PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne! Pomocy!



jojek99
03-06-08, 13:40
Witam jestem 16 latkiem mającym 182cm wzrostu i 96kg masy
Chciałbym, abyście drodzy forumowicze pomogli mi. Bardzo źle czuje się z moją posturą, a więc chcę abyście wy, ludzie z doświadczeniem pomogli mi. Ćwiczę na siłowni od 3 tygodni, na razie nie mam ułożonego jeszcze planu treningowego, ale staram się dobierać odpowiednio treningi.
W tygodniu ćwiczę 6 razy, omijam tylko niedziele...
Z góry napisze, że nie chce wykonywać żadnych aerobów, w.g. mnie to jest dla kobiet. Jeśli będzie to konieczne to możecie mi polecić jakąś l-karnitynę czy coś o podobnym działaniu. Staram się ograniczać w jedzeniu, piję tylko wodę niegazowaną. Ostatnio zainteresował mnie produkt http://www.bcaa.pl/trec-clenbutrox-clenburexin-180kaps-p-1153.html
Jak myślicie warto zakupić? Apropo to chcę zrzucić kilogramy do przynajmniej 85, a przy tym nabrać mięśni :] Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

mistix
03-06-08, 14:04
Z góry napisze, że nie chce wykonywać żadnych aerobów, w.g. mnie to jest dla kobiet.

Jak zmienisz zdanie na ten temat, to wróć.

grzesiek7124
03-06-08, 14:47
Apropo to chcę zrzucić kilogramy do przynajmniej 85, a przy tym nabrać mięśni :] Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Chcesz osiągnąć rzecz niemożliwą do osiągnięcia. Nie można jednocześnie nabrać masy mięśniowej i zgubić tłuszcz. To wbrew fizjologii człowieka. Aby zbudować masę mięśniową potrzebny jest dodatni bilans azotowy, co można osiągnąć tylko na dodatnim bilansie energetycznym (więcej energii przyswajasz niż wydatkujesz). Utrata tkanki tłuszczowej to efekt przeciwstawny tj. musisz stworzyć ujemny bilans energetyczny (wydatkujesz więcej energii niż przyswajasz), co ma związek z większym wydzielaniem się kortyzolu (hormon kataboliczny wydzielany przez korę nadnerczy).
Zdecyduj się co chcesz osiągnąć. Chcesz nabrać masy mięśniowej, czy stracić tłuszcz ?
Wszystkie suplementy w postaci "spalaczy tłuszczu" są tylko dodatkiem i nie przyniosą efektu jeżeli nie będziesz trzymał odpowiedniej diety.

Grzesiek.

PuaPAj
09-06-08, 11:08
Dieta redukcyjna+aeroby inaczej nie zgubisz fatu. Pocwiczysz tak jakis czas i dopiero jak nie zobaczysz efektow to dorzuc spalacz.

terrorsiejem
09-06-08, 18:33
jeśli nie bedziesz uprawiał aerobów to możesz bujac w obłokach dalej.

007
09-06-08, 18:56
Cwiczysz 6 dni w tygodniu ? Wszystko to siłownia ?

Proponuje na spokojnie podejść do tematu i się nigdzie nie śpieszyć.

etap 1 Dowiedz się czy nie masz przeciwwskazań lekarskich do podnoszenia ciężarów

2 naucz się obliczać swoje zapotrzebowanie i naucz się układać dietę.

skonsultuj to z doświadczoną osobą czy dobrze ułożyłeś

3 dowiedz się do czego służą odżywki i suplementy i jak je stosować

Jeśli nauczysz się układać dietę i poznasz podstawowe odżywki i suple to będziesz wiedział co kupić aby aby było dla ciebie odpowiednie

4 dowiedz się jak powinien wyglądać prawidłowy dla ciebie trening i wprowadź go w życie.

skonsultuj trening z doświadczoną osobą czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia

5 dowiedz się co to jest regeneracja i jak ją wprowadzić do życia

6 na zgubienie brzucha polecam biegi interwałowe a aeroby nie są tylko dla kobiet

skonsultuj to z doświadczoną osobą bo może się myle