PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na rzezbe i nic pozatym :)



Kapsel071
13-08-06, 10:45
witam!! jestem amatorem jezeli chodzi o cwiczenia wczesniej robilem jakies :] chodzi mi o to zeby uzyskac rzezbe swojej sylwetki znaczy sie nie zeby byc "miskiem" tylko zeby byl widoczny zarys wszystkich miesni w gornej czesci czyli od pasa w gore mam 178 cm wzrostu waze 63 kg :/ co z tym zrobic jaka dieta jakie odzywki jakie cwiczenia czytalem poprzednie posty ale ja chce miec rzezbe a odzywki to same jakies nazwy i nie wiem co i jak :( jezeli chodzi o cwiczenia to czysto domatorsko mam drazek robie pompki w roznych pozycjach oraz brzuszki nie nastawiam sie n a silownie moze jakies ciezarki ale napewno mozna zrobic jakies cwiczenia na drazku i pompki i brzuszki prosze o odp moge cos dodac jezeli nie bedzie wiadomo pozdro :)

mapet
13-08-06, 11:02
&#379eby robić rzeźbę trzeba mieć wpierw masę bo w czym chcesz żeźbić jak Ty wogule nie masz mięśni.
Cóż jeśli będziesz walił codziennie po kilkaset pompek i do tego mnóstwo podciągnięć to jakieś tam mięśnie na pewno sobie wyrobisz (miśkiem na pewno nie zostaniesz). Ale przy takim treningu na pewno nie potrzebujesz żadnych odżywek. Dobra dieta w zupełnosci wystarczy.
Pozdro.

Kapsel071
13-08-06, 11:20
acha ja czytalem tam cos o dietach ale nie wiem zbyt wiele znaczy sie to ze na sniadanie platki z mlekiem na obiady mieso z ryzem kasza itp a na kolacje chleb z serem lub i mleko duzo trzeba pic mleka jak ja mam sobie zrobic diete nie wiem co i w jakich ilosciach spozywac :/ czy w czasie diety mozna cwiczyc czy trzeba poczekac az nabiore na wadze ???

Smug
13-08-06, 11:34
Kapsel071, najpierw zobacz jakie masz zapotrzebowanie Kcal

http://www.e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448

tutaj masz przykładową dietę na masę:

http://www.e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=1251 oczywiśćie najlepiej "edytować" ją dla

siebie tak, aby jak najlepiej Ci pasowała

Co do ostatniego pytania to oczywiście,że możesz ćwiczyć a nawet musisz żeby mięśnie pracowały i pobierały te składniki odzywcze z diety :wink:
Chyba troszeczkę wyjaśniłem :wink:

Kapsel071
13-08-06, 11:44
no dobra oblicze sobie zapotrzebowanie ale tam jest jeszcze mowa o jakis witaminach jakies nazwy a one mi nic nie mowia i jak pogodzic to ze mam prace zmianowa i w pracy sniadanie bedzie sie skladac z chleba z czyms tam a nie z kurczaka no i cwiczenia wystarcza na drazku i pompki oraz brzuszki ???

[ Dodano: 2006-08-13, 11:45 ]
i ja waze 64 kg i mam wzrostu 178 :/ wiec dieta chyba inna czy jak ?? i nie potrzeba zadnych odzywek??? bo tam sie kazdy sprzecza na tym forum jeden mowi tak drugi tak nie wiadomo kto dobrze... :/

Smug
13-08-06, 11:51
domyslam się,że do tej pory nie ćwiczyłeś,więc narazie odżywki na bok. Dlatego właśnie napisałem,że najlepiej jest edytować diete dla swoich potrzeb.Co do ćwiczeń to będziesz musiał się troszeczkę pomęczyć żeby były efekty.Najlepiej dokup ławeczkę drązek i rozpiętki i na tym zacznij ćwiczyć.Poszykaj jeszcze jakiegoś planu chyba, że dopiero zaczynasz ćwiczyć więc powinieneś ćwiczyć ogolnie całe ciało.Jeżeli chcesz to mogę Ci podać parę takich prostszych planów,ale to gg/PW :wink:

Kapsel071
13-08-06, 12:11
co znaczy edytowac diete wedlug swoich potrzeb??? mysle ze tak o niej rozmawiacie to znaczy ze cwiczenia to nie wszystko no cos poczytam ale jezeli zauwazyliscie diete dla 65 kg to skopiujcie bo tych postow jest duzo i kazde sie roznia posty od siebie

[ Dodano: 2006-08-13, 12:26 ]
juz mam wyliczone wszystko teraz potrzebna mi jest taka rubryka gdzie jest napisane jaki produkt ma ile kcal zeby m mogl sobie rospisac jadlospis :)

Xplayer01
13-08-06, 12:34
Kapsel071 tutaj masz rózne programy pomocne przy układaniu diety - http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=712358814F6AD6EC
Masz zamiar cwiczyc tylko przy pomocy drązka - zero sprzętu ? czy pózniej cos kupisz ?
Odzywki - narazie sobie daruj - nie sa ci potrzebne...

