PDA

Zobacz pełną wersję : Pompeczki



Jigga77
01-05-08, 14:37
Witam. Mam 17 lat, 187 wzrostu, waże 70 kg, bic 30 cm, klata 100 ;P.
Nie chodzę na siłownie i chciałbym żeby ktoś napisał ile mam robić pompek, ile serii po ile, kiedy przerwy itd. Max moge zrobić 40 pompek. :)

terrorsiejem
01-05-08, 14:42
3x max najlepiej przerwy miedzy seriami zalerzą od tego jaki masz cel.

Jigga77
01-05-08, 14:45
3x max najlepiej przerwy miedzy seriami zalerzą od tego jaki masz cel.

Rzeźba, troche lepiej wyglądać. 3x40 z przerwą 1-2 min między seriami co 2 dni np. poniedziałek-środa-piątek-niedziela?

terrorsiejem
01-05-08, 15:01
najlepiej ćwiczenia typu pompki podciąganie itp robić w superseriach. ciężko bedzie ci zrobić rzeźbe samymi pompkami dlatego jednak po jakimś czasie zainwestował bym jednak w karnet na siłownie :) także moja propozycja jest taka - 3x max przerwa około minuty miedzy seriami.

Jigga77
01-05-08, 15:22
najlepiej ćwiczenia typu pompki podciąganie itp robić w superseriach. ciężko bedzie ci zrobić rzeźbe samymi pompkami dlatego jednak po jakimś czasie zainwestował bym jednak w karnet na siłownie :) także moja propozycja jest taka - 3x max przerwa około minuty miedzy seriami.

Wiem że samymi domowymi ćwiczeniami to nie zbuduje super rzeźby. ;]
I tak jak napisałem poniedziałek-środa-piątek-niedziela? Czy codziennie?

terrorsiejem
01-05-08, 16:25
ćwiczenie poniedziałek środa piątek niedziela bedzie odpowiednie. chyba że bedziesz czuł zakwasy po niedzieli (w co wątpie) to w poniedziałek odpuść. Staraj sie robić pompki jak najwolniej wtedy dają lepsze efekty w rzeźbie.

Jigga77
01-05-08, 16:59
Ok dzięki.

pacos
06-05-08, 15:44
Hmmm.. pompki co 2 dni, lub nawet z niedzieli na poniedziałek to głupota. Mięśnie klatki piersiowej długo sie regenerują i robiąc ćwiczenia co dwa dni, robiąc nawet idealnie przez pół roku mało zbudujesz, przerwa między klatką to około 4 dni.
Ja również cwiczę w domu pompki m.in. więc ja plan mam rozpisany tak:
Poniedziałek -
pompki klasyczne na książkach 6x15
rozpiętki w takich samych seriach.

...

Piątek-
tak jak w poniedziałek.

Wydaje mi sie,że jest to dobry plan, wiele osób mi to potwierdziło. Ja robię 6x15 bo trenuje na masę, jeżeli Ty masz zamiar rzeźbić to powinieneś zrobić dużo powtórzen aby jak najbardziej wysilić mięśnie do pracy, np 4x30.

Jigga77
06-05-08, 19:57
Czyli poniedziałek pompki normalne 4x30 'na książkach' czyli na książkach? hehe

Piątek również to samo.

PuaPAj
07-05-08, 15:38
Robisz pompkami masę? Hm... Cos bardzo. Pompkami sie wg mnie po prostu nie da zbudowac masy jedynie mozna troche utwardzic wyrzezbic miesnie ale to tyle. Wielki nie bedziesz. Radze kupic karnet na silke

Jigga77
07-05-08, 16:53
Wiem o tym...Ale lepiej coś robić niż marnować czas.

_Pawel_
07-05-08, 19:26
pompki są na biceps czy na klatkę ?

Jigga77
07-05-08, 20:43
Zależy jak szeroko masz rozstawione ręce.

ziegenhal
07-05-08, 21:12
Mozesz robic cos takiego:
Pompki serie 4 po 20-30 powtórzen , bardzo wolno.
Pompki (nogi wyżej) serie 4 , po 20-30 powtorzen
Pompki rece w wąskim chwycie 4x 20 powtorzen
Pomki tyłem ( opieramy o cos nogi i rekami sie spuszamy na dól )
4x 20

prokopek
07-05-08, 21:52
Weź sobie 3 krzesła i rób pompki na krzesłach. Ostro dają ;d wg mnie to idzie wtedy troszkę na klatę jeśli będziesz robił głębokie zgięcia

Paluch
07-05-08, 22:45
panowie, to nie sa cwiczenia na mase...

