PDA

Zobacz pełną wersję : 6 Weidera



Andr3w
24-05-08, 14:31
jesli robimy a 6 weidera , co nie i mamy zakwasy to z tymi zakwasami powinnismy dalej cwiczyc ? i czy to nie za uzo 42 dni bez odpoczynku to nie bedzie spalenie miesnia ?

Punisher
24-05-08, 14:41
O spalenie mięśni brzucha nie powinieneś się raczej martwić.
Tak, ćwicz na zakwasach, będziesz je miał przez pare pierwszych dni, później ustąpią. Pamiętaj o rozgrzewce.

Andr3w
24-05-08, 15:23
a niby a6w jest na spalenie tluszczyku a ja jestem chudy to chyba tez moge robic te cwiczenia zeby sie pieknie urzezbic co nie ?

Cielu7
24-05-08, 15:53
powiem tak żadne ćwiczenia na brzuch nie sa na spalanie tkanki jest to za mały wycsiłek może bys to tylko jeden z impulsów tkanke sie spala rownomiernie z całego ciała poprzez areoby wiec brzuch sie robi normalnie

Scott
24-05-08, 19:35
programu sz.p. Weidera ;) nie możan zaklasyfikować "na rzeźbe" u już. Nie jest tak że po 42 dniach wyskoczy Ci 6-8 kostek brukowych pod koszulką i będą one wyrzeźbione. Trzeba by się zagłębić nad pojęciem rzeźba, definicja... nie chce mi się więc napiszę Ci zasadę której doświadczyłem przez cały czas mojego koxingu; "Kości (chudzi) i tłuszczu (fat) się nie rzeźbi", a to z prostej przyczyny... rzeźba czy też definicja to proces redukcji tkanki tłuszcowej, a profilowaniu (o ile to możliwe) i nadawaniu delikatnie właściwego kształtu mięśniom. Często też nazywa się tym stan faktyczny, że ktoś ma fajną rzeźbę... nie ważne. Istotne tu jest to, że robiąc aerobiczną szóstkę uwypuklisz, a włąsciwie zbudujesz i wzmocnisz mięśnie brzucha. takie zarysy to nie rzeźba... u chudizlców najczęściej jest widoczne np na klatce czy brzuchu, to jest raczej logiczne.
Inną sprawą jest "spalanie tłuszczyku".. tłuszczyk, tak zwany materiał zapasowy to nagromadzony tłuszcz pod skórą. Wykorzystywany jest on "naturalnie" przez organizm kiedy energii/"pożywienia" nie może czerpać np z rzołądka. Wprawiając organizm w stan "sztucznie ekstremalny" :P zmuszamy go do wykorzystania zapsaów. Możesz poczytać o ATP i pierwszych zapasach energii. Standardowej energii starcza na zaledwie 5s (wartość wzglęna) natomiast potem następuje szereg innych procesów pozyskiwania energii z dostępnych źródeł. "Palenie" tłuszczu jest czwartm i ostatnim w kolejności procesem mogącym zapewnić ustrojowi energię. Następuje to po ok 30 min stosunkowo ciągłego wysiłku fizycznego(tu również wartość względna).

Oczywiście należy przyjąć że każdy ma inny organizm i wszelkie procesy metaboliczne i każde inne są uwarunkowane na wielu podłożach.

Andr3w
25-05-08, 15:56
o i zapomnialem napisac jakie powinny byc przerwy pomiedzy powturzeniami w 6weidera?

tm7
29-05-08, 14:02
miedzy powtorzeniami nie ma wogole przerw , ewentualnie kilkusekundowe miedzy seriami ale tez jak najkrotsze , zeby byly dobre efekty tzreba zrobic cale cwiczenie w miare dobrze technicznie i z jak najkrotszymi przerwami miedzy seriami

tm7
29-05-08, 14:05
jak wczesniej nie cwiczyles miesni brzucha to moze ci sie wydawac niemozliwe nie robic zadnych przerw bo beda cie bardzo miesnie palic , ale jak troche pocwiczysz to zobaczysz ze jest to mozliwe

Andr3w
29-05-08, 16:08
narazie jestem na 5 dniu ,i nie jest tak strzsznie , bo juz wczesniej robilem brzuch!!!!