PDA

Zobacz pełną wersję : Co dalej?



carmazin
08-05-08, 20:30
Witam serdecznie.
potrzebuje kilku rad.
No więc.
Ćwiczę na masę już 10miesięcy(robiłem w tym czasie1-2 tygodniowe przerwy) Efekty jak dla mnie są zadowalające.
Wyraźnie zauważyłem ,że moje mięśnie sie powiększyły i nabrały siły.
No i mam teraz takie pytanko. Czy to już czas aby zainwestować w jakieś lżejsze odżywki?Jeśli tak to jakie?
Obecnie staram sie przestrzegać wymaganej ilości potrzebnych składników odżywczych lecz może czas wspomagać sie czymś dodatkowym.
Ważę 96kg i mierzę 183cm wzrostu.Mam 18 lat.
Tu pojawia sie kolejne pytanie.
Otóż chciałbym urosnąć jeszcze jakieś 2-3 cm.
Słyszałem że rozciągniecie sie daje dobre efekty oraz niektóre ćwiczenia powodują zwiększone wydzielanie sie hormonu wzrostu. Czy jest to prawda?
Kiedyś w internecie wyczytałem, że martwy ciąg i przysiady ze sztanga utrudniają proces wzrastania dlatego też od jakiegoś czasu nie wykonuje tych ćwiczeń.
Proszę o porady. Dziękuję z góry.Sogi czekają.

Józiu
08-05-08, 21:02
Z tego co widze to mase masz ladną. Możesz zainwestowac juz w jakies odzywki (gainer, kreatynka). Oczywiscie ze przysiady i martwy ciag obciazaja kregoslup ale to nie wplywa zbytnio na rośnięcie. Zreszta w twoim przypadku nie wiem czy jeszcze urośniesz. Możesz wykonywać wiszenie na drążku po kazdym treningu tak z jakieś 5 minut- troche rozciaga kręgoslup i w ten sposob możesz jeszcze urosnąć (ale myśle że aż 3cm nie urośniesz)
Zycze powodzenia

Pozdro