Smug
13-08-06, 12:51
Programy które podał Ci Xplayer01, są bardzo dobre,nawet dwa z nich miałem,kozystaj z nich a napewno Ci pomogą.

Kapsel071
13-08-06, 13:35
a na rzezbe to jakie sprzety sa potrzebne tylko bez przesady... rozgladalem sie za ciezarkami ale dla mojej wagi to nie wim od jakich obciazen mialbym zaczac i jakie cwiczenia na jakie partycje ciala waze 64 i mierze 178cm

Smug
13-08-06, 14:40
wiesz najpierw trzeba mieć co rzeźbić :wink: zacznij ogolnorozwojówkę,z czasem przezucisz się na plan na masę...a dopiero potem rzeźba..co do urządzeń to to co pisałem...dla mnie to jest minimum...ja przy wzroście 183cm ważę 81 kg..i dla mnie to jest nadal mało...więc przemyśl :wink:
A co do cięzarów...powinineś podnosić 75-80% ccałego cięzaru jaki jesteś w stanie podnieść.I takimi rozpoczynać serie,a późnije zmniejszać ciężar(no chyba ze masz siłę dźwigać ciągle ten z początku).Dla mnie przynajmniej takie rozłozenie dało pozytywne efekty.

LUKI
13-08-06, 16:48
Zacznijmy od tego ile masz lat? I jak masz takie pojecie o diecie...to lepiej nie zabieraj sie za wycinke, bo tylko sobie krzywde zrobisz. Bazuj na zdrowych produktach i wiecej ruchu...

Kapsel071
13-08-06, 17:40
mam 23 lata i nie mam pojecia jeszcze o zadnych dietach to dla mnie nowosc i jezdze na rowerku na samym poczatku chcialbym powiedziec ze mam lekki tluszczyk znaczy faldy na brzuchu a na klatce nic troszke miesni chcialem jakos wyrownac to zeby nie bylo tego tluszczu i zrobic tak zeby miesnie na klatce byly wieksze to wszystko i teraz nie wiem co robic jeden mowi cwiczyc drugize najpierw dieta i cwiczenia trzeci zebym nie zabieral sie za wycinke o co cho???? na laweczke w domu nie mam miejsca wiec mam do dyspozycji cwiczenia na drazku i to co jest bez przyrzadow

[ Dodano: 2006-08-13, 17:45 ]
aaaa i jeszcze jedno jezeli waze 64 kg i mam wzrostu 178 cm to jaka diete na mase powinienem wybrac ta na 65 kg czy na 75 kg czy na 80 kg to na jaka ???

sławo
13-08-06, 17:47
no przy twoim wzroście to ta twoja waga nie jest duża powiedziałbym że mała
więc napewno nie masz się z czego rzeźbić

skoro nie masz przyrządów to looknij tu znajdziesz coś dla siebie
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

co do tego tłuszczyku to zarzuć sobie jakieś aeroby najlepiej z rana przed śniadaniem
na początku tak ze 30 min. no 40 min trzy razy w tygodniu
może to być bieganie ,jazda na rowerze czy zwykła skakanka

zastanów się czy chcesz się rzeźbić czy budować masę bo to nie idzie ze sobą w parze

LUKI
13-08-06, 18:00
trening silowy...

