PDA

Zobacz pełną wersję : Szpinak



Dominiczek17
05-05-08, 20:06
Witam. Jak w temacie ostatnio doszły mnie słuchy ze to oto warzywko zapobiega rozpadowi mięśni i działa podobnie do supla HMB.

Hulk
06-05-08, 11:22
szpinak moze i ma sporo skladnikow mineralnych w czystej formie, ale bardzo ciezko przyswajalnych... wiec polecam go raczej jako dodatek smakowy niz oparcie na nim diety :) szczerze mowiac wiecej zelaza przyswoisz z platkow kukurydzianych niz ze szpinaku :)

Dominiczek17
06-05-08, 17:45
szpinak moze i ma sporo skladnikow mineralnych w czystej formie, ale bardzo ciezko przyswajalnych... wiec polecam go raczej jako dodatek smakowy niz oparcie na nim diety :) szczerze mowiac wiecej zelaza przyswoisz z platkow kukurydzianych niz ze szpinaku :)

czym popierasz swoją wypowiedz ? skąd wiedza na temat tego iż szpinak zawiera słabo przyswajalne składniki odżywcze ?

Rynju
06-05-08, 18:18
papaja zes sie za duzo naogladal ...
100 g gotowanego szpinaku dostarcza około 20 kalorii, 5,1 g białka, 0,5 g tłuszczu, 1,4 g węglowodanów, 6,3 g błonnika, 600 mg wapnia, 490 mg potasu, 120 mg sodu, 93 mg fosforu, 59 mg magnezu, 4 mg żelaza, 0,4 mg cynku, 6000 mikrogramów witaminy A, 0,07 mg witaminy B1, 0,15 mg witaminy B2, 0 4 mg witaminy B3, 0,18 mg witaminy B6, 25 mg witaminy C, 2 mg witaminy E, 140 mikrogramów kwasu foliowego. Ilości żelaza i wapnia są rekordowe wśród warzyw.
Dodajmy do tego ze szpinak zawiera w chooj kwasu szczawiowego wiec przy tym ze trenujac duzo sie pije (nerki) i duzo je bialka (watroba) wykluczone jest spozywanie jego w wiekszej ilosci bo bedzie zle dzialal na nerki i watrobe

Dominiczek17
06-05-08, 18:43
heh z tym papajem to mi pojechałes po ambicjach :) masz w nagrode soga :D
Czytałem w pewnym magazynie na ten temat i typy pisały zeby wprowadzic do diety wlasnie szpinak dlatego zamiescilem posta ale rozwiales moje wątpliowosci
Pozdro

Rynju
06-05-08, 22:04
szpinak tak, jest zdorwy ale nie mozna go wpieprzac za duzo, nikt nie kaze puszki (jak w bajce;) ) bo to za duzo i sie zle odbije ale jak najbardziej mozna go spozywac

Hulk
07-05-08, 11:00
nie bede wiecej komentowal Dominiczku bo mysle ze ryniu wyczerpal temat