Jak kolega robi 40 pompek, to jakiej on regeneracji potrzebuje... zadnej

Niech robi co drugi dzien... Ja bym wrzucil obciazenie na plecy, zeby miesnie troche urosly. I wtedy jezeli z obciazeniem, to przy wysokiej intensywnosci 3 dni przerwy trzebaby zrobic.

Radzilbym Ci dokupic drazek zeby sie podciagac, mozesz robic tez przysiady.

Ale i tak, jezeli chcesz miesz miec troche bardziej widoczne miesnie w bluzce, to musisz isc na silownie + dieta oczywiscie.

Jigga77
08-05-08, 12:23
Dużo tych opcji. I nie wiem która lepsza. :)

makaron231
08-05-08, 20:51
Sam kiedyś zatwardziale robiłem pompki w domu i uważam że zanim zacznie się przygode na siłowni to lepiej pocwiczyć w domy z pół roku , a nie jak niektórzy wpadna na silownie nałożą na gryf po 5kg i się męczą by go podniesc , Masakr . Najlepiej to rób po 5 seri w poniedzałki , środy , piątki , niedziele i będzie dobrze .

Jigga77
08-05-08, 21:04
Sam kiedyś zatwardziale robiłem pompki w domu i uważam że zanim zacznie się przygode na siłowni to lepiej pocwiczyć w domy z pół roku , a nie jak niektórzy wpadna na silownie nałożą na gryf po 5kg i się męczą by go podniesc , Masakr . Najlepiej to rób po 5 seri w poniedzałki , środy , piątki , niedziele i będzie dobrze .

Też tak sądze. Byłem na siłce kilka razy i podnosze 75 kg na klate a na atlasie 105 bez chodzenia na siłke. Dobra to będe robił w poniedziałki, środy, piątki, niedziele 5x25. Chyba styknie.

Paluch
09-05-08, 14:56
max rob :D
do ostatniego...
ku mojemu zdziwieniu sam zrobilem 39 pompek... czyli zadne osiagniecie...

Jak zrobisz 100, to bedzie o czym mowic :D

Jigga77
19-05-08, 17:01
Robie 20 pompek z nogami wyżej x 3 ( przerwa ok 1 min. ) co dwa dni. Ujdzie?
Nie odczuwam zakwasów więc robić co dzień czy po prostu 30 x 3?

tm7
29-05-08, 23:00
rób codziennie pompki nie co 2 dni , nie bedziesz mial zakwasow ani przetrenowania nie martw sie , pozatym nigdy nie bedzie tak ze codziennie dzien w dzien bedzie ci sie chcialo robic , zawsze jakis dzien ci wypadnie , wiem cos o tym bo tez bylem napalony na pompki , w 72 dni zrobilem 13305 pompek :) czasami robilem wiecej czasami mniej , w mase nie idzie, biceps praktycznie wogole nie pracuje , ale triceps mi sie wyrobil bardzo , ramiona tez mocno pracuja i klata , brzuch tez sie napina jak sie cwiczy wiec ogolnie dobre cwiczenie, jak sie zrobi troche pompek to sie jest strasznie napompowanym bo do klaty tyle naplywa krwi ze szok, mysli sie ze zaraz pojdzie w mase :P mnie tam cos daly, rob codziennie 1000 i bedzie gitara haha, znam takiego co robil tyle i klata mu urosla niesamowita bez zadnych sterydow ani odzywek , chociaz 300 dziennie styknie
pozdro

pimols
29-05-08, 23:28
rób codziennie pompki nie co 2 dni , nie bedziesz mial zakwasow ani przetrenowania nie martw sie , pozatym nigdy nie bedzie tak ze codziennie dzien w dzien bedzie ci sie chcialo robic , zawsze jakis dzien ci wypadnie , wiem cos o tym bo tez bylem napalony na pompki , w 72 dni zrobilem 13305 pompek :) czasami robilem wiecej czasami mniej , w mase nie idzie, biceps praktycznie wogole nie pracuje , ale triceps mi sie wyrobil bardzo , ramiona tez mocno pracuja i klata , brzuch tez sie napina jak sie cwiczy wiec ogolnie dobre cwiczenie, jak sie zrobi troche pompek to sie jest strasznie napompowanym bo do klaty tyle naplywa krwi ze szok, mysli sie ze zaraz pojdzie w mase :P mnie tam cos daly, rob codziennie 1000 i bedzie gitara haha, znam takiego co robil tyle i klata mu urosla niesamowita bez zadnych sterydow ani odzywek , chociaz 300 dziennie styknie
pozdro
do tego jakies zdrowe zarcie i efekty beda przysaidy jakies na nogi/lydki brzuszki , na inne czesi hantlami i masz full opcje trening;D

