PDA

Zobacz pełną wersję : Problem :/



bIbI998
28-05-08, 20:26
Witam! Mam taki problem a mianowicie mam większą klatke po prawej stronie a troche mniejszą po lewej. Czym to jest spowodowane i co musze robić żeby to zrównać?? Aha noi jeszcze mi tak dziwni9e żebra wystają. Z tym też nie wiem co jest grane bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Prosze o pomoc, daję Sog'a ;)

Symu
28-05-08, 22:13
Żebra wystaja to pewnie masz jakąś wade postawy czy coś w tym stylku. Zgłosilbym się na twoim miejscu do ortopedy i zwrócil mu na to uwagę póki jeszcze możesz coś z tym zrobić, wizyta kontrolna też się przyda :)

Większą klate z jednej strony to też może być coś z tym (moj koles tak ma ), radziłbym naprawde zgłosic sie na kontrole do lekarza- to nie boli ;)

Mieczu93
28-05-08, 22:58
pokaż jakąś fotke tych wystających żeber, może po prostu jesteś chudy i potrzebujesz masy... ;)

DiscoKing
29-05-08, 09:29
A długo trenujesz na siłowni?? jeżeli masz większą prawą stronę klaty to staraj sie bardziej akcentować ćwiczenia na lewą stronę. Rozpiętkami można to dość dobrze skorygować. Jeżeli róźnica między piersiami nie jest drastyczna to sie nie przejmuj bo to jest normalne.

HerQleSZMC
29-05-08, 11:10
Ja tez mam ciut większą jedną strone od drugiej...jednak w moim przypadku jest to lewa strona. Lekarz mi powiedział ze u mnie to może być przez serducho i dlatego jest lewa ciut większa...ale o prawej to Ci przyznam sie szczerze ze nie słyszałem. Ale Ty masz całą tą strone drastycznie mniejsza czy np. samą góre ????? Możesz ćwiczyć wyciskanie hantlem ze szczególnym naciskiem na tą strone. Ja jak dopracowywałem prawą strone to własnie hantlem robiłem i były efekty.

toxic
29-05-08, 12:53
na forum nikt ci nie pomoze mozemy miec domysly ze masz wady postawy itp.. ale musisz isc do lekarza on powie ci co jest grane i ewentulanie wysle cie na jakies rechabilitacje bo przez forum nikt cie nie wyleczy mozemy doradzic! powodzenia :)

bIbI998
29-05-08, 14:07
Chudy to nie jestem bo waże 76kg przy wzroście 180cm. Ćwicze 3 razy w tygodniu. Spróbóje robić ćwiczenia hantelkami bardziej na lewą strone, ale nadal nie wiem co z tymi żebrami:/ Chyba sie zgłosze do lekarze ale czy nie może być to spowodowane ćwiczeniem na siłowni w moim wieku???

toxic
29-05-08, 14:15
moze byc wszystko jest mozliwe.. w takim wieku taki wzrost bardzo wysoki jestes a masy malo .. ja mam 186 i waze 74 i to jest tak zeby nie bylo widac zeber... ;/ wiec wiesz

bIbI998
29-05-08, 14:22
Wcześniej ważyłem 84kg. Może dlatego że schudłem tak sie stało???

HerQleSZMC
29-05-08, 15:13
To ze schudłeś to jak już może po prostu pokazało tą wade postawy co miałeś. Nie ma na co czekać. Idź do lekarza po szkole i tyle. masz 13 lat to jeszcze z 2 lata i juz nie bedzie sie dało z tym nic zrobić.

terrorsiejem
29-05-08, 21:55
musisz trenowac i trenowac a różnica z biegiem czasu sie wyrówna. Ewentualnie ćwicz na słabszą strone jedną serie więcej np.wyciskanie chantelek i na słabszą strone jedna seria wiecej.

tm7
29-05-08, 22:22
po pierwsze idz do lekarza jakiegos dobrego ktory powie ci czy to jest normalne czy to jest jakas wada postawy, jesli tylko masz rozrosnieta bardziej jedna strone to zaczniesz cwiczyc najlepiej hantlami i po jakims czasie powinno sie wyrownac , zebra nie koniecznie moga wystawac z powodu wady postawy , moze masz poprostu za mala mase , jestes dosyc wysoki
pozdro

Symu
30-05-08, 15:49
Idź do lekarza bo później możesz żałować, najwyżej lekarz powie Ci że wszystko ok.

tm7
30-05-08, 15:52
i nie idz do publicznie do lekarza:P tam cie nie wylecza nawet sie nie dowiesz co ci jest a w kolejce zapisza cie pewnie na lipiec ;/ i niech ci z biegu nie powie ze wygladasz tak czy tak tylko niech ci zrobi jakies badanie jak jest to mozliwe czy nie ma zadnych skrzywien kregoslupa powaznych itp

47
30-05-08, 19:03
ja tam zawsze sie lecze publicznie i nie narzekam. prywatnie za to badali mojego tate i powiedzieli ze nic mu nie jest a jednak cos bylo i to bardzo powaznego
wszystko zalezy od lekarza

tm7
30-05-08, 19:20
no zalezy od lekarza, niektorzy maja juz tyle kasy ze nawet prywatnie nie chce im sie juz przykladac do tego co robia ;/ , ja ogolnie nie lubie chodzic do lekarzy bo mam niemile podswiadczenia