PDA

Zobacz pełną wersję : Lepszy brzuch przy treningu na mase



Jaco90
11-05-08, 20:02
Witam

Ćwicze 3 razy w tyg. na mase.
Lecz mam problem z brzuchem
Chciałbym sie pozbyć troche brzucha , żeby nie był taki wypukły, mniejszy troche, ćwicze brzuch 3 razy w tyg. na siłowni ale chyba mało intensywni (przyciąganie kolan do brzucha w zwisie, 5 serii po 40,30,35,25,25) ale nie wiem czy to nie za mało ?? prosze o rady co dadać do tych cwiczeń .

Dziękuje i pozdrawiam

MhL
11-05-08, 20:50
Mozesz robic a6w lub abs, jak dasz rade. Plus cwiczenia na silowni.

Masz zakwasy na 2 dzien?

Jaco90
11-05-08, 20:56
nie wogóle nie mam , a wystarczy to co robie na siłce?? czy może więcej serii , bo nie wiem czy w domqu będzie mi sie tak chciało ;]

MhL
11-05-08, 21:00
Czesc osob radzi cwiczyc brzuch codziennie, czesc nie.
Ciezko jest przemeczyc brzuch, ale to tylko miesien, wiec sie meczy.
Zamiast zwiekszac serie urozmaicil bym trening:
Spiecia, prostowanie nog w zwisie (podnoszenie do gory w lezeniu), nozyce.

qubuh
11-05-08, 21:05
sluchaj jak robisz mase to najlepiej bedzie jak odpuscisz sobie a6w, uloz sobie plan tak zebys mial 2 - 3 cw na brzuch i tyle. Jak skonczysz mase wtedy wez sie za a6w ale juz nie rob brzucha na silowni bo przetrenujesz miesnie, robiac a6w nie powinno sie cwiczyc brzucha bo to chooooolernie ciezkie ale dajace zajebiste efekty cwiczenie, ladnie rzezbi. Powodzenia

hans87
12-05-08, 01:06
ja robie brzuch 3 w tyg w dni wolne od treningu silowego, robie 2 ćwiczenia (spięcia i zwykłe brzuszki ze skrętami tłowia)

ale tak szczerze jesli masz obtłuszczony brzuch i chcesz miec plaski to musisz robic aeroby, same cwiczenia na brzuch wrobią ci tylko miesnie ktore beda pod faldą tłuszczu. Problem z tym ze aeroby nie ida w parze z robieniem masy miesniowej. pozdro

simonides
12-05-08, 09:15
Ja robię 2 x tyg po 4 ćwiczenia 3 serie po 12-20 powtórzeń w superseriach splecionych po 2. I jest ok.

Cielu7
12-05-08, 11:35
po 1 robisz jedno cwiczenie na dolne partie brzucha a po 2 jak chcesz spalic brzuch bez intensywnego treningu areobowego brzuszkami nie spalisz tego za mala intensywnosc cwiczenia truszcz sie wytapia dopiero gdy straci wszystkie oszczednosc energi wtedy pobiera go tak jakby z tkanki tluszczowej. Czyli żeby cos tam spalic to bys musial smigac ok 15 min na orbitreku albo na bieżni i wtedy sie zabieraz za brzuch i wykonac ok 3 cwiczen na niego i wtedy bedziesz go robil 3 razy w tyg pozdrawiam

Jaco90
12-05-08, 14:49
Dziękuje za odpowiedzi ;]

PuaPAj
12-05-08, 19:40
Moje zdanie jest na ten temat troszke inne. Wg mnie brzuch powinno sie cwiczyc zawsze-i przy treningu na mase i przy treningu na rzezbe. Roznica jest tylko taka jak go trenowac. Przy treningu na mase nie masz co sie ludzic ze zrzucisz samar bo po prostu Twoja dieta, wysokie sporzycie wegli nie pozwola Ci na to. Ale za to mozesz wzmocnic miesnie brzucha, ich sile oraz mase cwiczac z obciazeniem (np w sklonach z ciezarkiem od sztangi lub w unoszeniu kolan trzymajac miedzy nogami hantelke) z mniejsza iloscia powtorzen i cwiczyc tak 2 razy w tygodniu. Dzieki zwiekszonej masie miesni brzucha robiac trening na rzezbe czyli bez obciazenia i z wieksza iloscia powtorzen i czesciej (czym jest np A6W) dodajac aeroby gdy spalisz tluszcz kratka bedzie bardziej widoczna i "rowki" pomiedzy miesniami beda wieksze. Da to lepszy efekt