PDA

Zobacz pełną wersję : podciąganie na drżąku nachwytem- JAK ?



rad
16-05-08, 09:42
mam takie pytanie:

czeka mnie sprawdzian za około 3 miesiące między innymi z podciągania na drążku nachytem....
zawsze był to mój odwieczny problem- niegy nie mogłem się podciągnąć więcej niż 2 razy (serio)

no i teraz pytanie- jak trenować żeby móc się te klikanaście razy podciągnąć ? czy jest szansa że w ciągu 3 miesięcy uda się to zrobić ?
jakie ćwiczenia proponujecie...

jeśli chodzi o mnie-to uprawiam regularnie bieganie , a na siłowni od około 4 miesięcy ćwiczę trening ogólny (2 razy w tygodniu) żeby nieco mięśnie wzmocnić- ale nie stosuję wielkich ciężarów....

co proponujecie?

ja 28 lat
180 cm
75 kg wagi

HerQleSZMC
16-05-08, 10:11
nawet i codziennie rano i wieczorem mozesz sie spróbowac popodciągać ile razy możesz. Kiedyś jak byłem mały to tak robiłem sobie:D codziennie od tak dla zabawy:D np. wracałem z kuchni i wskakiwałem na drążek i podciągałem sie ile razy wlezie:D z czasem sie mięśnie wzmacniały i potem po 30 razy to spokojnie sie podciągałem:D nawet na 1 ręku do tej pory potrafie sie podciągnąc pare razy.W 3 miesiące dasz bez problemu rade chociaż ze 20 razy sie podciagnąć. Po prostu sie podciągaj chociaż z rana po wstaniu z łóżka. Wydaje mi sie ze powinno Ci to pomóc w niedługim czasie.

Mieczu93
16-05-08, 10:13
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#1
Musisz ćwiczyć podciąganie. Rób tyle powtórzeń ile dasz rade, tylko nie rób tego codziennie. W podciąganiu na drążku pracuje też przedramię i biceps, więc te partie też ćwicz. Nie wiem czy dojdziesz w 3 miesiące z dwóch do kilkunastu powtórzeń, ale może dasz rade ;) Pozdro.

47
16-05-08, 10:43
hm wedlug mnie niepotrzebny ci jakis super trening. chodz dalej na silownie i biegaj. a podciagaj sie jak sie obudzisz max ile mozesz i jak idziesz spac max ile mozesz :] i jezeli juz musisz to robic nachwytem to latwiej ci bedzie miec rece na drazku na szerokosci barkow, a nie jak najszerzej

rad
16-05-08, 11:46
dzięki za rady
dałem soga dla was ;-)

tylko nie mam niestety możliwości codziennie się na drążku podciągać - bo na siłowni tylko mam taką możliwość....

a czy robienie pompek pomaga w jakiś sposób ? bo to mogę robić i bez wizyt na siłce....

47
16-05-08, 11:49
w jakims malym stopniu pomoze, troche wzmocni rece - lepsze to niz nic. a nie masz w poblizu jakiegos trzepaka albo bramki na boisku czy czegos podobnego? na tym tez idzie sie podciagac i np. moglbys sie tak podciagac przed bieganiem.

rad
16-05-08, 12:34
o - koło mnie jest stadion na którym biegam hehe
tam zahaczę się o poprzeczkę w brmace- dzięki kolego za pomysł ;-)

HerQleSZMC
16-05-08, 13:20
poprzeczka w bramce to chyba zły pomysł... poprzeczka jest zbyt gruba by ją dobrze złapać w ręce a w podciąganiu ważny jest też mocny chwyt..jesli chodzisz na siłownie to napewno masz tam jakiś drążek do podciągania więc tam sie podciągaj.