PDA

Zobacz pełną wersję : Czym można zastąpić płatki owsiane?



remba33
05-06-08, 18:23
Czym można zastąpić płatki owsiane? Jakoś nie bardzo mi smakują a chciałbym mieć wysokobiałkowe śniadanie z mlekiem.... Czy można je zastąpić jakimś Corn Flakes, Fitness czy jakimiś innymi płatkami? A jeśli nie to co moge robić na śniadanie co nie wymaga dużo pracy? (wiadomo człowiek nie dosyć że zaspany to jeszcze do szkoły sie śpieszy). A może jakieś oryginalne sposoby przyrządzania owsianki zamiast tej klejącej papki z mlekiem?

terrorsiejem
05-06-08, 18:24
po pierwsze w owsiance nie ma dużo białka a po drógie np. płatkami kukurydzianymi jakimi kolwiek. Mogą byc korn flakes itp.

Damian st-ce
05-06-08, 19:02
Jedz Corn Flakes. Maja dużo wegli :) Do tego mleko 0,5 % i jest gitara :)

mały huba
05-06-08, 19:24
No z tymi corn flakes to zależy.
Zaletą owsa jest to ,że długo się trawi i nie naraża na szybkie i duże wrzucanie cukru do krwiobiegu , kukurydzianki zaś wchłaniają się bardzo szybko i jeżeli ktoś ma tendencję do tycia(jak ja) to je odradzam .

Nuru89
05-06-08, 22:01
Niczym ni zastapisz. Daj garsc rodzynek jakies orzechy. Ewentualnie jak juz tak ich nie znosisz tak bardzo to jakies musli szamaj....

slim shady
05-06-08, 23:20
mozesz zastapic musli
smaczne i daje energie

Romek
07-06-08, 17:09
ja zamiast platkow owsianych jem musli ... jest tam wszysko co potrzeba tak mi sie wydaje. Do smaku juz sie przyzwyczailem bo tez mi za bardzo nie smakowaly , za to do platkow owsianych chyba do konca zycia ich nie rusze :D

pw
11-06-08, 13:40
corn flakes, musli czy jakie kolwiek płatki są wysoko przetworzone. Radzę nie jadać ich. Jeśli chcesz sobie zastąpić czymś płatki to daj płatki jęczmienne, może spróbuj otrębów pszennych ale nie sięgaj po przetworzone 'śmieci'. Jeśli szukasz zastępczego produktu na błonnik to otręby będą dobre, węglowodany znajdziesz w każdym produkcie pochodzenia roślinnego.