PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta/trening...



krab94
01-06-08, 16:54
Witam,
A więc zacznę tak mam 14 lat 175cm wzrostu i warze 65kg.
Miał bym do was taką prośbę, czy mógł by ktoś podać mi linka z planem i dietą albo napisany przez kogoś plan i dieta odpowiadająca mojemu wiekowi/wadze/wzrostowi, ćwiczę intensywnie.Mam do was jeszcze jedno pytanie czy w moim wieku wskazane jest zażywanie jakich kolwiek odżywek bo wydaje mi się że jakiś MASS XXL nie powinien zaszkodzić jeśli ktoś ma linka do artykułu o jakiej kolwiek szkodliwości odżywek w młodym wieku prosił bym o podanie tego źródła.

Z góry dziękuje wam za pomoc i poświęcenie mojej osobie chwili waszego czasu,
Pozdrawia krab94

Shey
01-06-08, 16:57
Jaka to ma być dieta ? Na masę na rzeźbę ? Podaj staż treningowy ... w twoim wieku suple ?

prokopek
01-06-08, 18:02
Co do diety to poczytaj podwieszone tematy w dziale Dieta. Co do planu, jak widać zaczynasz dopiero zabawę na siłowni więc polecałbym ogólnorozwojówkę przez pierwsze 2 miesiące. Na suple o wiele za wcześnie.

rash1
01-06-08, 21:26
jeżeli chodzi o mase to gainery i odżywki białkowe możesz stosować jednak pamietaj ze dieta to podstawa

krab94
01-06-08, 22:23
hmm....no właśnie dla 14 latka w dziale dieta nic nie znalazłem i dla tego poprosiłem o podanie diety w moim temacie.A jakieś linki do treningu ogólnorozwojowego.I co z tymi odżywkami w moim wieku może coś polecacie?a białko serwatkowe coś daje wogóle.

prokopek
01-06-08, 22:36
Co do diet:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=67

A co do treningu:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176

wystarczy poszukać i dokładnie poczytać ;d

najpierw ułóż sobie dobrą dietę a potem pomyśl ewentualnie o jakimś gainerze

krab94
02-06-08, 14:22
ale nie wiem jak tą dietę ułożyć ponieważ mam jeszcze szkołę 8-14 godzina poradzi mi ktoś.I czy to białko serwatkowe daje coś wogóle albo macie jakiś sprawdzony gainer albo coś

rash1
02-06-08, 16:21
kolego od samych odzywek nie urosniesz jak chcesz miec efekty to najpier uluz sobie diete a potem jak ci wyjdzie ze masz za malo naprzyklad bialka czy wegli to sobie kupujesz jakiegos gainera albo carbo co do tego bialka serwatkowego to podobno jest ok a diete pozesz sobie wziasc jakas juz napisana w dziale dieta jest ich sporo i na pewno znajdziesz cos pod swoja wage

krab94
02-06-08, 18:05
rozumiem Cię ale chodzi mi o to że ja jeszcze mam szkołę i nie wiem jak o rozłożyć...;(

prokopek
02-06-08, 18:07
Sniadanie
2 sniadanie w szkole
Obiad
Cos po treningu
Podwieczorek
Kolacja

cos w tym stylu

krab94
02-06-08, 23:23
noo...pomogłeś ale co mogę wcinać na śniadanie zwykle jem płatki z mlekiem a w szkole bułkę a gdy wracam do domq to jem to co mam ugotuje a potem nauka , siłowania wieczorem idę pobiegać z kumplem kolacja i już koniec dnia.

prokopek
03-06-08, 07:19
rano na śniadanie możesz zjeść jajecznice lub jakąś owsianke
w szkole parę bułek razowych
po szkole na obiad najlepiej ryz z kurczakiem czy cos w tym stylu
po treningu 2 banany

coś w tym stylu ale wszystko musisz dobrać pod siebie ;p odpowiednie ilości itp