PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dobrze???



Markos16
17-08-06, 11:08
Mówicie, ża mam załozyć nowy temat, więc ok. pisze jeszcze raz: A więc mam pytanie jeżeli chce cwiczyna na klate, będe robił rozpiętki i ćwiczył na ławeczce, skośnej i płaskiej, i to co drugi dzien, bo w inne dni bede ćwiczył na biceps i plecy, i jeden dzien w tygodniu opoczynek, czy to będzie dobrze? Czy lepiej coś zmienić?? I czy 10 serii po 8 powtórzen na klate (4 na ławce płaskiej, 4 na średnim skosie i 2 na dużym skosie), to nie za dużo?? Ktoś już pisał, że te dwie ostatnie serie wyrzucic, to ok. A jeszcze ktoś mówił, że co 2 dni na klate to za dużo.. dlaczego?? Co mi grozi?? Myslicie, że więcej na masie przybiore ćwicząn na klate np. co 3 dni?? A może tak:
1 dzien: klata
2 dzień: biceps, plecy
3 dzien: klata
4 dzien nogi
5 dzien: biceps i plecy
6 dzien: klata
7 odpoczynek
CZy to dobry pomysł??
A jeszcze przy okazji jedno pytanko: brałem Magnuma 8000 przybyło mi 5 kg. 2 dni temu skonczyłem brac, a w Sobote wyjeżdzam na 10 dni, czy będzie duży spadek masy i siły?? Czy nie powinno sie wiele zmienić...
zapomniałem dodać, że mam 179cm. wzrostu i waże teraz ok. 68kg 17 lat :D

mapet
17-08-06, 12:12
CZy to dobry pomysł??

Nie to nie jest dobry pomysł. Wogóle to jeszcze czegoś takiego nie widzialem :grin: .
Ktoś Ci to doradził?
Czy sam na to wpadłeś? :grin:

Markos16
17-08-06, 12:34
Dobra, zamiast sie śmiać, to coś doradź, co zmienić i powiedz co źle chce robić?? za mało czasu na regeneracje?? źle połączone ciwczenia?? To i to?? i coś jeszcze??

pey
17-08-06, 12:46
1 dzien: klata - klatka
2 dzień: biceps, plecy - triceps
3 dzien: klata - biceps, przedramię
4 dzien nogi - odpoczynek
5 dzien: biceps i plecy - plecy
6 dzien: klata - kaptury i nogi
7 odpoczynek - barki

Jose
17-08-06, 13:14
wez poczytaj kilka innych planow treningowych to moze zczajisz o co chodzi...
bo az mi sie tlumaczyc tego nie chce...

Markos16
17-08-06, 14:25
Dobra, poczytałem i mogłem własciwie najpierw poczytać, potem pisac... dzieki... :) Tylko jeszcze jedno małe pytanko: Jak ćwiczyć na kaptury i co to śą: sztrugsy ze sztanga??

Jose
17-08-06, 15:01
sztrugsy ze sztanga??wznosy barkow... zajrzyj tu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Patryk
17-08-06, 17:26
Ja bym proponował tak : poniedziałek klatka + triceps ( 6 seri na plaskiej po 6-8 powtórzeń do tego 6 głową do góry na górne aktony klatki piersiowej , mozesz jeszcze dodać rozpietki jeśli chcesz rozciągnać klatkę. Na triceps 6 seri po 6-8 powtórzeń francuskiego wyciskania lub wyciskania na płaskiej ławce w wąskim chwycie póżniej stojąc przodem do wyciagu górnego wyprosty przedramion 4 serie po 6-8 w tym 1,5 do 2 min przerwy na odpoczynek , ćwicz ze stoperem na początku to pomaga ) wtorek plecy z bicepsem .W środe odpoczynek w czwartek klatka z tricepsem tylko zmieniłbym zamiast głową w góre, głową w dól wyciskanie .W piątek plecy z bicepsem . Mógłbyś jeszcze uwzględnić nogi w swoim treningu bo nie za ładnie to wygląda gdy ktoś ma góre duża, a nózki jak zapałki.A z tym żeby robić klatke co drugi dzień to przemyśl bo mieśnie klatki piersiowej są duże i potrzebują około 72h do pełnej regeneracji. P.S do Modoratorów tego forum- potraktujcie Mnie pobłażliwie bo to mój pierwszy post . Pozdrawiam :wink:

sławo
17-08-06, 17:42
Patryk, ok panie patryk

ale na przyszłość jak coś rozpisujesz to rozpisuj tak żeby to wygladało estetyczniej