terrorsiejem
30-05-08, 12:51
cholera to są pompki jaka regeneracja ? tu nie ma co sobie zawracać głowy regeneracją trzeba poprostu robić i tyle. Pompkami tak naprawde możesz jedynie rozruszac mięśnie latki bicepsu i tricepsu i troche pleców do dalszych ćwiczeń na siłowni. Nie dadzą oszałamiających efektów.

tm7
30-05-08, 13:29
cholera to są pompki jaka regeneracja ? tu nie ma co sobie zawracać głowy regeneracją trzeba poprostu robić i tyle. Pompkami tak naprawde możesz jedynie rozruszac mięśnie latki bicepsu i tricepsu i troche pleców do dalszych ćwiczeń na siłowni. Nie dadzą oszałamiających efektów.

nie potzreba zadnej regeneracji mozna nawalac caly czas , niektotrzy pisza zeby cwiczyc co 2 albo 3 dni i okreslaja ilosc serii i powtorzen , to nie ma sensu , tzreba robic ile sie da

terrorsiejem
30-05-08, 14:22
regeneracja sie liczy jest bardzo wazna ale przy treningu siłowym a nie pompkach

Jigga77
30-05-08, 15:27
No właśnie ktoś napisał że mam robić 2 razy w tygodniu bo klatka piersiowa potrzebuje dużo czasu na regenerację...Ale wątpie...hmm 1000 pompek dziennie? ^^ Styknie 80 jak na razie. :P

tm7
30-05-08, 15:49
pisalem o regeneracji przy pompkach a nie ogolnie , robienie co 2 dni 80 pompek nie ma sensu , codziennie robic tzreba minimum 200 :)

Paluch
30-05-08, 16:27
dziwna ta twoja filozofia...

Jigga77
30-05-08, 22:52
To w końcu kto ma rację? ;]

tm7
30-05-08, 23:59
robiąc co 2 dni 80 pompek to napewno nic ci to nie da haha , powodzenia :) rób jak chcesz , moim zdaniem im wiecej zrobisz tym lepiej , ja robilem pompki jak nie mialem dostepu do silowni przez jakis czas i nie mialem jak cwiczyc ;/ nie chcialem siedziec i sie nudzic :P

Kisielzmc
31-05-08, 00:54
Popieram tm7 (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=5807), moim zdaniem tez im wiecej tym lepiej sam robie pompki, tyle ile daje rade to robie :D

Jigga77
01-06-08, 08:31
Czyli będe napierdalał ile wlezie. Ze 150. xD

margolciak
07-06-08, 15:56
a czy robienie np 200 pompek dziennie nie przeszkadza w normalnym treningu na silowni ? czy mimo to np ze w poniedzialek robie klate to w kazdy inny dzien moge zrobic te 200 pompek i w niczym to nie bedzie przeszkadzac ?

tm7
07-06-08, 20:48
hmm ja jak chodze na silownie to nie robie raczej pompek bo nie mialbym juz sily , robilem je jak nie moglem chodzic na silke, ale w sumie to mozesz robic 200 pompek przed kazdym treningiem na rozgrzewke , bo nie jest to jakas wielka ilosc zeby ci zaszkodzila :P

margolciak
07-06-08, 21:11
aha myslalem ze to jakos bedzie przeszkadzac w regeneracji miesni klatki piersiowej

terrorsiejem
07-06-08, 21:35
aha myslalem ze to jakos bedzie przeszkadzac w regeneracji miesni klatki piersiowej

żeby była jakaś regeneracja trzeba najpierw uszkodzic mięśnie a pompkami to cięzko zrobic.

margolciak
07-06-08, 22:48
no ale pisalem wczesniej ze chodze normalnie na silownie robie w poniedzialek klate i czy to nie bedzie przeszkadzac ze jeszcze oporcz tej klatki w poniedzialek zrobie sobie codziennie 200 pompek

terrorsiejem
08-06-08, 08:58
to po h*j robic pompki jak chodzisz na siłownie ? odpuśc sobie zakłucasz tylko regeneracje w ten sposób . pompki rób jako rozgrzewke na siłowni :)