PDA

Zobacz pełną wersję : siła i rzeźba klatki



Czaus
29-05-08, 15:32
pozwalam sobie założyć ten temat... ponieważ nie znalazłem nic co mi odpowiada... mam problem... potrzebuje plan ćwiczeń na klate który będzie rzeźbił ją i nadawał jej siłę... mam 177cm ; klatka- 100cm ; wiek -16lat ; staż - 1 rok ; wyciskam na klatke - ok 80kg chciałbym aby obwód nie zwiększył sie, a rzeźba i siła przybyła... czy jest to możliwe?? wiem że przy rzeźbieniu mięśni obwód się zmniejsza... ale jeśli byłaby opcja dzięki której obwód pozostałby taki jaki jest to był bym bardzo zadowolony... mam do dyspozycji sztangi i hantle.... proszę o plan ćwiczenia i opisaną z grubsza diete....

Damian st-ce
29-05-08, 17:03
Nie można, ćwiczyć na rzeźbe i na siłe razem. Na rzeźbe wykonujesz wieksza ilosc powtórzeń, a na siłe mniejsza. Albo jedno albo drugie.

Czaus
29-05-08, 21:33
A jeśli będę ćwiczył na siłę to obwód klatki i moja masa będzie się zwiększała??

terrorsiejem
29-05-08, 21:58
niestety nie (teoretycznie) a co do planu to poszukaj po forum. Nie dawno pamiętam był taki plan dość dobry i też na siłe.

Marcinek
30-05-08, 12:00
Na siłe to proponuje:
sztanga, lawka pozioma 4-5 serii. Bierzesz początkowo cieżar którym zrobisz 3-4 powtorzenia. Nast sukcesywnie zmniejszasz ciężar np o 5kg? i robisz powtórzeń tyle ile dasz rady.
Następnie proponuje rozpiętki zrobić 3 serie.
Trzecie i zarazem ostatnie ćwiczenie to może być na suwaku w poziomie wąskim nachwytem 4-5 serii podobnie jak w cwiczeniu 1. pzdr.

terrorsiejem
30-05-08, 12:53
a gdzie reszta partii ciałą ? ćwicząc samą klate można kury macac.

HerQleSZMC
30-05-08, 13:04
Na siłe to proponuje:
sztanga, lawka pozioma 4-5 serii. Bierzesz początkowo cieżar którym zrobisz 3-4 powtorzenia. Nast sukcesywnie zmniejszasz ciężar np o 5kg? i robisz powtórzeń tyle ile dasz rady.
Następnie proponuje rozpiętki zrobić 3 serie.
Trzecie i zarazem ostatnie ćwiczenie to może być na suwaku w poziomie wąskim nachwytem 4-5 serii podobnie jak w cwiczeniu 1. pzdr.

Na siłe jak sie robi to sie zmniejsza ciężar?? Myślałem ze jak sie robi na siłe to sie zwieksza ciezar co serie i tak aby na ostatnią juz nawet 1 raz podniesc albo z 2 - tak aby było bardzo ciężko.??

terrorsiejem
30-05-08, 13:09
tak sie robi na mase :)

Daro17
30-05-08, 21:55
Terror no raczej na siłę to nie dygresja tylko właśnie progresja. Można też wykonywać trening siłowy z dygresją jeśli wcześniej wykonywaliśmy progresję. Czyli wykonujemy progresje i dygresje w jednym treningu wtedy robimy 6 a nawet 7 serii, stopniowo zwiększając a później zmniejszając. Tylko że takie plany są rzadko stosowane i nie są raczej dla amatorów...
Masz jakiś konkretny plan treningu siłowego z samą dygresją ?
Może wkleisz albo dasz link ? Rzucę okiem chętnie na taki trening.
Pierwsze słyszę,że na siłę robi się dygresje ? Jesteś pewien że nic ci się nie pomyliło ?

Marcinek
31-05-08, 00:24
Daro po czesci tak jest jak mowisz, ale dajac poczatkowo duzy ciezar rzucasz miesnie na gleboka wode a zmniejszajac to potem podtapiasz :D

tm7
31-05-08, 10:17
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=4229
tutaj masz relacje z treningu na sile klatki :D , jest wszystko opisane,
nie probowalem ale wyglada obiecujaco :)

Daro17
31-05-08, 11:04
No ja wiem o co wam chodzi. Zakładacie sobie na początku duży ciężar żeby zrobić 3-4 powtórzenia, bo jakbyście mieli na ostatniej serii robić tym ciężarem to nie dałoby rady i zmniejszacie. W rezultacie podnosicie więcej kilogramów, co wydaje się być efektywniejszym treningiem.
Ale to nie jest po mojemu prawidłowo, według mnie na siłę to stopniowe zwiększanie, aby na ostatniej serii dać maximum wysiłku mięśniom. A na samym końcu ewentualnie dopompować ;)
Chociaż każdy robi jak mu pasuję :D
tm 7 wykonywałem trening do którego link wkleiłeś wyżej nie jest zły :)

terrorsiejem
31-05-08, 11:35
Terror no raczej na siłę to nie dygresja tylko właśnie progresja.
chodziło o trening z progresją nie zrozumiałes mnie :) mówiłem że plan na mase robi sie z progresją mało powtórzeń w serii i w ostatniej serii robi sie kilka powtórzen na skraju mozliwości. i nie dygresja tylko regresja jesli chodzi o zmniejszenie obciążenia :)