PDA

Zobacz pełną wersję : Ręce nie wytrzymują??



Fubu111
24-05-08, 23:03
Mam taki problem, kiedy wyciskam sztangę na ławce poziomej to po zrobieniu serji ręce (tak w okolicy łokci) są poprostu wycieńczone. Tak więc pytam się was czy jest to wina zbyt słabych przedramion czy też zbyt słabych kości(mam 13 lat a ćwiczę już ok 1 rok) jeżeli w czymś wam to pomoże to powiem że jestem endomorfikiem.

lukemaster
24-05-08, 23:18
czujesz bół w łokciach??bo jak tak to trzeba je lepiej rozgrzac a jak dalej bęa bolec to troche przystopó z obciazeniem zmienjsz cięzar bo masz 13 lat tylko...to troche mało jak na cwiczenie tak 15 to minimu moim zdaniem

Fubu111
24-05-08, 23:20
Rozgrzewam się ale czuje że mam zmęczone ręce a stawy łokciowe są cacy

Paluch
24-05-08, 23:29
powiedz lekarzowi o swoim problemie...

grzesiek7124
25-05-08, 00:27
Mam taki problem, kiedy wyciskam sztangę na ławce poziomej to po zrobieniu serji ręce (tak w okolicy łokci) są poprostu wycieńczone. Tak więc pytam się was czy jest to wina zbyt słabych przedramion czy też zbyt słabych kości(mam 13 lat a ćwiczę już ok 1 rok) jeżeli w czymś wam to pomoże to powiem że jestem endomorfikiem.
Jesteś jeszcze za młody na typowy trening siłowy. Odpuść .
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=10764

slim shady
25-05-08, 02:05
mógłbyś cos wziąść na stawy tylko nie wiem od jakiego wieku sa te specyfiki, trening siłowy mógłbyś odpuscic ale pewnie i tak bedziesz cwiczyc jak sie wciągnełes

Fubu111
25-05-08, 09:40
Tak wam łatwo mówić odpuść odpuść. Trochę się już wciągnełem i z deczka trudno przestać

terrorsiejem
25-05-08, 09:58
w tym wieku nie jest najlepszym rozwiązaniem wyciskanie. Duże obciążenie na kręgosłup odcinka lędźwiowego który w twoim wieku rosnie intensywnie. W tym wieku jak już masz wyciskać to typowy trening wytrzymałściowy tj. małe obciążenie i dużo powtórzeń w serii. Z progresją treningu poczekaj jeszcze z rok dwa. Łokcie masz zmęczone prawdopodobnie od słabych przedramion ale jka mówiłem masz prawo 13 lat to zdecydowanie za mało. W tym wieku powinieneś robić jedynie pompki i co najwyżej jakieś ćwiczenia a chantelkami. pozdro.

Daro17
25-05-08, 20:49
Jak nie będzie obciążał kręgosłupa wzdłuż osi długiej to nic mu się nie powinno stać. Tak samo nie należy się przeciążać w tym wieku stawów czyli wyciskać na maksa, ponieważ możesz je uszkodzić.
Pamiętaj o dobrej rozgrzewce radziłbym ci ćwiczyć niezbyt dużym ciężarem czyli takim kiedy możesz robić 12-15 powtórzeń.
Sam ćwiczę od 14 lat i nic mi nie było nigdy i teraz też nie mam żadnej kontuzji.
Ćwiczyłem jednak pod nadzorem dorosłej i doświadczonej osoby, która nie pozwalała mi na trening siłowy tylko raczej na małe obciążenia w celu rekreacyjnym, ale w młodym wieku i to dużo robi :)
Bardzo przydatne w tym wieku są ćwiczenia wychładzające czyli na koniec treningu robisz podobne ćwiczenia jak na rozgrzewce, ale nie w celu żeby się bardziej rozgrzać tylko w celu żeby się wychłodzić pomału.
Możesz np. jechać na rowerku bardzo powoli to rozluźni twoje stawy i pozwoli im "wskoczyć" na właściwe miejsce, jeśli powstałyby jakiekolwiek nawet najmniejsze przemieszczenia takich których nie czujemy i nie mamy o nich pojęcia. Ponadto ćwiczenia wychładzające dobrze wpływają na ukrwienie mięśni i pomagają się rozwijać, korzystny jest tu stretching. Ćwiczenia wychładzające, są także dobre dla naszego serca, które stopniowo zwalnia swoje "obroty.
To samo tyczy się kręgosłupa musisz robić skłony, pajacyki i tego typu pierdoły, żeby twoje kręgi nie były nawet w najmniejszym stopniu przemieszczone czy ściśnięte, nie możesz zahamować sobie wzrostu i ogólnie rozwoju. Jeśli wyciskasz na ławce to zawsze stawy rozchodzą się do zewnątrz i musisz robić takie ćwiczenia wychładzające, bo później ci łokcie "wyjdą" i nie ładnie to wygląda...
Co to tego bólu w rękach to może po prostu odpocznij, nie wiem w którym miejscu dokładnie cię boli jeśli poniżej łokcia to mięsień promieniowy który pewnie boli dlatego że jest przeciążony czyli zbyt słaby na ciężar jaki podnosisz. Nie lekceważ tego bólu...
Może nie napisałem tego wątku tak składniowo pięknie i po polsku ale mam nadzieje że zrozumiesz o co mi chodzi... jakby nie było to nie jestem polonistą, ale o treningu coś tam wiem :)

terrorsiejem
26-05-08, 14:55
skłony są dobrym ćwiczeniem rozciągającym kręgosłup o ile potrafi sie je wykonywac. Tak jak pan Edek na wuefie każe robić czyli cisnąć na chama do dołu można sobie zrobić dużą krzywde. Prawidłowe skłony powinno sie robić tak , że kręgosłup jest prosty a nie wygląda jak "u" do góry nogami.

tm7
28-05-08, 22:49
bola lokcie bo za slabe sa przedramiona i sie stawy przeciążają, dlatego ze masz dopiero 13 lat , malymi ciezarami moglbys cwiczyc , ale jak sie wciagniesz to wiadomo ze nie bedzie takiej opcji chyba ze bedzie ktos nad toba stal i cie pilnowal :P , ja na twoim miejscu dalbym sobie spokoj z takimi cwiczeniami jeszcze przez jakis czas i robilbym tylko pompki i brzuszki , na drążku tez sie mozesz podciagac i oczywiscie jakis rowerek pilka nozna nie zaszkodzi :D z lokciami sam mam problemy ;/ jak w tak mlodym wieku je zmasakrujesz to moze byc zonk

Fubu111
30-05-08, 12:22
Ten ból w łokciach mi już przeszedł po tym jak zwiększylem sporzycie wapnia bardzo mi pomogliście pozatym mam grube kości, ale i tak z cięzaraem nie szrazuje wileki
THX :D