PDA

Zobacz pełną wersję : kawa



Siergiej1991
21-05-08, 14:59
witam
chcialem sie dowiedziec czy picie kawy wplywa negatywnie na treningi i jakosc miesni ?

Hulk
21-05-08, 15:20
kawa jest niewskazana bo wyplukuje z organizmu skladniki mineralne

terrorsiejem
21-05-08, 16:45
kawa wypłukuje magnez. A niedobór magnezu powoduje : zawroty głowy,skurcze mięsni,odrętwienie konczyn, jest to substancja biorąca udział w wielu kluczowych procesach zachodzacych w organiźmie, takich jak mineralizacja kośćca, kurczenie się mięśni, funkcje układu nerwowego i gospodarka enzymatyczna. Czyli jesli kawa wypłukuje magnez który jest potrzebny to odpowiedz już masz :)

dexter
21-05-08, 19:29
Ja tam pije kawe, ale biore do tego magnez+cynk i nic złego sie nie dzieje. Pamietaj tylko z umiarem
pozdro

grzesiek7124
21-05-08, 21:04
Kofeina zawarta w kawie pobudza centralny układ nerwowy oraz układ krążenia. Wypita przed treningiem powoduje zanik senności i zmęczenia przez co nasz wysiłek fizyczny odbywa się na wyższym poziomie.
Kawa oprócz kofeiny zawiera również kwas kawowy, chinowy i chlorogenowy. Mają one działanie antynowotworowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne. Hamują również odkładanie się cholesterolu w żyłach i tętnicach oraz opóźniają rozkład witaminy C w organiźmie.
Oczywiście oprócz tych pozytywnych właściwości ma negatywne, które opisane były we wcześniejszych postach.
Sam osobiście piję kawę od ponad 15 lat i jest ona dla mnie "motorem do życia". Poprawia mi samopoczucie i pozwala lepiej funkcjonować.

Grzesiek.

Siergiej1991
21-05-08, 22:00
Wielkie dzieki wszystkim za odpowiedz. Oczywiscie kazda z powyzszych wypowiedzi bardzo mi pomogla i zasluguje na soga. Temat do zamkniecia

grzesiek7124
21-05-08, 22:04
W takim razie zamykam.