PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na mase ... trening na brzuch



Siergiej1991
29-05-08, 17:43
Witam
Chcialem sie dowiedziec czy podczas gdy cwicze wiekrzosc parti mesni na mase to czy moge spokojnie cwiczyc sobie brzuch pod katem rzezby ?

Józiu
29-05-08, 17:50
Tak, jak najbardziej. To w niczym nie przeszkadza.:)

grzesiek7124
29-05-08, 17:57
Robienie masy to nie tylko trening. To przede wszystkim odpowiednia dieta. Zawsze w treningu na masę łapiemy również trochę tkanki tłuszczowej. Tak więc złapiesz również "trochę brzucha". Oczywiście możesz robić mięśnie brzucha z większą ilością powtórzeń, jednak nie da Ci to większej rzeźby w tym obszarze ciała. Żeby mięśnie były widoczne należy zredukować tkankę tłuszczową na całym ciele, również na brzuchu. A dieta na masę ma się nijak do tego. Oczywiście dobrze ułożona dieta pozwoli zminimalizować przyrost tkanki tłuszczowej.

Grzesiek.

Siergiej1991
29-05-08, 18:07
a jeszcze jedno czy moge cwiczyc brzuch codziennie? Bo slyszalem opinie ze w kulturystyce nie nalezy cwiczyc go codziennie.

grzesiek7124
29-05-08, 18:28
Mięśnie brzucha podlegają takim samym prawom jak wszystkie ćwiczone mięśnie. To znaczy najlepszą odpowiedzią, czy je ćwiczyć jest to czy odczuwasz "zakwasy". Jeżeli je odczuwasz to odpuść z ich treningiem.
A to, czy je odczuwasz zależy przede wszystkim od intensywności poprzedniego treningu i od Twojego wytrenowania.
"Zakwasy" napisałem w cudzysłowie, gdyż tak się przyjęło mówić potocznie na bóle mięśniowe po treningu. Jednak tak naprawdę nie są to zakwasy tylko odczuwanie bólu na skutek mikrourazów włókien mięśniowych (tzw. DOMS-y).
Zakwasy odczuwamy do 1-2 godzin po treningu. W ciągu tego czasu "układy buforowe" usuwają z mięśni kwas mlekowy. To tak na marginesie.

Grzesiek.

Siergiej1991
29-05-08, 18:32
No brzuch mam naprawde mocny, poniewaz zawsze lubilem potrenowac troche miesnie brzucha. Bol miesni brzucha odczuwam zwykle po treningu ale na nastepny dzien zero jakiegokolwiek bolu :)

grzesiek7124
29-05-08, 18:36
Podstawą rozwoju jest zmienność bodźców treningowych (oczywiście mówię o treningu, nie o diecie bez której nie wejdziesz na wyższy poziom rozwoju).
Aby odczuwać ból musisz po prostu zmienić bodziec treningowy. Można robić to na wiele sposobów:
- zmieniasz ćwiczenia,
- zmieniasz obciążenie,
- zmieniasz ilość powtórzeń,
- zmieniasz przerwy pomiędzy seriami,
- wykonujesz serie łączone itp.

Grzesiek.

Siergiej1991
29-05-08, 18:40
Ja zwykle na brzuch to wykonuje cwiczenia:
Unoszenie nog w zwisie
Zwykle brzuszki
Brzuszki w zwisie
Brzuszki z obciazeniem za glowa
Kiedys robilem 6Weidera ale nie bardzo podszedl mi ten trening.