PDA

Zobacz pełną wersję : 16 lat i duże ciężary



mmm
14-05-08, 00:06
cześć ćwiczę ponad 5 miesięcy mam 16 lat można powiedzieć ze na treningu sie nie oszczędzam podnoszę duże ciężary jak na swój wiek każda seria praktycznie max i mam pytanie czy jak w moim wieku podnoszę takie duże ciężary to czy za kilka lat mogę mieć jakieś problemy przez to?? z góry dzięki za odpowiedz

Rynju
14-05-08, 08:47
jesli jestes slaby technicznie to wystarczy nieuwaga by sobie zrobic "kuku" i cos z barkiem, jesli robisz takimi maks. ciezarami na kregoslup w tym wieku cwiczenia, na stojaco to tez beda problemy ze wzrostem i moga byc z plecami. Jesli cwiczysz w domu bez asekuracji to tez nie najlepszy pomysl, jesli cwiczysz podczas gdy cie cos boli to tez latwo moze dojsc do kontuzji. Proste im mniejszy staz tym bardziej powinno sie uwazac, im gorsza technika po tez zwiekszone ryzyko

grzesiek7124
14-05-08, 08:50
cześć ćwiczę ponad 5 miesięcy mam 16 lat można powiedzieć ze na treningu sie nie oszczędzam podnoszę duże ciężary jak na swój wiek każda seria praktycznie max i mam pytanie czy jak w moim wieku podnoszę takie duże ciężary to czy za kilka lat mogę mieć jakieś problemy przez to?? z góry dzięki za odpowiedz

http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=10764