PDA

Zobacz pełną wersję : Carbo



mapet
16-08-06, 11:14
Mam takie pytanko. Czy carbo należy spożywać przed czy po treningu. Pytam bo zetknąłem się z takimi i z takimi opiniami. A tak po za tym wyczytałem na innym forum że spożywanie węglowodanów przed treningie chamuje wydzielanie hormonu wzrostu.
Ja teraz biorę około 50g przed i 20g po, ale nie wiem czy tak jest dobrze.

Jose
16-08-06, 13:24
po...
albo w trakcie razem razem z woda...

mapet
16-08-06, 13:32
po...
albo w trakcie razem razem z woda...
A dlaczego? Ja biorę przed bo jestem na diecie redukcyjnej i nie mam siły ćwiczyć po prostu.

Jose
16-08-06, 14:18
jak jestes na redukcji to wogle nie powinienes brac carbo ...

LUKI
16-08-06, 14:24
To sie nazywa suplementacja okolotreningowa :wink: duzo o tym sie pisze, wystarczy poczytac. Carbo mozna zarowno lykac przed i po , lub w trakcie treningu.

Co do redukcji, hmm... zalezy od diety..

Xplayer01
16-08-06, 16:42
te 50g to ty sobie daj po treningu... w czasie mozesz równiez pić, ale musisz wsypać odpowiednią ilość carbo na odpowiednią ilośc wody - wtedy masz napój izotoniczny...

mapet
16-08-06, 17:36
Kurde ludzie czemu nikt tutaj nie uzasadnia swojej wypowiedzi.
Ja tego nie rozumiem. Jak sobie dam przed to spalę to na treningu a jak dam po to mi sie bedzie odkładać.

LUKI
16-08-06, 18:32
Hehe kto Ci takich bzdur nagadal? Poczytaj w jakim celu bierze sie przed i w jakim celu bierze sie po treningu... Ja osobiscie pije tylko po treningu :wink:

mapet
16-08-06, 18:54
No dobra to jest część opisu.
"Zróżnicowanie pod względem indeksu glikemicznego sprawia, że tego typu preparaty podnoszą zarówno, szybko poziom glukozy, jak też utrzymują długoterminowo wyrównany poziom tego cukru we krwi. Daje to zarówno błyskawiczny "zastrzyk" energii, jak również zabezpieczenie energetyczne dalszych etapów pracy."
I jeszcze.
"CARB Bx przeznaczony dla osób aktywnych i sportowców jako środek doraźnie i trwale zwiększający zdolności wysiłkowe, poprzez bieżące zaopatrzenie energetyczne i powysiłkową nadkompensację glikogenu."
I na koniec.
"Sposób użycia:
1 porcja 2 razy dziennie przed i po treningu. 1 porcję (50 g - 2 miarki) preparatu rozpuścić w 150-250 ml wody."
Więc czemu nie brać tego przed treningiem?

LUKI
16-08-06, 19:18
Przeciez napisalem ze mozesz brac i przed i po.. ale zebys poczytal w jakim celu..rozumiesz?

mapet
16-08-06, 19:46
No dobra rozumiem.
thx

Jose
16-08-06, 20:38
jesli wezmiesz po treningu to od razu zostanie uzupelniony stracony podczas wysilku glikogen w miesniach... po to sie bierze po treningu...
a przed trenigniem ten glikogen masz wiec nie jest to niezbeden... lepszym wyjsciem bedzie picie podczas treningu jako napoju izotonicznego to caly czas na biezaco bedzie glikogen uzupelniany i nie powinienes odczuwac wogle zmeczenia ;)
wystarczy?

mapet
16-08-06, 20:47
Tak. Dzięki. :roll:

Jose
16-08-06, 20:49
prosze ;)
a co do napisow na opakowaniach jesli chodzi o odzywki to nie ma co sie nimi az tak sugerowac... bo roznie to bywa :roll: