PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotować kurczaka



Scott
14-05-08, 21:17
Cześć... to jest taka "zagadka" kulinarna :D Chciałem zabierać sobie pierś z kurczaka do szkoły, ale nie mam zielonego pojęcia jak go ugotować czy co mu innego wyrządzić. Mógłby ktoś doradzić? Chcę wieczorem go przygotować i ok 10-11 następnego dnia zjeść, więc żeby po przygotowaniu przetrwał w lodówce. Słyszałem, że można na parze ... z tym, że kompletnie się nie znam. Prosiłbym o jakąś instrukcje do kurczaka typu: wsadź do wody i gotuj godzinę, posól i wrzuć do pudełka, a potem lodówki. Tak sobie to wyobrażam jako anty kuchenna istota. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Paluch
14-05-08, 21:55
mozesz wrzucic do osolonej wody... mysle, ze 25minut wystarczy...

ale smaczniejszy bedzie jak go usmazysz.
Solisz z obu stron, mozesz dodac jakiejs przyprawy do kurczka z torebki, vegety (tylko wtedy lepiej nie sol), 'ziarenek smaku' czy innego paskudztwa. Na oliwe z oliwek i na oliwe z oliwek.
Po 10 minutach obracasz na druga strone, a po nastepnych 10 kroisz nozem w najgrubszym miejscu i patrzysz czy gotowe.
Mozesz tez przykryc pokrywka (odrazu, albo po 2 minutach smazenia, czy po przewroceniu na druga strone), wtedy bedzie mniej suchy i troche sosu sie zrobi.

pimols
14-05-08, 23:18
to juz taki bardziej obiad ale moze skorzystasz;D
piersi kurze umyć, pokroić na niewielkie kawałki, obficie posypać curry, odstawić.
przygotować sos: przecier pomidorowy, curry, zgnieciony czosnek, imbir, odrobinka cynamomonu, trochę wody, odstawić, niech się przegryza. Na patelni rozgrzać oliwę, pokrojoną w kostkę cebulkę zeszklić, wrzucić kurczaka. Smażyć, aż nabierze pięknego koloru, lepiej niech się nie przypali...
Wlać sos, dusić na wolnym ogniu, nie może się przypalić.

Scott
15-05-08, 08:06
Dzięki za odpowiedź, ale to faktycznie jest już obiad :D a mam to zjeść na jednej przerwie ;) Do tego mam pół torebki ryżu, więc jakoś to będzie. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

dzako18
15-05-08, 10:01
najlepiej zrób tak:
wlej wode do naczynia i gotuj razem z piersia a pozniej dodaj kostke rosołowa i gotuj jeszcze kolo 20-30 minut bez zbednego smażenia

Hulk
15-05-08, 10:10
jezeli masz sprawny piekarnik to polecam pieczona piers

Paluch
15-05-08, 10:11
Dzięki za odpowiedź, ale to faktycznie jest już obiad :D a mam to zjeść na jednej przerwie ;) Do tego mam pół torebki ryżu, więc jakoś to będzie. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

Cala torebke ryzu zjedz... nawet kosztem miesa - rano potrzebujesz przede wszystkim wegli.
Okolo godziny 12 to juz w zasadzie pora obiadowa. Przepis sie nadaje, tylko nie wiadomo jak na zimno ten sos bedzie smakowal.

pablo91prg
15-05-08, 15:56
pokrój w małe kawałeczki, dopraw i jeppa na patelnie, w kilka minut dbry kurczacze. Do tego prosty sos z torebki i ryz ;]

Scott
15-05-08, 16:04
Mam zapas kurczaka na prawie dwa tygodnie to bede probowal, dzieki Panowie za odzew.

PuaPAj
15-05-08, 16:59
Ja mialem troche inny sposob na piers z kurczaka: Smazona na malej ilosci oliwy z oliwek robilem cieniutkie kotlety wsadzalem to do grahamki i dodawalem trche keczupu i bylo pycha:]

michal2602
15-05-08, 17:30
a kiedy powinnos sie ważyć?? przed czy po usmażeniu?? po jest mniejszy

Scott
16-05-08, 23:14
Bierz zawsze więcej niż zamierzasz o jakieś 15-20%, podczas gotowania/smażenia etc. Pozbywasz się wody, więc jest lżejszy. Podoba mi się pomysł z kotletai w bułce :D

PuaPAj
17-05-08, 01:54
A widzisz:] Ja jak jeszcze mnie nie zalewalo tluszczem to dodawalem sporo majonezu . Niestety teraz sobie nie moge na to pozwolic wiec daje keczup-ale naprawde odrobinke