PDA

Zobacz pełną wersję : Gainery zrobione samemu :)



lukasz-stargard
15-05-08, 23:32
Na innym forum zobaczylem cos takiego

można suplementy zrobić samemu i to dużo taniej ;D np.

CARBO

- 250ml mleka
- 40g Glukozy
- 1-2 banany
- 25g płatków owsianych

Wartość odżywcza:
Białko ok. 12,5 g
Węglowodany ok. 95 g
Tłuszcz ok. 3 g
Kalorie ok. 280 kcalJakos mnie to nie przekonuje. Co wy o tym myslicie. Z drugiej strony w przeliczeniu miesiecznym nie wychodzi wcale tak tanio.
Dla mnie jest to troche naciagane:)

Rynju
15-05-08, 23:38
szybko przyswajalne carbo na podst. wegli prostych - 100g cukru
dl. wchlanialne carbo na podstawie wegli zlozonych - 100g ryzu brazowego
Super gainer z roznym czasem wchlaniania weglowodanow i bialek - ryz brazowy (dl. wchlanianie wegli), banan (wegle proste), twarog (kazeina o dl. czasie rozpadu), tunczyk (o kr.czasie wchlaniania) - to moze byc jako gainer potreningowy
Gainer tuz po treningu - 250-300ml coca coli + piers z kurczaka zmiksowane (szybko wchlanianlen wegle + bialko) - szef kuchni poleca

NIKOLIS 168
16-05-08, 15:00
Ty to na serio z coca cola mowisz?

Rynju
16-05-08, 22:06
tak, to nie jest zart. Sprobuj. Cola ma takie wlasciwosci rozkladu ze wyjdzie co innego niz jakbys zmiksowal z woda, zreszta jej intensywny smak nie powoduje odruchow wymiotnych przy takim polaczeniu ;) spokojnie mozna pic. Tylko oczywiscie nie zawsze ale po treningu jak najbardziej taki miks

MhL
16-05-08, 22:11
Ciekawe, jestem wrogiem wszelkich odrdzewiaczy. Ale trzeba sprobowac :)

Rynju
16-05-08, 22:16
cukier jako szybko wchalnailne weglowodany i do tego bialko. a wszystko w szybkiej i zjadliwej formie. Na pewno nie ma co nad wyraz zachwalac ale tuz po treningu mozna walnac sobie. Szkoda tylko ze coca cola to cukier prosty, jakby byla zlozonym to rano by mozna bylo tez walnac i na kolacje ;)