PDA

Zobacz pełną wersję : odzywki a ojcostwo??



qubuh
02-05-08, 19:22
panowie a szczegolnie znawcy dzialanie supli na organizm, mam pytanko czy branie odzywek (kreatyna hmb glutamina dextroza ....... itp) wplynie na zaplodnienie w moim przypadku malzonki? Kobita mi sie tu buntuje ze niedlugo prob zrobic dzidziusia a ja faszeruje sie chemia. Czy suple maja jakies negatywne dzialanie na plemniki, czy wogole powoduja jakiekolwiek dzialanie na sperme po ktorym mozna miec np problemy ze zdrowiem dziecka albo wogole zaplodnieniem????

terrorsiejem
02-05-08, 19:30
nie ma żadnych obaw . Żaden suplement nie działa negatywnie na płodnośc.

ErWeider
02-05-08, 19:37
zadne odzywki nie dzialaja negatywnie :) jedynie sterydy...

terrorsiejem
02-05-08, 19:40
zadne odzywki nie dzialaja negatywnie :) jedynie sterydy...
jak sie nie potrafi ich stosowac to tak :)

Tomek_17
02-05-08, 19:58
Jak odżywki działały by negatywnie na plemiki to na każdym pudełku by to pisało dużymi literami np. tak ja na papierosach pisze że powodują raka itp.

Paluch
02-05-08, 20:05
co za koles...
sterydy powoduja zanik jader, to jak moga nie miec wplywu na plodnosc...

ErWeider
02-05-08, 20:27
no walsnie :) ale tym co to biorą tego nie wytlumaczysz ;)

lachu
02-05-08, 21:21
tym co nie biorą tego nie wytlumaczysz...

oni myśla za jak przeczytaja jakies artykuły o koksie o skutkach ubocznych to już wiedza wszystko na ich temat tu trzeba i praktyki i wiedzy by można to oceniać.

terrorsiejem
02-05-08, 22:11
mugłbym sie pokłucic troszke o to zanikanie jader ponieważ zmniejszają sie na czas do puki sie nie odblokujesz :) jednak to nie ten temat i nie zbaczajmy z głównego tematu. fakt jest faktem że żaden suplement nie działa źle na płodność i wszystko jest dla ludzi tylko trzeba wiedziec jak sie do tego zabrac :)

NIKOLIS 168
03-05-08, 11:34
terrorsiejem zgadzam sie z Tobą w 100%.
Pozdro:)

Symu
03-05-08, 13:06
Dobra panowie a teraz popatrzmy na to z innej strony. Zależy jakie suple bierzesz, jesli jakieś amerykanskie wynalazki to nigdy bym nie był przekonany czego tam sypią- wolna amerykanka. Nikt tego nie wie i się nie dowie. O polskie firmy byl bym spokojniejszy.

NIKOLIS 168
03-05-08, 16:04
Wiesz Symu jesli chodzi o suple to chodziło mi tylko o te bedace na naszym rynku. Podobno w Stanach bez ph sa uznawane jako zwykle odzywki wiec tutaj tez sie z Toba zgadzam.

PuaPAj
03-05-08, 16:44
Jesli chodzi o suple to przede wszystkim pewne zrodlo (sklep z odzywkami dla sportowcow) odradzalbym allegro od uzytkownikow z mala iloscia punktow bo tez lubia robic przekrety. Pozdro

Symu
04-05-08, 13:32
PH w stanach nie są suplami ale przechodzą przez FDA (powiedzmy że lokalny sanepid) a po 2-3 miesiacach są zdejmowane. U nas tak naprawdę suple które przyjeżdżają ze stanów często nie podlegają kontroli (przemyt), a dopuszczenie do obrotu często jest przez sanepid robione na odwal, nie mówiąc o firmach typu Fitness Authority które nie wiem jakim sposobem dostały dopuszczenie na niektóre produkty (zostali przedstawicielem ALRI). Do tego etykietka nie zawsze prawdę Ci powie. Podaje się inną nazwe nielegalnej substancji i przechodzi. Dlatego przy suplach opierałbym się na markach które mają jakąś tam renome, a nowości i niepewne typu ALRI zostawił dla experymentatorów :)

To tak w ramach informacji, że nie wszystko co na naszym rynku jest koniecznie musi byc suplementem.