PDA

Zobacz pełną wersję : sniadanie bez mleka



_damian_
05-05-08, 09:24
ostatnio przeczytałem w gazecie (KiF) ze nie wolno na sniadanie spozywac mleka i soków, jedynie kawe lub herbate. dlaczego jest zabronione mleko?

milosc309
05-05-08, 10:21
Napisali w gazecie że nie wolno a nie napisali dlaczego ?
Zmień gazete...
A google mówi że dobrze spożywać mleko na śniadanie jednak w nielicznych przypadkach może to wywoływać podwyższenie cukru we krwi po śniadaniu

Hulk
05-05-08, 10:35
opinii jest bardzo wiele - jeszcze inne zrodla mowia, ze produkty mleczne zaburzaja przemiane materii

ja mleko uzywam tylko do odzywek
a na sniadanko polecam jajecznice albo platki owsiane

Smug
05-05-08, 13:04
Ja jakoś od roku codziennie szamię pół litra mleka na śniadanie z płatkami i rodzynkami do tego twaróg zmielony i jakoś nie mam problemów z organizmem.

terrorsiejem
05-05-08, 13:54
a ja mam problemy z organizmem nawet od najmniejszej ilości mleka :) mało kto wie ale mleko UHT to nie mleko tylk syf mlekopodobny. Mleko jakie dostajemy dzisiaj w sklepie jest bardzo alergiczne i nie zdrowe. Wielka akcja "pij mleko edziesz wielki" spowodowana jest nadwyżką produktu w kraju tak samo jak ze szczepionkami przeciwko pneumokokom (żekomo powodują sepse) jednak prawda jest taka że sepse powodują zupełnie inne bakterie.

Tatanka
05-05-08, 14:46
mało kto wie ale mleko UHT to nie mleko tylk syf mlekopodobny.
A możesz napisać, czym różni się mleko UHT od tego nie-UHT? Oczywiście poza samą obróbką UHT.


tak samo jak ze szczepionkami przeciwko pneumokokom (żekomo powodują sepse) jednak prawda jest taka że sepse powodują zupełnie inne bakterie.
Z chęcią poznam Twoją opinię. Tutaj przeczytałem coś innego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pneumokoki#Chorobotw.C3.B3rczo.C5.9B.C4.87

Hulk
05-05-08, 14:59
skupmy sie na mleku, bo chyba tego dotyczy ten temat

terrorsiejem
05-05-08, 19:03
nie mógł bym bo nie zajmuje sie tym :) jak Cie to obchodzi to poszukaj sobie lub zapytaj jakiegoś dietetyka :) ale fakt jest faktem że mleko to syf i można zyć bez niego a nawet żyje sie lepiej :)

terrorsiejem
05-05-08, 19:09
nie moge wytłumaczyc bo mi sie nie chce :) a wracając do tematu to nie dziwi mnie to że jest taka teoria poniewaz mleko jest bardzo ciężko strawne (dla większości ludzi) ale dlaczego nie można jego pic z rana tego już chyba nawet autor nie wie :) ja nie pije mleka (ani kropli) od 13 roku zycia. Dietetyczka ułorzyła mi diete bezglutenową i bezmleczną ponieważ miałem cisnienie jak trup i ukłąd immunologiczny na wykończeniu... I jaki efekt minął dzień góra dwa i wszystko zaczęło wracać do normy :)

Tatanka
05-05-08, 20:51
nie moge wytłumaczyc bo mi sie nie chce :)
Szkoda, ale w takim razie trudno traktować Cię poważnie.


a wracając do tematu to nie dziwi mnie to że jest taka teoria poniewaz mleko jest bardzo ciężko strawne
Pewnie chodzi Ci o nietolerancję laktozy, tak?
A co do "strawności" to mięso jest jeszcze trudniej strawne.


Dietetyczka ułorzyła mi diete bezglutenową i bezmleczną ponieważ miałem cisnienie jak trup i ukłąd immunologiczny na wykończeniu...
No i wszystko jasne - jesteś chory i masz dietę dopasowaną do swoich dolegliwości. Zdrowi nie muszą mieć Twoich problemów, czego sam jestem przykładem: jeśli nie uwzględnić półtorarocznej przerwy, pije przynajmniej litr krowiego mleka dziennie od 20 lat.