PDA

Zobacz pełną wersję : Duże zmęczenie po treningu



pakeros17
05-05-08, 20:01
Siemka!

Dziś rozpoczął sie drugi tydzień moich ćwiczeń. Ćwiczę 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek ). Po każdym treningu odczuwam duże zmęczenie, że chce mi sie spać czy to normalne?
A to mój trening:

Poniedziałek: ( nogi,barki,przedramię)

Boczne unoszenie hantli w opadzie- 1/10 2/max 3/max
Wyciskanie hantli nad głową- 1/15 2/max 3/max
Przemienne unoszenie hantli przed sobą- 1/10 2/max 3/max
"Krzesłko"- 3 serie / 1 minuta na 1 serię
Przysiad z hantlami 1/20 2/20 3/20
Wspięcia w staniu z hantlami- 1/10 2/max 3/max
ABS

Środa: ( klatka,biceps,przedramię )

Pompki - 1/20 2/max 3/max
Rozpiętki- 1/10 2/max 3/max
Przemienne uginanie z hantlami ze skrętem nadgarstka 1/15 2/max 3/max
Uginanie ramion ze sztangielkami 1/15 2/max 3/max
ABS

Piątek: ( plecy,triceps,przedramię )

Podciąganie się na drążku ( nachwytem )- 1/5 2/max 3/max
Wiosłowanie z hantlom w opadzie tułowia 1/30 2/max 3/max
Wyprosty z hantlom w opadzie- 3 serie / 10 powtórzeń
Uginanie ramion ze hantlom za głową 1/15 2/max 3/max
ABS


Nie które ćwiczenia robie hantlami 5 kg a nie które 7 kg.

PzdR

Dominiczek17
05-05-08, 20:08
normalne przeciez zmuszasz organizm do wysiłku :P co jesz po treningu ? bo to ważne. musisz pochłonąć bezposrednio po cwiczeniu porcje węglowodanow tzw paliwa dla miesni... ryż, makaron, gainer , carbo

LeBron23LBJ
05-05-08, 20:46
robisz 3 serie danego ćwicznenia w tym 2 serie na maxa. Myśle że to jest gruby błąd. Nie powinieneś na maxa robic. Najlepiej rosną mięśnie gdy posuwasz ciężarem na 80-90 % No i posiłek potreningowy jest ogromnie ważny. Jak juz kolego mówil, bezposrednio po treningu (nie ryż) węglowodany proste np. banan, sok winogronowy a nawet czekolada. no i potem na odnowe włókien białeczko

pakeros17
05-05-08, 20:54
No ok. Czyli 2 i 3 serię będę robił powtórzeń trochę więcej niż połowę pierwszej, czyli np. 1/10 2/8 3/8. Czy może lepiej robić 3 serie po tyle samo powtórzeń? Po treningu staram sie od razu zjeść 2 banany+szklanka mleka, dorzucę do tego z pół tabliczki czekolady.

PzdR

LeBron23LBJ
05-05-08, 21:13
jak chcesz w kolejnych seriach robic mniej niz w pierwszej to lepiej jakbys zwiekszal ciezar. Jak nie masz mozliwosci i nie masz energii ;] to rób 3 serie po tyle samo powtórzeń. Z tą czekoladą to do końca nie jestem pewny, bo to duzo calorii. Jeszcze mam uwage co do twojego treningu nóg - za mało ćwiczeń, dorzuć jeszcze wykroki i wyprosty nóg na maszynie jak masz możliwość. Do bica oprócz "skrętek" dorzuciłbym sztange.

pakeros17
05-05-08, 21:30
No ze sztangą to raczej nie wypali bo jej nie mam.
Z tym dokładaniem ciężaru spróbuje :)


PzdR

fernando2000
06-05-08, 21:12
Na cyklu miałem to samo co Ty ale ja ćwiczyłem a raczej dawałem z siebie więcej niż 100% bo na cyklu byłem i nie bawiłem się. Po treningu zawsze banany jem i pije miód. Po jakimś czasie zjadałem posiłek i juz kolejnego nie byłem w stanie zjeść bo spanie mnie łamało. Ale drugiego dnia nowo anrodzony, trochę obolały ale nie mogłem się doczekac treningu:)

pakeros17
06-05-08, 21:23
W sumie to godzinę po treningu jak zjem posiłek to już nie czuje zmęczenia. Akurat wczoraj zjadłem jajeczniczkę i było git :)

PzdR

SEBAN
07-05-08, 00:30
Dobrze by było zaopatrzyć sie jeszcze w jakąś sztangę i więcej ciężaru,lub karnet na siłkę i poczytać dział Dieta.Pozdro!!!

lukasz-stargard
13-05-08, 21:58
Mam pytanie co do Carbo. Czytalem kilka tematow na ten temat ale nie doczytalem sie najwazniejszego dla mnie. Czy Carbo pije sie tylko w DT czy tez w DNT? Wg. mojego rozumowania to jest coctail energetyczny potrzebny przed wysilkiem i po wysilku dla powrotu energi. Chyba ze sie mysle to mnie poprawcie.