PDA

Zobacz pełną wersję : Porady i plan treningowy



Zbój
26-05-08, 23:05
Witam,
To mój pierwszy post więc chciałem powitać wszystkich userów :)

Jestem początkującym „kulturystą” i chciałbym zasięgnąć waszych porad odnośnie treningu, odżywiania i suplementacji.

Więc zacznijmy od początku :

Wiek – prawie 17 lat
Waga – 62 kg
Wzrost – 180 cm
Biceps – 27 cm
Udo – 48 cm
Klata(Obw) – 89 cm

Trening :

Posiadam w domu mała siłownie na której od dłuższego czasu regularnie trenuje. Treningi(z początku mniej intensywne) zacząłem około rok temu. Gdy zaczynałem wyciskałem na ławeczce(max.) 32kg,teraz ~60kg.Do niedawna 50 ale po intensywnych treningach 60.Jednak
to już mój max. Dodam że odkąd rozpocząłem treningi niezbyt przybrałem na wadze.

Mój trening wygląda tak: ćwiczę co 2/3 dzień po około 30 min po kolej wszystkie partie ciała
Nogi, bicepsy, brzuch, barki itd. Jednak przeczytałem że to błąd i chciałbym abyście pomogli mi ułożyć plan treningowy na cały tydzień aby stać się silniejszym i bardziej rozwinąć muskulaturę :).

Sprzęt którym dysponuje :

- Atlas Body Sculpture BMG 4300 – http://www.allegro.pl/item366078097_solidny_prof_atlas_z_modlit_oslona_b mg4300_gw_raty.html
- Ławeczka z regulacją wysokości oparcia
- Gryf prosty krótki
- Hantle
- Worek bokserski

Aha dodam jeszcze że dużo jeżdze na rowerze, prawie codziennie.

Suplementacja i odżywianie :

Jako że jestem osobą dość chudą(chociaż wydaje mi się ze mam troche za grube nogi, nieproporcjonalne do reszty ciała) staram się przytyć jednak nie mogę. Jem dużo i dośyć regularnie, staram się spozywać jak najwięcej białka(jajka,ser biały,mleko) jednak niezależnie co bym jadł czy tłuszcz czy cukier(lubie czekolade i czasami lubi sobie troszkę podgryżdz) czy białko to i tak nie mogę przytyć.

Myślałem o zakupie jakiś suplementów, chodzi mi głównie o białko, co o tym myślicie ??

Liczę na waszą pomoc.

Zbój
27-05-08, 14:44
No to jak,może mi ktoś pomóc ?? Wiem że na forum są rózne plany(bo głównie o to mi chodzi) treningowe ale podałem również sprzęt który posiadam bo chodzi mi o to aby go maxymalnie wykorzystać do wyrzeżbienia sobie ciała i nabrania siły.

Cielu7
27-05-08, 15:39
mowisz ze nie wiele morzesz przybrac na masie to stosoj trening masowy oraz diete potem piszesz ze wyrzeźbić to wkncu co ?? ja ci moge zaproponowac podstawowy trening na mase z urzyciem wolnych ciezarow

Klata:
- 4xwyciskanie sztangi na ławce poziomej, 12/10/8/8
-4x wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę, 12/10/8/8
- 3x12rozpiętki na ławce poziomej,
Triceps:
-4x wyciskanie francuskie 12/10/8/8- stałym ciężarem
-4x sciaganie linki na drążku 12/10/8/8/-


Środa:Plecy, Biceps:
Biceps:
-3x ugiecia ramion prostym gryfem 10/8//6/
-3x ugiecia ramion ze sztangielkami 10/8/6/- uchwyt młotkowy
-3x Izolowane ćwiczenie- modlitewnik
Plecy:
-4xWiosłowanie sztangą w opadzie 12/10/8/8
-4x sciaganie linki na wyciagu za glowe 10/8
-4xmartwy ciąg 12/10/8/8
Piątek: Barki, Kark,Przedramiona,
Barki:
-4x wiciskanie hantli lub sztangi zza głowy 10/10/8/6
-4xunoszenie ramion bokiem 12lub10- bez progresji
-3x10unoszenie ramion bokiem (tylne aktony)
Przedramiona:-
- zginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem, 3x do oporu
- zginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem, 3x- jak wyżej
Kaptury:
-4x15 szrugsy

Sobota:Nogi
-przysiady ze sztangą 12/10/8/8
-uginanie nogi w tył 4x12
-wspięcia na palce 4xMAX

oczywiscie trening mozesz modernizowac sam zamieniac dni wkoncu sam zobaczysz co dla ciebie jest najlepsze.

tm7
29-05-08, 14:25
to nie byla glupia opcja cwiczyc na poczatku wszystko po koleji, to byl trening ogolnorozwojowy , teraz mozesz pocwiczyc jakims planem na mase

Zbój
30-05-08, 17:50
Dzięki Cielu,chyba dobry ten plan, jak zacząłem od srody go realizować to najpierw spokojnie, na luzie brałem cięzary a do ostatniej serii to musiałem sciągnać troche obciązenia :] SOG

Takie pytanko :
- zginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem, 3x do oporu
- zginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem, 3x- jak wyżej

tu mam zginać same nadgarstki bez łokcji ??

tm7,pytałem dlatego iż gdzieś wyczytałem ze między cwiczeniami nóg a brzucha musi być 72h przerwy i nie wiem ile w tym jest prawdy.

tm7
30-05-08, 19:18
Dzięki Cielu,chyba dobry ten plan, jak zacząłem od srody go realizować to najpierw spokojnie, na luzie brałem cięzary a do ostatniej serii to musiałem sciągnać troche obciązenia :] SOG

Takie pytanko :
- zginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem, 3x do oporu
- zginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem, 3x- jak wyżej

tu mam zginać same nadgarstki bez łokcji ??

tm7,pytałem dlatego iż gdzieś wyczytałem ze między cwiczeniami nóg a brzucha musi być 72h przerwy i nie wiem ile w tym jest prawdy.
tak same nadgartski:)
ja juz slyszalem rozne teorie na temat regeneracji i przerw miedzy cwiczeniami na rozne partie miesni , o takim czyms jeszcze nie slyszalem ,
nie musisz cwiczyc brzucha w ten sam dzien co nogi , a jak bedziesz cwiczyl co 2 dni to mysle ze bedzie spox ;]