PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem poczatkujacy i prosze o pomoc



thomazz1988
07-05-08, 16:40
Witam.Jestem tu nowy. Mam w planach zacząć chodzić na siłownie i zacząć coś ze sobą robić. Chciałbym otrzymać poradę czy przed zapisaniem sie na siłownie lepiej zacząć coś robić w domu ? Bo ostatnimi czasy bardzo mało uprawiałem sportu i chciałbym nad sobą popracować. Na początku myślałem żeby zacząć robić pompki,brzuszki,biegać i jeździć na rowerze. Musze też pomyśleć o dobrej diecie i wybrać odpowiedni plan treningowy. Mam 173 cm wzrostu i 80 kg wagi. Jak myślicie od czego najlepiej zacząć i jak to wszystko rozplanować z góry dziękuje za pomoc :)

Hulk
07-05-08, 16:43
jezeli na poczatku masz zamiar robic tylko aeroby to mozesz je robic we wlasnym zakresie - nie ma sensu placic za silownie i jezdzic na niej tylko na rowerku lub biegac na biezni

prokopek
07-05-08, 21:58
ułóż sobie dietę, porób przez krótki okres jakieś aeroby. Zacznij chodzić na siłkę, przez pierwsze 2-3 miechy rób ogólnorozwojowke a potem ułóż sobie normalny plan treningowy.

Rickey
07-05-08, 22:35
j.w.
Ćwiczenia we własnym zakresie typu pompki itd. dają w miarę efekty. Jeszcze w twoim wypadku powinny byc jeszcze lepsze, ponieważ dopiero zaczynasz przygodę z treningiem siłowym. Jednak pompki, brzuszki... nie dadzą ci obycia ze sztangą, przyzwyczajenia do niej i wyrobienia sobie odpowiedniej techniki. Dlatego jeśli masz możliwości to idź na siłkę. Poćwiczysz sobie przez 2-3 miechy ogolnorozwojówką trochę się "poobijasz" w żelastwie i bedzie dobrze. później wskoczysz sobie z jakimś normalnym treningiem. O diecie możesz juz teraz pomyśleć.
Pozdro!!