Lava
13-08-06, 20:49
To proste po prostu trenuj intesnywnie i poć się! Biegaj , rób ćwiczenia stacjonerne (nie robi się zbędnych przerw między ćwiczeniami). Uderzaj w worek, pływaj, jeździj rowerem. Chodzi o to, zeby było dużo ruchu, dynamiki i w tedy tlen dochodzi do tych pokładów tłuszczu najgłębiej położonych (jak się robi małe przerwy na odpoczynek w ćwiczeniach) i spala się ta tkanka tłuszczowa. U mnie pomogło:)

Kapsel071
14-08-06, 00:37
chce sie rzezbic tylko ze z tegoco wypisujecie to powinienemnajpierw zrobic diete na mase zeby miec co rzezbic na rowerku lubie jezdzic ale zawsze myslalem ze rower trenuje tylko nogi.... dobra czyli mam zaczac od diety cwiczen aerobowych pompek brzuszkow itd ??? chcialem wiedziec co robic w jakiej kolejnosci zeby nie zabierac sie do tego od tylka strony pozdro

Xplayer01
14-08-06, 00:50
ustal odpowiednią diete i areoby i do tego trening siłowy i będzie loozik - zrzucisz zalegający tłuszcz, a twoje miesnie ujrzą światło dzienne ze tak powiem... takze zacznij od tych 3 spraw, a takie sprawy jak odzywki/suple niech cie narazie nie obchodzą...

sebb20
14-08-06, 12:03
sorki ze tu to pisze ale nie opplaca sie zakladac nowego tematu.....tak wiec Xplayer01 niedawno podales mi 4 dniowy plan treningowy ... chcialbym sie zapytac czy do klatki piersiowej jako ostatnie cwiczenie moge sobie dodac 10 serii pompek po 20 powtorzen czy to juz bedzie za duzo jak na klate ????

Kapsel071
14-08-06, 12:11
a jezeli chodzi o aeroby to moze to byc rower ??? zjadal bym codziennie rano platki z mlekiem i na rower akurat do pracy jade jakies 20 min na rowerku spoojnym tepem i spowrotem :) w pracy sniadanko do do mu na rowerku na obiadek i po obiedzie trening silowy wieczorkiem tez rower kolacja i spanie czy jeszcze cos dodac???

Smug
14-08-06, 13:01
rower,skakanka,bieganie,skłony itp. ja też od początku wakacji zacząłem jeździć na stacjonarnym,z samego rana,przed śniadaniem po średnio ok 50 min.I rezultaty jako takie są widoczne.Ale do perfektu to jeszcze trochę brakuje :wink:

LUKI
14-08-06, 13:03
Moze byc, z czasem pomysl nad hiitem.

Kapsel071
14-08-06, 14:11
co to jest hiit??? i czy dania z makaronem sa dobre na diete na mase czy trzeba sie wystrzegac takich posilkow??

Xplayer01
14-08-06, 14:29
sebb20 pompki są zbędne, ale jak juz sie tak bardzo upierasz mozesz zrobic jedną serie... i na przyszłosc pisz w swoim temacie, będzie ławiej ci odpowiedziec :)

Kapsel071 20min rowerku to zamało i ogólnie lepsze jest bieganie, zacznij od 15-20min przed sniadaniem albo zaraz po treningu siłowym i zwiekszaj czas...
makaron/ryż + mieso/ryba = bardzo dobry posiłek przed/po treningowy i nie tylko...

Kapsel071
14-08-06, 20:54
to na rowerek juz sie przezucam :) bieganie mam fajne bo dookola obwodnicy ile przebiegne tyle bedzie jakies dwa okrazenia po 800 m a rowerek po obiedzie bieganie pod wieczor tak bedzie dobrze chyba jestem taki chudy bo nie jadlem z rana czasami az do obiadu na jadlem sie jak wieprz i pozniej znowu nic nie jadlem musze jakos rozlozyc jedzenie zeby jesc regularnie to bedzie dobre rozwiazanie a ja mysslalem ze mam jakas chorobe ze jestem chudy :]

mass1988
15-08-06, 00:01
Aeroby szybkso sie nudzą wiec proponował bym urozmaicać jak tylko macie możłiwosc
rower, szybki chód, steeper, pływanie

40 minut z samego rana, najlepeij codziennie :razz:

Kapsel071
15-08-06, 10:31
ostatnio patrze jakie pozywienie zawiera wartosci odzywcze, takie zboczenie zwiazane dieta :P i zauwazylem wartosci dosyc duze snickersa czy mozna nim sie posilac czy takie slodkie rzeczy raczej odstawiac na bok a napoje energetyzujace ???

sławo
15-08-06, 11:02
Kapsel071, to dział trening więc ma być o treningu

to zresztą nie tylko do ciebie -bo widzę że przyszło ostatno dużo "mądrych" użytkowników
i zaczyna się robić bajzel

no to takie ustne ostrzeżenie :!: