PDA

Zobacz pełną wersję : Kung Fu -> Pomoc



Zakreble
30-05-08, 15:21
Witam :)
Mam pytanie odnośnie wogóle zaczęcia trenowania KUNG FU do zawodowców.

Otuż zaczołem 17 lat. Sztuką walki Kung Fu oraz jej technikami i ogólnie japonią interesuje się od paru ładnych lat. Zawsze chciałem trenować tradycyjne Kung Fu według nauk Shaolin, lecz nigdy w swoim mieście nie miałem możliwości zaczęcia jakichkolwiek treningów....Jednyne co można trenować to Parkout -.- . I moje główne pytanie to:

Czy wogóle ma sęs zaczęcie intensywnych ćwiczeń związanych z Kung Fu by być naprawde dobrym nie tylko chodzi o samoobrone lecz takrze o sparingi i zawody.Wiem że powinno zacząć trenować jakąkolwiek sztuke walki w bardzo młodym wieku (10 lat max).

Prosze o powarzną odpowieć gdyż teraz sie wije z myślami co począć...Czy trenować... Czy raczej zająć się czymś innym -.- Np. Zbieranie znaczków.....
Apropos. Jak będe miał 20 lat wynosze sie do japoni do rodziny więc tam będe dalej mógł trenować....A tam jak wiem są niezłe szkoły ;D

HerQleSZMC
30-05-08, 16:17
Skoro wynosi sie do Japonii i bardzoo sie interesujesz Kung Fu to zaczynaj trenować od zaraz...tylko hmm?? jak będziesz trenował skoro mówisz ze w twoim miescie nie ma jak trenować? Niestety na filmikach z youtube.com nie zrobisz treningu;/....Życze powodzenia bo cenie u ludzi taką pasje.

Zakreble
30-05-08, 17:05
Znaczy sie przeniosłem sie do Gdyni gdzie jest "Gdyńska sekcja Kung Fu" Więc miałbym sie gdzie zapisać

Kamil1991
31-05-08, 12:14
ja poszedłem na trening popatrzec jak to wszystko wyglada (rozgrzewka itp.) po treningu odrazu zapisałem sie i treraz cwicze w Pszczyńska Akademia Sztuk Walki a sztuki ktore cwicze to Kung-fu, ju-jitsu, self-defence. a wiec Zakreble idz i zapisuj sie jak ci sie to podoba bo to naprawde fajna sprawa ;D

Zakreble
02-06-08, 21:07
No tak ale patrząc na to że powinno się zacząć trenować za młodu to zakładając że od 10roku życia to jednak mam zmarnowane 7 lat... Czyli ogólny rozwój mego ciała jest słaby oraz techniki czy jakiekolwiek pojęcie.... Da rade to nadrobić ciężkimi treningami ?? Czy raczej to jest awykonalne???

pimols
02-06-08, 23:53
lepiej pozno niz wcale

Boruta
17-06-08, 04:01
Otuż zaczołem 17 lat. Sztuką walki Kung Fu oraz jej technikami i ogólnie japonią interesuje się od paru ładnych lat.



... Czy raczej zająć się czymś innym -.- Np. Zbieranie znaczków.....
Biorac pod uwage to "ogólnie Japonią" w kontekscie chińskiej sztuki walki, to polecam znaczki. ;)



"Gdyńska sekcja Kung Fu"
W Trójmiescie jest pare szkół kung fu, ale akurat tą nazwę słysze pierwszy raz. Możesz napisać coś blizej?

Zakreble
21-06-08, 23:28
Oto (http://skf-sekcja.w.interia.pl/) strona tej szkoły http://skf-sekcja.w.interia.pl/

Z tego co mi wiadomo to ona jako jedyna ma treningi według stylu tradycyjnego shaolin. Bo np. w INCE to jest łączony styl oraz nowoczesne kung fu :P A może znasz jakąś dobrą szkołe w gdyni z tradycyjnymi sztukami prucz tej co podałem :p Bo ta by była dobra tylko oni mają gdzieś w bloku w piwnicy zajęcia :P Niby mówili że duża jest ale jakoś mnie to nie przekonuje bo uwarzam że do tego sala jest potrzebna :P Doradźcie ogółem dobrą szkołe. Wymieńcie jakie znacie w trójmieście ogółem :P Byle dobre :)