PDA

Zobacz pełną wersję : Odżywki a środki niedozwolone



ZPiT
23-05-08, 14:04
Witajcie
Czy na naszym rynku odżywek i suplementów może się zdarzyć, że skład jest zanieczyszczony środkami niedozwolonymi? Czy firmy stosują taką praktykę, aby były lepsze efekty. Pozdrawiam

Punisher
23-05-08, 14:41
Tak się zdarza, przykład - Universal - Animal Stak2/MStak, który w swoim składzie ma pewne substancje, które są zabronione w niektórych sportach.
A głównie to w jest pełno takich produktów, ponieważ są one tam dozwolone w niektórych państwach. Czasami w Polsce są one sprowadzane, a substancje mają zmienioną nazwę i jakoś przechodzą na rynek.

NIKOLIS 168
23-05-08, 15:18
Ale np Dyma Burn jest dopuszczony a ma srodek nie dopuszczony jakim jest Efedryna!

ZPiT
23-05-08, 15:21
A mozesz mi podać jeszcze więcej przykładów, ponieważ dbam o zdrowie i nie chcę, aby miał jakieś problemy. Trochę już odżywek i suplementów w życiu zjadłem i chcę nadal być czystym i zdrowym!!! dzięki za odpowiedź pozdrawiam.

marcinmks1
23-05-08, 16:14
Niektorzy podejzewaja, ze suplementy firmy ARLI moga zawierac podejzane substancje. Dokladny sklad jest chyba chroniony patentem. Slyszalem tez, ze stary X-Pand mogl cos takiego zawierac, bo byl ponoc o wiele lepszy od tego nowego.

NIKOLIS 168
23-05-08, 16:43
nie sadze aby Xpand cos miał, jezeli miałbys sie doszukac czegos z dopuszczonych srodków to trzeba poszukac u którys z Animalów...

Symu
23-05-08, 17:28
Raczej u Animala bym nie szukał zbyt zaszkodziłby im skandal z koksem w odżywkach, a oni mają bardziej hardcorową reklame niż suple xD.

Nielegalne substancje w suplach podzielmy na 2 kategorie:
-te o których wiemy
-te które nie są wymienione na etykietce

Do pierwszej kategorii zaliczymy wszelkie PH, spalacze efedrynowe (dyma burn, thyrotherm, thermal pro....), do tego zaliczyłbym te z johimbiną choć są one chyba legalne to do bezpiecznych bym ich nie zlaiczył. Tu nie ma problemu bo o tym raczej wiemy

Co do drugiej kategorii nigdy nie możemy być pewni ale tu bym zaliczył dość niepewne firmy typu właśnie ALRI, firmy krzaki typu sports one (to polskie), premium nutrition (szczególnie produkt TAB) i często te które mają w ofercie PH bo kiedy dostają bana na rynku USA to coś z zapasami muszą robić (szef nie zje, wyrzucic nie można hmmm.... dosypiemy do nowego produktu :P)

Jakieś różne nowinki typu ALRI warto dać wcześniej do przestestowania innym i poczekac na opinie :)

ZPiT
23-05-08, 21:28
Dzięki wszystkim za odpowiedź

simonides
24-05-08, 21:41
Z tym X pandem tez dziwne, wszyscy mowia ze stary kopał porządnie a nowy to nie to samo - ciekawe :D

tom
24-05-08, 22:39
suple ze stanow ogolnie tam jest tego pelno co w polsce jest zabronione...a jednak sprowadzaja/szmugluja