PDA

Zobacz pełną wersję : kreatyna pierwszy cykl



Pax
07-05-08, 20:58
Witam. Mój staż to 6 miesięcy.
wiek: 21
waga 73
wzrost 182

Posiadam:
kreatynę w kapsułkach VITALMAX'a
olimp dextroza
olimp tauryna
olimp zma

Proszę o jakieś wskazówki co do dawkowania. Pozdrawiam

Punisher
07-05-08, 21:28
kreatynę w kapsułkach VITALMAX'a
DT
5kaps rano na czczo
5kaps bezpośrednio po treningu
DNT
5kaps rano
5kaps 8h później

olimp tauryna
do porcji kreatyny 1kaps

olimp zma
3 kaps 30min przed snem

Pax
07-05-08, 21:36
a dextro?

Punisher
07-05-08, 21:50
Dextro'em można posłodzić herbatę.

Pax
07-05-08, 22:36
heh mówisz że nic nie daje? ;)
a może jedną porcję z tauryną a drugą z dextrozą?

kuk1
07-05-08, 22:47
Dextroza hmm tylko jak transporter kreatyny, ale skoro masz tauryne to chyba to nie potrzebne :P choc mozesz pic razem z mono:]

Paluch
07-05-08, 22:52
Zeby dextroza przyczynila sie do transportu kreatyny musielibysmy jej zjesc tyle, ze mialoby to bardzo negatywne dzialanie dla naszego zdrowia. To tak w uproszczeniu...

Dlatego dekstroze najlepiej sprzedac albo wyrzucic.

svetro
08-05-08, 01:03
Jakie negatywne działanie ?? Deskeroza to cukier prosty który zwiększa bilans energetyczny. Powoduje wydzielanie insuliny, ale napewno nie jest składnikiem negatywnym dla organizmu. Natomiast tauryna staje sie bardziej popularnym transporterem kreatyny niż dextero. Ma możliwości regeneracyjne po treningu i m.in. przeciwdziała zmęczeniu

Paluch
08-05-08, 02:39
Chodzilo mi o to, ze zeby insulina miala wplyw na transport kreatyny musielibysmy spowodowac jej bardzo duzy wyrzut, ktory bylby niekorzystny dla naszego zdrowia.
Natomiast mniejsze dawki dekstrozy nie przyczynia sie do transportu kreatyny, dlatego wtajemniczeni dekstrozy nie uzywaja.

Zreszta punisher albo grzesiek7124 bedzie mial wiecej do powiedzenia na ten temat ;)

Punisher
08-05-08, 14:48
Nie ma co błąkać w tym temacie, wystarczy poszukać na forum.

Odwołam się tylko do tego:

Natomiast tauryna staje sie bardziej popularnym transporterem kreatyny niż dextero. Ma możliwości regeneracyjne po treningu i m.in. przeciwdziała zmęczeniu
Tauryna nie przeciwdziała zmęczeniu.

Jeżeli już chcesz same węgle i nie tylko te proste cukry, to kup carbo.