bananow.potem dobre spore posilki u mamusi.sporo tak osiagnelem.suple przyszly dopiero z wiekiem 17 lat.wczesniej kolego nie ma co.