PDA

Zobacz pełną wersję : Domowy trening klatki piersiowej



Paku
02-06-08, 21:51
Witam,

jestem nowy, stąd witam Wszystkich na Forum. Moje pytanie dotyczy treningu klatki piersiowej. O ile chodziłem na siłownię nie miałem problemu z ćwiczeniem na środkową partię mięśni klatki piersiowej. Teraz kiedy w domu mam tylko sztangę mocno łamaną i handelki nie potrafię sobie z tym poradzić. Dlatego proszę specjalistów o pomoc. Jak bez specjalnego oprzyrządowania mogę ćwiczyć wyżej wymienioną partię mięśni?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

respective
03-06-08, 06:11
idealnie klaty sobie nie wyrobisz ale z tym sprzętem, bierzesz 2 taborety, kładziesz jakąś deskę na nie jakiś koc na to i wyciskasz hantle, robisz rozpiętki, jak masz coś na stojaki to możesz też wyciskać nie za wiele...
ja tak ćwiczyłem na początku zanim kupiłem ławkę i miałem bardzo dobre efekty ćwicząc 2razy w tyg :D

Damian st-ce
03-06-08, 07:33
Proponuje Ci robić wyciskanie sztangi na ławce poziomej. No i oczywiscie rozpiętki. Rozpiętki jednak musisz wykonywać z supinacją nadgarstka. Wtedy mięśnie środkowe klatki piersiowej lepiej pracują.

respective
03-06-08, 16:27
Proponuje Ci robić wyciskanie sztangi na ławce poziomej. No i oczywiscie rozpiętki. Rozpiętki jednak musisz wykonywać z supinacją nadgarstka. Wtedy mięśnie środkowe klatki piersiowej lepiej pracują.

wiem co to jest suplinacja, ale pierwsze słyszę o wykorzystywaniu tego w treningu klatki...
opisz to dokładniej

Damian st-ce
03-06-08, 21:44
Kiedys juz to pisałem...Po pierwsze to supinacja, po drugie wykorzystuje sie ja w rozpietkach jesli chce sie wycwiczyc srodkowe czesci klatki. Pod koniec ruchu, kiedy sztangielki sa nad klatka, przekreca sie nadgarstki w ten sposob, aby kciuki kierowały sie na zewnątrz. Tak to wyglada.

Paku
03-06-08, 22:09
Dziękuję wszystkim za pomoc, chodź nie ukrywam, że myślałem o wykonywaniu w inny sposób niż tradycyjnie pompek. Bo ze skombinowaniem pseudo ławki nawet z taboretów będzie problem.

respective
04-06-08, 06:47
to jeżeli w gre nie wchodzi ławka, to niestety klaty sobie nie wyrobisz dobrze, jednak możesz spróbować tego:
-tradycyjne pompki (jak robisz dużo to możesz włożyć trochę obciążenia do plecaka i z takim plecakiem na plecach robić)
zawsze przyjdzie trochę więcej na płaskiej, lecz po długim treningu...

Jaco...
04-06-08, 12:37
Trening na pompkach to nie jest zla sparawa znam kilku kolegow co cwiczyli tylko pompki (ale to wiesz dwa trzy lata) i doszli do super wynikow...ladny ksztalt nie tylko klatki ale i tricow i najszerszych ...trzeba je robic z glowa, technicznie i po 15 razach bedziesz mial dosc ...technika to podstawa ... mozna na pompkach ladnie zmasowac klatke zdecydowanie...pompki mozna przeciez robic na wiele sposobow, obciazajac rozne aktony klatki ...zaskakujac w ten sposob swoje miesnie i pobudzajac je do rozrostu...kwestia dobrze dobranego treningu diety i systemtyki...pozdrawiam niedowiarkow :)

Paku
04-06-08, 13:04
Wiem, że pompki są świetnym wyjściem ze sprawy. Chodzi mi tylko w jaki sposób je robić, aby rozwijać środkową część klatki. Bo od tradycyjnych buduje się reszta i triceps.

respective
04-06-08, 14:58
ręce nie na wysokości barków tylko trochę bliżej nóg

Paku
04-06-08, 15:31
Ok, dzięki bardzo.

HerQleSZMC
04-06-08, 17:46
Wpisz w youtube.com: CHEST WORKOUT, i tam kolunio pokazuje jak ,,domowymi sposobami" mozna cwiczyć klate.

Paku
04-06-08, 18:02
Świetny film, SOG dla Ciebie.

..Karol..
04-06-08, 22:35
a sa jakies domowe sposoby na dolne partie klatki?? (mam do dyspozycji hantle i ekspander, niestety nie mam laweczki :/ )

respective
05-06-08, 05:34
z podziałem na górne i dolne partie to możesz zapomnieć bez ławki...

HerQleSZMC
05-06-08, 10:46
Dla chcącego nic trudnego. Pompeczki np. na krzesłach, pompki z nogami wyżej reszty tułowia, pompeczki w wąskim rozstawie rąk(tric ale klata tez skorzysta), niestety nie wiem jak to wymodzic zeby dolna korzystała najbardziej?;/

..Karol..
05-06-08, 14:08
dzieki za rade z tymi pompkami na krzeslach :) SOG dla ciebie :)