PDA

Zobacz pełną wersję : Trening biceps i triceps do oceny



Bull1
20-05-08, 17:00
Pon - TRICEPS

WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
4 serie, i tu nie wiem jakie (?)

PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4 serie, i tu nie wiem jakie (?)

Wt - BICEPS

UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM
4 serie 8-10 co seria dodatkowy ciezar

UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO
4 serie 8-10 co seria dodatkowy ciezar

Sr - wolne
Czw - wolne

Pt - TRICEPS - to samo co u góry

Sobota - BICEPS - to samo co u góry

Niedziela - wolne

Damian st-ce
20-05-08, 17:24
Czemu ćwiczysz tylko Biceps i Triceps ? ? ? ? ?

WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
4 serie może być od 12 - 8 powtorzen (jak Ci pasuje), jednak proponowałbym oburącz w leżeniu.


PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4 serie może być od 12 - 8 powtorzen (jak Ci pasuje), oczywiście także oburącz.

Biceps wydaje sie ok.


Zobacz też tutaj. Możesz cos sobie wybrać
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577

Bull1
20-05-08, 17:28
"proponowałbym oburącz w leżeniu." ale to chyba na skosnej ławce tak ?

"PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4 serie może być od 12 - 8 powtorzen (jak Ci pasuje), oczywiście także oburącz." Jak to zrobic przeciez jedna ręką sie opieram.

Cwicze te partie bo je zaniedbalem w porownaniu do reszty

Damian st-ce
20-05-08, 17:35
1.Wyciskanie Francuskie sztangielkami oburącz na ławce płaskiej.

2.""PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4 serie może być od 12 - 8 powtorzen (jak Ci pasuje), oczywiście także oburącz." Jak to zrobic przeciez jedna ręką sie opieram.""
Można to robić także oburącz (pamiętaj jednak o prostych plecach). Jak dla mnie daje to lepsze efekty. Spróbuj oburącz, jeśli Ci nie bedzie odpowiadać możesz robic jedna reka

terrorsiejem
20-05-08, 18:22
a jaki cel ? czemu właśnie tylko biceps i triceps ? chyba dodasz do tego inne partie ?

Scott
25-05-08, 10:38
ćwicz wszsystko równomiernie, myślę, że to głupote niećwiczyć np klatki czy pleców. Będziesz żałował za pół roku bo w pł roku mógłbyś dopracować klatkę, albo coś. A tak odnośnie planu to chyba za mało ćwiczeń jednego dnia, a jeżeli już koniecznie po dwa na dzień to żeby na jedną partię były one różne. Na triceps np I. franc jednorącz i obórąćz w leżeniu a II. wyciskanie z wąskim i wyprost w opadzie ...
Jak uważasz...

Bull1
26-05-08, 23:59
pisalem juz ze Cwicze te partie bo je zaniedbalem w porownaniu do reszty. i Chce teraz tylko na to treing nasilic. wRacajac do tematu to : "wyciskanie z wąskim i wyprost w opadzie ..." może tak po ludzku bardziej :P ?

Tatanka
27-05-08, 13:20
2.""PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4 serie może być od 12 - 8 powtorzen (jak Ci pasuje), oczywiście także oburącz." Jak to zrobic przeciez jedna ręką sie opieram.""
Można to robić także oburącz (pamiętaj jednak o prostych plecach). Jak dla mnie daje to lepsze efekty. Spróbuj oburącz, jeśli Ci nie bedzie odpowiadać możesz robic jedna reka
O ile dobrze zrozumiałem mowa jest o tym ćwiczeniu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#t6
Jak sobie wyobrażasz robienie tego oburącz?

Damian st-ce
27-05-08, 17:45
Tak mowa jest o tym ćwiczeniu. Staje sie w pozycji takiej samej jak przy "wiosłowaniu sztangą w opadzie tułowia", plecy proste i jazda. Czy to takie trudne robić to oburącz??

Tatanka
28-05-08, 07:49
Tak mowa jest o tym ćwiczeniu. Staje sie w pozycji takiej samej jak przy "wiosłowaniu sztangą w opadzie tułowia", plecy proste i jazda. Czy to takie trudne robić to oburącz??
Hehe... już wiem dlaczego się nie dogadaliśmy. :) Czytając "oburącz" miałem namyśli trzymanie (jednej) hantli obiema rękami, a tobie zapewne chodzi o dwie.
Czy to trudne? Chyba nie, ale trudniej kontrolować ruch.

Damian st-ce
28-05-08, 19:02
Hehe :) Tak trudniej jest kontrolować ruch, ale ja czesto tak robie ponieważ zawsze można "zaoszczędzić" troche czasu :P

tm7
28-05-08, 20:05
proponuje:
BICEPS:

uginanie ramion ze sztangą stojąc 4x 12/10/8/8
uginanie ramienia ze sztangielką na modlitewniku 4x 10
TRICEPS:

Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 4x 10
Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 4x 12/10/8/8
PRZEDRAMIE:

uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 3x max
uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie 3x max

Bull1
29-05-08, 19:33
@tm7
A moze jakas rozpiska na dni ?
Ogolnie to powinienem wykonywac cwiczenia ktore najmniej obciazaja kregoslup -czyt. mam zamiar rosnać w wzwyz. A i na biedno na razie bo sztange sprzedałem a na siłownie na razie nie pojde, musze przerwac silownie na jakis czas, wiec zostaje paker domowy :p