PDA

Zobacz pełną wersję : ćwiczenia na łopatki



terrorsiejem
06-05-08, 20:48
Witam; krótki kaszel. Potrzebuje zestawu ćwiczeń na łopatki korygujące odstające łopatki :) z gory dzięki pozdro.

fernando2000
06-05-08, 21:06
Ten sam problem miałem dawno, dawno temu. Jak masz odstające łopatki to masz skolioze. Gdy zaczałem ćwiczyć na siłowni odstające łopatki mi zikneły, niech mi nikt nie mówi tylko, że nie widzę odstających łopatek bo nabrałem masy :)
Ale wracając do tematu najlepiej jakbyś robił ćwiczenia nie opierające się na ciężarach a jak już to na małych, żeby wykonywać je poprawnie tekchnicznie. Polecam ściąganie górnego drążka do karku, adekwatnie do tego ćwiczenia podciąganie się na drążku, ćwiczenie prostonika i oczywiście godzinka na basenie co drugi dzień :-)
Nie jestem jakimś specjalistą, nie chodizłem też do specjalistów aby to skorygować ale już z tym problemem się uporałem. Poszukaj na necie ćwiczenia korygujące skolioze.

Hulk
07-05-08, 10:58
proponuje sciaganie drazka, podciaganie szeroko nachwytem i cwiczenia z kijem

Józiu
07-05-08, 15:07
Mialem ten sam problem. Polecam tylko i wyłącznie wioslowanie jednorącz w opadzie hantlem i pompki na trzech krzesłach tak aby opuszczac tłów trochę ponizej poziomu krzeseł.

Pozdro:)