Patryk
17-08-06, 17:55
Dobrze wezmę sobię tą uwagę do serca. :grin:

Markos16
19-08-06, 11:37
Dobra, a jak klatce wystarczą 72 godziny, to mozna ułozyc plan 8- dniowy i ćwiczyć w tym czasie 2 razy na klatke???

Patryk
19-08-06, 12:34
Nie rozumiem jak to 8 dniowy ? Przeciez tydzień ma 7 dni. Pozatym odpoczynek tez jest wazny bo jak odpoczywasz to mięśnie się regenerują oraz rosną. Wyjaśnij mi to . :roll:

Markos16
19-08-06, 12:37
A co, trzeba sie kierować tygodniem??? Nie mozna sobie wziąść i ćwiczenia rozłożyc np. na 8 dni?? Mozna przeciez... Tylko pytanie, czy co 4 dni klata nie bedzie za dużo...

Patryk
19-08-06, 12:43
Po co sobie życzie utrudniać i liczyć który dziś dzien czy 8 czy 2 ? Założ sobie że w poniedziałek robisz to w piątek to. Pytasz czy 2 razy w tygodniu to za duzo. Jedni powiedzą za mało drudzy za dużo. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na ćwiczenia. Jednemu cykl siłowy da 15 kg siły drugiemu 5 kg siły. Spróbój sam. Eksperymentuj ze swoim organizmem , a odpowiedzi na twoje pytania bd się pojawiały same.

Markos16
19-08-06, 12:47
JA ćwiczyłem co drugi dzien na klate, a miedzy tym na biceps, triceps i plecy i jeden dzien w tygodniu odpoczynek i brałem Magnuma 8000, i jestem cięższy przez 2 tygodnie o 5 kg. I widać, że wyraźnie mi sie mieśnie rozrosły... :/ Więc sie zastanawiam własnie co by robić, bo moja wiedza o kulturystyce jest niska....

Patryk
19-08-06, 12:57
No to sróbój teraz wycisnąć ile zdołasz i daj odpocząć klatce robiąc ją raz w tygodniu. Efekty zobaczysz odrazu. Przynajmniej mój organizm tak reaguje . Też kiedyś tak często robiłem klatke, uważam że to nie ma sensu. No, ale zrobisz jak uważasz. Pozatym jest taki trenig, że co drugi dzień robisz klatke lecz jest to program dla ludzi przygotuwujących sie na zawody w trójboju siłowym.

Markos16
19-08-06, 13:02
Teraz bede miał i tak 10 dni przerwy, bo wyjeżdzam, a potem musze sie zastanowić dobrze nad treningiem... uważasz, że jak bymcwiczył raz w tygodniu, to przyrost masy bedzie najwiekszy??

Patryk
19-08-06, 13:06
Po przerwie zrób sobie około 2 tygodniu ogólnorozwojówki bo spadnie Ci troszke siły. Ja dotej pory robiłem raz w tygodniu i mi starczało i wyniki jak na mnie też mam dobre, a czy przyrost masy bd wiekszy sam niewiem sam spróbój to sie przekonasz tylko poczekaj około 3 miesięcy zanim zrezygnujesz.

Markos16
19-08-06, 13:08
Chyba zrobie tak, że co 4 dni bede robił klate i juz, bedzie posrednio i zobacze co z tego wyjdzie, a to, ze nie bedzie sie pokrywac z tygodniem, to tam kit, najwyżej sobie pozaznaczam w kalendazu. HEHE

Patryk
19-08-06, 13:10
Kwestia gustu ...

Markos16
19-08-06, 13:12
Dzieki za rady... :)