PDA

Zobacz pełną wersję : Doradźcie....nie wiem co jest grane....



HONDA_
04-05-08, 15:15
Witam. Mam taki problem...Moja przygoda z siłownia zaczęła się w tamtym roku. Ćwiczyłem 2 miesiące na prfesjonalnej siłowni. Potem miałem wymuszoną przerwę 2 miesięcy. Od lutego zacząłem ćwiczyć u siebie w garażu. Przez te ponad 3 miesiące ćwiczyłem dosyć ostro. Od tygodnia mniej więcej czuję brak sił. Ilość powtórzeń na tym samym ciężarze spadła o kilka...;/ Czy jest to przemęczenie? Ćwiczyłem 3 razy w tygodniu. Powinenem sobie zrobić przerwę i zmienić plan prawda?? Ile taka przerwa powinna trwać ?? Pomóżcie czekają sogi :)

simonides
04-05-08, 15:30
Przerwa którą stosuje się w masowaniu to tydzień na 6 tygodni (5 tyg ćwiczysz i robisz tydzień przerwy). Jesteś przemęczony, ogranicz swoją aktywność.
Powiedz mi co chcesz osiągnąć (masa, siła itp).
Trzymasz dietę ?
Wysypiaj się !!!! TO TEŻ WBREW POZOROM JEST BARDZO WAŻNE !!

HONDA_
04-05-08, 15:41
no ja ćwiczę głównie na masę 10-6 powtórzeń mniej więcej . Diety dokładnej nie mam, ale codziennie jem ryż, pierś z kurczaka, jajka...itp. Tylko nie mam tego wyliczonego w gramach, ale wiem co powinenem jeść ;)

Czupa360
04-05-08, 18:19
Przemęczyłeś się.
Zrób sobie tydzień przerwy. Jak to nie pomoże, to zrób dwa tyg. przerwy- to już musi pomóc;)

qubuh
04-05-08, 19:58
tez tak mialem, przychodzi taki dzien ze nic sie nie chce i przyciaganie ziemskie jakos mocniej dziala na ciezarki:) Zrobilem sobie 8 dni przerwy, staralem sie spac min 8 godzin i poskutkowalo tobie tez radze to samo, twoje miesnie sa przetrenowane i potrzebuja regeneracji. Zrob sobie 7 dniowa pauze a bedziesz swiezszy, pamietaj o aminokwasach przed i po treningu, mozesz tez spr zmniejszyc obciazenie ale robic serie dokladniej i wolniej, dobrze tez jest przed treningiem zjesc cos slodkiego - marsa albo nawet 2 lyzeczki cukru.

HONDA_
04-05-08, 20:02
Wielkie dzięki każdemu za pomoc;) Sogi poszły ;) Jeszcz raz dzięki ;) Zrobię przerwę, zmienię plan i zobaczymy :D

terrorsiejem
04-05-08, 20:54
nie masz diety i dlatego dostarczasz organizmowi za mało energi i jesteś osłabiony.

HONDA_
04-05-08, 22:13
hmmm Terrorsiejm....chyba nie tu leży wina...bo przez te 3 miesiące jakoś miałem siłę....także moim zdaniem nie dieta ;)

strongw
04-05-08, 22:39
3 razy w tygodniu i ty mowisz o zmeczniu to nie jest możliwe

simonides
04-05-08, 22:53
a dlaczego wnioskujesz że nie ? jesteś w błędzie, po pierwsze, pisał że mocno dał po garach po drugie kazdy organizm jest inny.

fanatykkkk
06-05-08, 12:23
byc moze sie myle a jak ja trenowalem po 7-6razy w tygodniu to mi mowili ze mam oraganizm z stali a treningi byly racja na rzezzbe ale monotonne.co najsmieszniejsze przed treningiem jadlem tylko makaron z twarogiem i sie nie przetrenowalem ani przeplilem wiec wina chyba lezy w diecie.oczywiscie juz teraz zmieniony mam plan -na mase- ale wyedy jak wspominam to bylo smiesznie.........jezeli trenujesz 3 razy dziennie to raczej nie powinnno ci sie to zdarzyc