PDA

Zobacz pełną wersję : wyrabianie sily w nogach



rysio
23-05-08, 15:20
potrzebne mi jakies cwiczenia na miesnie nog chodzi mi o to zeby wyrobic w nich sile...
jestem pilkazem a mam kiepskie uderzenie;/ a chce poprawic wybicie pily

Punisher
23-05-08, 15:23
Siła a wybicie to dwie różne kwestie.

Ja to tak rozumiem:
Siła wybicia = siła nogi+szybkość

ciaastek91
23-05-08, 17:30
sila miesni nog + sila miesni posladkowych + dynamika ;p

PuaPAj
23-05-08, 17:31
Dokladnie tak samo w bokserzy nie trenuja na silowni na sile tylko na tzw. moc aby miec mocniejsze, bardziej dynamiczne uderzenie

terrorsiejem
24-05-08, 07:28
inne włukna mięsniowe. Za moc odpowiedzialne są mięsnie szybko kurczliwe. A jak je trenowac ? nie mam pojecia :)

ciaastek91
24-05-08, 08:15
poprostu - chcesz miec lepszy strzal - cwicz strzal. dopracuj technike uderzenia, ulozenie stopy, wyrob sobie dynamiczny ruch nogi.

pawelts7
24-05-08, 08:24
ciaastek91 - tak zgadza się, ale siła mięśni ma również kolosalne znaczenie. Wystarczy popatrzeć na obwód uda Roberto Carlosa. http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp
Tu masz parę ćwiczeń na nogi.

rysio
24-05-08, 10:54
no wlasnie mam nogi wyrobione tzn miesnie ale brakuje mi w nogach sily;/

Cielu7
24-05-08, 12:05
resio ja gram w piłke juz pare latek grałem tez min w Agrykoli i każdy trener ci powie ze siła uderzenie jest zależna od brzucha pocwicz brzuszek i miesnie ud i ogolne miesnie nóg ja zawsze miałem brzuch dobry ale jeszcze trzeba umieć to wykorzystać.

ciaastek91
24-05-08, 16:29
ciaastek91 - tak zgadza się, ale siła mięśni ma również kolosalne znaczenie. Wystarczy popatrzeć na obwód uda Roberto Carlosa. .

popatrz na obwod uda Cristiano Ronaldo... nie jest napewno jakis ogromny, a uderzeniem dysponuje piekielnym

Shey
24-05-08, 18:09
Kolega który gra w piłkę zawodowo mówi ze najważniejsza jest technika strzału, bez niej możesz mieć nogi jak Pudzian a nie dokopiesz do połowy boiska ale wiem ze ćwiczył on mieścinie uda, dolne partie brzucha i kręgosłupa. Ważne jest też abyś był dobrze porozciągany to też dodatnio wpływa na moc uderzenia.

tm7
29-05-08, 14:19
to prawda ze technika strzalu jest bardzo wazna , mam kolege co tak nieczysto trafia w pilke ze szok :P , ja gralem w pilke wiele lat od dziecka, nigdy nie trenowalem nog zeby strzelac coraz mocniej , poprostu zawsze staralem sie kopnac z calej sily zeby zmiesc bramkarza :P i po jakims czasie rzeczywiscie mialem mocne uderzenie , to nie jest wazne jaka kto ma gruba noge w udzie , bo ktos moze miec chudsza ale moze miec bardzo dynamiczne uderzenie , znalem wielu takich , roberto carlos ma akurat gruba :P

tm7
29-05-08, 15:04
nogi cwicz standardowo na suwnicy i wspiecia na palce , nie zaszkodzi pocwicz dynamike czyli staraj sie kopac za kazdym razem z calej sily pilke szybka noga = dynamiczny strzal = gool