PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek sił podczas redukcji



bless8
03-05-08, 00:08
Witam. Od ponad miesiąca jestem na redukcji. Fajnie idzie są efekty ale, zauważyłem, że strasznie spadła mi siła. Mam pytanie czy mogę jakoś ułożyć plan żeby robić trening redukcyjny a w jakieś inne dni siłę?? Jest sens ćwiczenia siły i treningu na redukcję??
Dzięki za pomoc (oczywiście SOGACZ :D)
Pozdro

pablo91prg
03-05-08, 08:40
Spadek sił na redukcji to chyba norma bo obcinasz kalorie czyli paliwo dla organizmu. Pamiętaj o duzej ilosci białka, zeby nie popalić miecha. Bcaa mozesz dorzucić na regeneracje.

bless8
03-05-08, 21:17
No dobra a co z treningiem?? Jak to nadrobić żeby jednocześnie zostać przy treningu na redukcję??

grzesiek7124
03-05-08, 21:32
No dobra a co z treningiem?? Jak to nadrobić żeby jednocześnie zostać przy treningu na redukcję??
Zawsze jak robimy redukcję następuje również spadek masy mięśniowej (siły).
Aby spadek ten zminimalizować należy trzymać odpowiednią dietę i wykonywać odpowiedni trening. Co do treningu to proponuję w podstawowych ćwiczeniach (wyciskania, przysiady, martwe ciągi) wykonywać 1-2 serie w zakresie powtórzeń 6-8. Ale tylko 1-2, gdyż typowy trening na siłę, czy masę podczas robienia redukcji doprowadzi nieuchronnie do przetrenowania. A wiemy, czym to grozi. Rozsądne też jest branie antykatabolików (BCAA, HMB, glutaminy).

Dlaczego podczas odchudzania spada również masa mięśniowa (siła) ? A mianowicie, zawsze gdy się odchudzamy tracimy testosteron, a podwyższone jest wydzielanie kortyzolu. Stąd te spadki. Dlatego tak ważna jest wówczas dieta wysokobiałkowa. Mam tu oczywiście robienie rzeźby w sposób naturalny (bez koksu). Na koksie spadków masy mięśniowej nie ma. Ale nam chyba o to nie chodzi.

Grzesiek.

bless8
03-05-08, 21:51
Dzięki Grzechu. SOG w Twoją stronę :D

Paluch
04-05-08, 00:41
Pamietaj, ze tak utracona sile latwo Ci bedzie odbudowac.

Grzesiek, czy to znaczy, ze na rzezbie spada libido? Odczuwalnie?

grzesiek7124
04-05-08, 13:12
Pamietaj, ze tak utracona sile latwo Ci bedzie odbudowac.

Grzesiek, czy to znaczy, ze na rzezbie spada libido? Odczuwalnie?
Jeżeli wszystko robi się z głową to nie jest to odczuwalne. Przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem.
Zawsze można wziąć jakiegoś Tribulusa, jeżeli coś takiego zauważymy.

Grzesiek.

Paluch
04-05-08, 16:01
No wlasnie u mnie przeciwnie - chcialbym wywolac taki skutek.