PDA

Zobacz pełną wersję : Początki



amanskiusz
14-05-08, 23:31
Chciałbym zakupić sprzęt do boksu czyli rękawice i gruszkę. Worek już mam. Jaką firmę polecacie, tylko żeby była tania i dobra. I czy są jakieś filmy o technice boksu. I jeszcze ostatnie pytanie: jak podzielić tydzień żeby ćwiczyć na siłce i trenować boks??

DiscoKing
20-05-08, 18:07
Zależy do czego Ci rękawice ?? Bo są 2 rodzaje. 1 rodzaj to rękawice z przeznaczeniem do worka itp. nazywają sie piąstkówki lub niektórzy nazywają je przyrządówkami. 2 Są przystosowane do walk i sparingów. A z dobrych firm to moge polecić firme : GREEN HILL , EVERLAST, MASTERS EQUIPMENT , TOP TEN ,PAFFEN SPORT. Są to firmy najwyższej klasy. jeśli zdecydujesz sie na sprzęt jednej z tych firm na pewno będziesz zadowolony. Uważam że nie opłaca sie kupować sprzętu z hipermarketów bo jest gówniany. Jeżeli sam chcesz sie nauczyć boksu z filmików to odradzam. Bo wejdą Ci złe nawyki, lepiej zapisać sie do klubu. A podzielenie tygodnia na boks i siłke zostaje dla Ciebie bo nie wiem ile masz czasu na trening itp.

47
20-05-08, 18:31
co do podzielenia, to zalezy co dla ciebie jest wazniejsze, czy boks czy silownia.
-dla tych co boks to niektorzy cwicza na silowni ogolnorozwojowke raz lub dwa w tygodniu i na boks raz lub dwa w tygodniu.
-mozesz tez robic normalny trening na silowni dwa razy w tygodniu.
-niektorzy cwicza tylko podstawowe cwiczenia, tk. przysiady ze sztanga, wyciskanie na klate, wyciskanie na barki i martwy ciag. po 10 serii kazde.
ja sie przynajmniej z takimi opcjami spotkalem. ale idz do klubu, samemu boksu ani innej sztuki walki sie nie cwiczy.

amanskiusz
20-05-08, 19:11
Chodzi mi o to żeby taki tydzień zrobić żeby się nie przemęczać. Powiedzmy: poniedziałek - siłka, wtorek - boks, środa - siłka, czwartek - boks, piątek - siłka, sobota - wolne, niedziela - sparing. Czy wytrzymam taki tydzień??

47
20-05-08, 22:30
wytrzymac moze i wytrzymasz ale nie bedziesz mial czasu na regeneracje miesni!!

amanskiusz
20-05-08, 22:47
a czy taki mógłby być?? Poniedziałek - siłka, Wtorek - Boks, Środa - Odpoczynek, Czwartek - siłka, Piątek - boks, Sobota - siłka, Niedziela - co 2,3 tygodnie jakiś sparing.... taki już chyba będzie lepszy niż poprzedni.

HuGsoN
21-05-08, 00:02
Ja mam taki:

pon: siłownia
wt: siłownia
śr: SW 2h
czw: siłownia
pt: siłownia
sob: siłownia
nd:SW 2h

Tylko przy takim 3g białka na kg mc, sen 12/24h. No i kondycję musisz mieć, żeby dać radę.

47
21-05-08, 09:26
amanskiusz (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=5344), wydaje sie dobry;p
moto, a masa ci rosnie przy takim treningu ??

DiscoKing
21-05-08, 14:05
Powiem Ci jedno... żeby zacząć sparować musisz przynajamniej z jakiś miesiąc poćwiczyć technike bo inaczej sparingi są bez sensu.