PDA

Zobacz pełną wersję : Plan treningowy na nogi



peres16
22-05-08, 15:45
Potrzebuje plan treningowy na nogi, tylko jest problem, boli mnie kolano tylko przy zginaniu pod katem 45 stopni... i pasuje wyrzezbic nogi mimo tego bolu prosze o plan cwiczen

peres16
23-05-08, 09:50
jak moge cwiczyc zeby kolano pod tym katem nie bolalo ... glebokie przysiady??

Cielu7
23-05-08, 10:16
jesli cie bardzo boli to ja bym wogole odpuscil sam miałem problemy z kolanami (nadal mam ) jak bys powiedzial od czego ten ból to tak na pewno sobie kup glukozamine.Co do cwiczen to zacznij od tych delikatnych jak np stepy z hantelkami powiem tak ze wypychanie na suwnicy z małym obciążeniem tez nie powinno sprawiac bólu a jak chcesz robic przysiady to radze tzw HACK-PRZYSIADY czyli sztange lapiesz za soba za swoja pupa :P i robisz przysiad jest to bezpieczniejsze zawsze mozesz poprostu puscic ciezar, łydki mozesz trenowac normalnie wszystkie wspiecia na palce itp
A zaopatrz sie w sciągacz na kolano naprawde dobra rzecz.

peres16
23-05-08, 19:08
dzieki Cielu7 dluga historia z tym moim kolanem 3 zabiegi mialem (glukozamina OST) i bez skutkow.. teraz chce nadrobic zaleglosci .. Dzieki sprobuje wykonac cwiczenia :) a co powiecie o rowerze ... siodelko maxsymalnie nadol i mozna jezdzic :)

Cielu7
23-05-08, 22:26
jazda na rowerze bardzo obciąża kolana wiec rowerek odradzam

grzesiek7124
23-05-08, 22:40
jazda na rowerze bardzo obciąża kolana wiec rowerek odradzam
Chyba coś Ci się pomyliło ? Jazda na rowerze obciąża kolana ?
Właśnie jazda na rowerze jest jak najbardziej wskazana dla osób mających problemy ze stawami kolanowymi.

Grzesiek.

ciaastek91
23-05-08, 22:46
chyba sie cielowi pomylilo z bieznia ;]

Cielu7
23-05-08, 23:30
no chyba nie gram w piłke i wielu moich kolegów miało problemy z kolanami ja dostałem nawet zwolnienie lekarskie na rok miałem szlatera i jalowa martwice lewej kosci piszczelowej. Nie produkowałem glikozaminy a rower=w wielu przypadkach kalectwo każdy lekarz ortopeda odradza rower a co do bieżni to owszem ale anty grawitacyjna bo takie i juz są. Na tamten czas mogłem tylko chodzic na basen ale ja to olalem i tak grałem i narazie chodze choc skrzypi jak cholera jedyne co jest na to dobre to zastrzyki prosto w stawy ale straaasznie boli taki zabieg.

grzesiek7124
24-05-08, 08:27
20 lat temu miałem operację na lewe kolano (chondromalacja) i po niej miałem zrobionych około 20 zastrzyków w kolano. Lekarze zabronili mi jakiegokolwiek wysiłku, który odciążał by kolano. Jedynie co mogłem robić to chodzić i właśnie jeździć rowerem. Mimo iż słuchałem zaleceń lekarzy, tzn. nie obciążałem kolana (tylko chodziłem, nie jeździłem rowerem) to bolało mnie praktycznie co dziennie. Gdy zacząłem robić przysiady na siłowni ból zniknął w 90%. Teraz praktycznie nie boli mnie wcale. Jaki z tego wniosek ? Mięśnie (czworogłowe, dwugłowe itp.) rozwinęły się na tyle, że odciążyły staw kolanowy. Tak jest w moim przypadku.

Jednak osoby, które mają nadwagę powinny według mnie jak najbardziej jeździć rowerem. Zwykłe chodzenie bardziej obciąża kolana niż jazda rowerem (nie mówię tu o ekstremalnej jeździe pod górę, gdy stajemy na pedały).

peres16 (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=6585) według mnie powinieneś pójść do lekarza żeby zdiagnozował przyczynę bólu.

Grzesiek.

Cielu7
24-05-08, 09:09
grzesiek7124 zgodze sie z toba juz slyszałem nie raz ze nie kurzy własnie po sforsowania kolana wrucili ze tak powiem do ogolnej sprawnosci ale jest zwiazane z tym ryzyko ze jednak cos strzeli wiec naprawde dobrym rozwiazaniem jest basenik i wizyta u lekarza prześwietlenie itp