PDA

Zobacz pełną wersję : Podciąganie na drążku . Potrzebna POMOC



slawek900
20-05-08, 20:18
potrzebóje skuteczny plan treningu na podciąganie na drążku ( podchwytem) . Na dzień dzisiejszy podciągnę się 11 razy a potrzebuje dojść do 24 powtórzen. Mam 23 lata i 70 kg wagi. Jak często trenować ? ile powtórzeń ? ile serii ?

Damian st-ce
20-05-08, 22:07
Napewno nie możesz robić tego codziennie. Mięsnie muszą mieć czas na odpoczynek. Proponuje tak:

robić po 5 serii po max. powtórzeń, trzy razy w tygodniu. Jesli bedziesz czuł duże zmęczenie mięśni, i czuł ze nie zregenerowały sie, przełóż trening na następny dzień. Pozdro

slawek900
25-05-08, 15:37
Dzieki kolego za opis treningu!!! Moze sie jeszcze ktos wypowiedziec na ten temat?! Z gory dziekuje i pozdrawiam!!!

47
25-05-08, 15:44
hmm ja normalnie cwicze na silowni wszystkie partie, a podciaganie jak wstaje i ide sie myc max razy :] powoli coraz wiecej powtorzen:P

terrorsiejem
25-05-08, 15:53
trzeba sie poprostu podciągać. Z biegiem czasu bedziesz sie podciągał więcej razy. Jest też metoda nie pamietam z kąd ją znam,że podciagasz sie do drążka brodą i wisisz tak parenaście sekund(10-15),po czym powtarzasz tę czynnosć :)

rafal387
25-05-08, 17:58
Ja proponuje podciągac sie z cięzarem zrob sobie 3 serie po max powturzeń myśle ze 10-12 kg w twoim przypadku wystarczy a na koniec jedna seria z ciężarem własnego ciała.Ja przez miesiąc z 12 lajtowych podciągnięć doszedłem do 19.Zycze powodzenia i wytrwałości.
Pozdro.

tm7
29-05-08, 14:10
podciaganie sie na drazku mozna wytrenowac, mam kolegow co nie wygladaja na strasznie silnych i niesamowicie zbudowanych ale podciagaja sie po 20 - 25 razy , musisz wyrobic sobie dobra technike, podciagaj sie co 2 dni albo nawet codziennie ile wlezie , nie jest to moim zdaniem jakies bardzo wyczerpujace cwiczenie zeby trzeba robic przerwy na regeneracje , zalezy jakiej jestes budowy , chyba ze jestes bardzo ciezki :P jak bedziesz czul ze miesnie sa zmeczone to zrobisz kilka dni odpoczynku

Marcinek
30-05-08, 11:55
Sugeruje zamiast podchwytem to nachwytem sie podciągać!! Lepiej to wplywa na sylwestke, postawe etc.

Co do treningu.. Co drugi dzien 5 serii po max podciagniec.. Przerwy miedzy seriami ok 1.5 min.