PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania



roster
06-05-08, 16:01
Panowie mam dwa pytanka:
1) Czy to normalne że biceps tak jakby przesuwa mi się do wewnątrz kiedy zginam ręke ?
2) Najpierw podam swój aktualny plan, który już kiedyś dawałem do oceny na tym forum:
Wtorek (klatka + triceps)
Klatka
Wyciskanie sztangi w szerokim uchwycie (nachwyt) - leżąc na ławce poziomej 10/10/8/8.
Wyciskanie hantli - leżąc na ławce skośnej głową w górę (kąt 30-45 stopni) 10/10/8/8.
Rozpiętki ze sztangielkami - leżąc na ławce poziomej 10/10/8/6.
Triceps
Leżąc tyłem na ławce poziomej - francuskie wyciskanie sztangi trzymanej nachwytem 10/8/6.
Stojąc - naprzemianstronne francuskie wyciskanie sztangielkami trzymanymi chwytem młotkowym 10/8/6.
Stojąc przodem do górnego wyciągu, ściąganie linki do wyprostu przedramion 10/8/6.
Czwartek (barki + skoczność)
Trening skocznościowy
Ćwierćskoki
Wskoki na przeszkode
Kolana-klatka
Barki
Siedząc, wyciskanie sztangi w średnim uchwycie z klatki piersiowej 12/10/8/8.
Stojąc, unoszenie sztangi przodem w górę w szerokim uchwycie 12/10/8/8.
Stojąc, unoszenie sztangielek bokiem w górę 12/10/8/6.
Sobota (plecy + biceps)
Plecy
Siedząc przodem do górnego wyciągu, ściąganie drążka do karku w szerokim uchwycie (nachwyt) 12/10/8/8.
Podciąganie sztangielki do boku klatki (wiosłowanie) w podporze tułowia o ławkę poziomą 12/10/8/8.
Stojąc, podciąganie sztangi w wąskim uchwycie do brody 12/10/8/8.
Biceps
Stojąc, zginania przedramion ze sztangielkami w pozycji ramiona w bok 10/8/6.
Siedząc, naprzemienne uginanie przedramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 10/8/6.
Siedząc - uginamy przedramiona na modlitewniku ze sztangą trzymaną w średnim uchwycie (podchwyt) 10/8/6.

Tak on wygląda i teraz mam pytanie czy nie lepiej byłoby gdybym zamienił biceps z tricepsem, zawsze po zrobieniu klatki już czuje triceps tak że nie biorę potem na niego zbyt dużego ciężaru, z bicepsem jest podobnie jak myślicie ?

ziomeczek
06-05-08, 16:31
Ja tez kiedyś cwiczyłem klatke z tricepsem ale po klatce już nie miałem takiego powera w tricepsie wiec teraz klatke cwicze z bickiem a barki z trickiem.I jest o wiele lepiej:))

Symu
06-05-08, 16:40
1) Raczej tak choć nie wiem o co dokładnie ci chodzi
2) Możesz zamienić jeśli uważasz że to Ci nie pasuje. Tutaj naprawdę jest wiele kombinacji. Ja lubię po klacie już tylko 6 seriami dobić trica :D